WCA international

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 10. 8. 2022 13:23

Barbora175 píše:Já doporučuji kontaktovat ..........................

fc70 píše: Proč to není zrovna to, o čem tu bylo varováno?

Přesně tak.
Nekontaktovat žádné asociace, spolky ani dobráky, kteří nabízejí slevy na hromadné žaloby.
Ani neodpovídat na takové pokusy.
Jednat pouze s policií, soudy a právníky.
Snad už to takto bude podruhé stačit, třetí varování už nepíšu, kdo je nepoučitelný, bude oškubán.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barbora175 10. 8. 2022 18:36

"gotesák" VAROVÁNÍ: Máte prosím k tomuto nějaký odkaz, kde se dozvědět více? Děkuji.

-- 10. 8. 2022 19:39 --

gotesák píše:
Barbora175 píše:Já doporučuji kontaktovat ..........................

fc70 píše: Proč to není zrovna to, o čem tu bylo varováno?

Přesně tak.
Nekontaktovat žádné asociace, spolky ani dobráky, kteří nabízejí slevy na hromadné žaloby.
Ani neodpovídat na takové pokusy.
Jednat pouze s policií, soudy a právníky.
Snad už to takto bude podruhé stačit, třetí varování už nepíšu, kdo je nepoučitelný, bude oškubán.


Děkuji za upozornění :-) To už aby člověk nevěřil vážně nikomu a ničemu :-D

Zakladatelem ATITu je vedoucí právník této advokátní kanceláře, co jako společný zmocněnec řeší také kauzu Geowimńg Way: https://www.pikeslegal.com/growing-way :hm
Barbora175
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxiro 11. 8. 2022 11:48

fc70: Už můžeme říct: "Letadlo spadlo" a "Já vám to říkal"? Nebo ještě chvíli počkáme?

A věřte mi, opravdu mi to nedělá žádnou radost. Snad to bude varování jak pro podvedené, tak i pro ostatní, jež nad tímto způsobem "investování" uvažují.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barbora175 11. 8. 2022 17:20

Myslím, že už je to jasné :-D :-/
Barbora175
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasmejdan 12. 8. 2022 15:23

Přišel jsem o peníze taky, no jo, ale s čím jít na tu policii? Vždyť oni se prozatím ničeho nedopustili, to je ten problém. Takhle oni fungují. Do posledního chvíle fungují 100%. Vyplácejí, reagují, spolupracují. Pak přijde den, kdy se nasytí a vše vypnou. Zde oni ale pořád na oko fungují a ztrátu hodnotí jako souhru okolností - zkrátka riziko investice. Takže s čím jít na policii? Že jsem debil a oni mi snížili hodnotu vkladu na jejich investorském účtu? Jediná možnost je, že přestanou komunikovat a nevyplatí peníze, ale na to si vytvořili 180 denní alibi. Mám jen pár tipů, co by mohlo pomoci, ale to je strašně málo. A nebo se mýlím a budu jedině rád, když mi to někdo vyvrátí. Rád se přidám k hromadné žalobě, ale na druhou stranu, další prachy se mi do toho strkat nechce.
Vasmejdan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Barbora175 12. 8. 2022 19:41

Tak třeba argumentovat tím, že lhali, že mají investici v Tesla Medical - to je lež. To už údajně na 50 lidí a věřím, že čím víc jich bude, tím lépe. Také není úplně košér kolika lidem a jak “inestici” nabízeli.
Barbora175
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 12. 8. 2022 19:57

Lhali že mají někde investici? Lze to ale prokázat?

Je nějak omezeno, kolika lidem mohli investici nabídnout? Jak?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 13. 8. 2022 00:14

Jestli chceš, zkus si to vlákno přečíst od začátku.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 13. 8. 2022 08:00

Nějaká anonymní internetová diskuze, že by byla důkazem? To pťece nemůže obstát jako důkaz o lhaní firmy o onvestici v jiné firmě? Jsou to jen protichůdná tvrzení anonymních diskutérú o firmě.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Barbora175 13. 8. 2022 12:33

Tuto jejich lež potvrdil v článku pro penize.cz sám jednatel Tesla Medical plus samozřejmě stačí otevřít OR, kde je ro zřejmé - https://www.penize.cz/investice/433207- ... sinu-penez.
Přílohy
6920FD0C-5CCB-432C-BD21-01A33A7D069B.jpeg
Barbora175
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 13. 8. 2022 19:09

Podle toho článku to ale tvrdí až teď, aby byla taková lež trestně postižitelná, museli by to svým klientům tvrdit před tím, než se rozhodli provést investici, pak by to mohlo naplnit skutkovou podstatu podvodu, ale teď už si můžou lhát beztrestně, když tím k investicím nikoho nelákají.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kvík 8. 9. 2022 10:47

Ahoj, naštěstí jsem po přečtení tohoto fóra a krátké investigativní práci vybral všechny peníze už před rokem.
Krom poplatku za výběr jsem obdržel celý vklad i s "úroky".
Níže posílám pár fotek.

Prostředí WCA
https://imgur.com/a/wUK4tBE
Newsletter - Tesla Medical
https://imgur.com/LUiz4pV

Pokud by někdo chtěl, můžu přeposlat celý newsletter a některé další.


Email s jejich obchodním zástupcem
Dobrý den, mohl byste se prosím vyjádřit k několika tématům, které mě z pozice "spoluinvestora" zajímají?

Je mi jasné, že žádné ze zmiňovaných témat komentovat nemusíte, žádná smluvní povinnost informovat klienty o realizovaných investicích neplyne, přece jen bych především ocenil (přinejmenším) větší transparentnost realizovaných činností. K tomu měla předpokládám sloužit sekce Novinky viz, obrázek níže:
https://imgur.com/FOG7D7Y
Pominu fakt, že je docela nestandardní, aby se jedna ze čtyř těchto "Novinek" týkala omluvy za výpadek serveru, jejíž autorem je samotný ředitel této společnosti.

Předpokládám, že se sekce Novinky měla za cíl informovat vaše klienty o "nějakém tom zajímavém projektu, do kterého právě investujeme, nebo aktuálně probíhá"; fundamentální/technickou analýzu měnových párů na tento týden, či jakýkoliv jiný článek, vykazující jakoukoliv aktivitu.

Mohl byste mi prosím poslat projektovou dokumentaci, investiční smlouvu, nebo by mi stačila i útržek e-mailového vlákna, kde se řeší záležitosti ohledně investování do jakéhokoliv projektu, startupu, firmy (například procesory na Slovensku) - cokoliv (jedná se mi o jakýkoliv dokument, z něhož lze dokázat výkaz jakékoliv činnosti spojené s investiční aktivitou?).

Dále by mě zajímala "backstory" ohledně podpory nadačního fondu Heplínek. Tato aktivita pana ředitele samozřejmě je chvályhodná.

Na diskuzním fóru (viewtopic.php?f=312&t=1305756) jste se vyjadřoval v diskuzi ve vlákně ohledně WCA. Mohl byste mi to nějak okomentovat?

Bývá někdo ve vaší Ostravské, nebo Frýdecké pobočce? Je možné vás osobně navštívit?

Dále mám témata asi spíše pro pana Poláka, například jaký je účel firmy WCA SOLUTIONS LTD, kterou ve Velké Británii založil. Předpokládám ale, že to je otázka spíše na něj, než na vás. Pokud byste mu to mohl nějak předat, byl bych rád.

Požehnaný zbytek dne,
ŠS.

Odpověď
Hezký večer,

Ohledně sekcí v Office, máte pravdu, sekce Novinky je už lehce neaktuální, dívejte se hned vedle do sekce Dokumentů. Právě tam se čas od času objeví dokument ohledně situace na trzích (poslední viz příloha).
Ohledně projektů - viz sekce Projekty, kde si můžete počíst o jednotlivých firmách.
Pokud jde o smlouvu, tu naleznete také v Office (nebudu ji tedy posílat) - klikněte na svou hlavní investici a v sekci Dokumenty si můžete stáhnout smlouvu o obhospodařování prostředků, kterou jsme před cca rokem a čtvrt podepisovali.
k novým projektům, které zatím nejsou v Office v sekci Projekty, patří:
Tesla Medical, viz článek ve Forbesu - https://forbes.cz/tesla-medical-bere-in ... kou-burzu/
Precismo - 3D scanování - https://www.precismo.com/cs/ - tady žel nemám nic, čím bych doložil podíl firmy WCA Holding. Tady se navíc předpokládá exit do 9-12 měsíců (obecně nebude "životnost" projektů nijak dlouhá - je nastavena tzv. exit strategie, v jaké chvíli se investovaný podíl se ziskem odprodá).
ohledně procesorů se jedná o https://www.czc.cz/geek/slovaci-vyvinul ... ady/clanek - investice ve výši cca 1.000.000 € proběhla v srpnu.
Investice do nových projektrů většinou probíhají přes Soulmates Ventures (akcelerátor startupů) - https://www.soulmatesventures.com , v obchodním rejstříku tedy většinou nenajdete záznam. Ale na webu SV určitá indicie je :-)
Bývalé projekty - např. výroba roušek - Medic Armor, stroje jsou již s ohledem na velkou konkurenci a sníženou poptávku prodány.
U čerstvě zakoupeného stroje jsem osobně stál, když čerstvě dorazil do ČR a pan Kupsa nám jej v Ostravě ukazoval.
Dále např. Jutta - v čase počátků korony začali vyrábět desinfekce v době, kdy byly totálně nedostatkové zboží, k dnešnímu dni je tento projekt dávno exitován (se ziskem).
Helpínek - viz webovky. Myslím, že to souvisí s tím, že pan majitel se narodil jako postižené dítě a během dětství podstoupil cca 20 operací (to mi řekla jeho maminka, když jsem se na pana Poláka vyptával).
Dodnes je vidět, že pan Polák nechodí úplně standardně - a mám za to, že chtěl pomoci hlavně dětem, které mají dětskou mozkovou obrnu.
Nicméně Helpínek pomáhá nejen těmto dětem, pokud víte o rodině, která má zdravotní problémy s dítětem, nechť se ozvou paní Bolkové.
Mimochodem, s ní jsem se ve WCA potkal po cca 10 letech, kdy jsme spolu v letech cca 2007 účinkovali v gospelech pro děti ze základních škol ve Frýdlantu, tehdy měla cca 16-17 let - a samozřejmě jsem i ji mezi 4 očima vyzpovídal, jaký vlastně její šéf je.
Diskuzní fórum - ano, vyjádřil jsem se přesně tak, jak posíláte screenshot. Samozřejmě mi nikdo nic do emailu neposlal, myslím, že téma otevřel troll, který potřeboval trošku rozvířit vody (však se podívejte na aktivitu uživatele sany3 - škoda, že mě to nenapadlo se podívat jako první, pak bych už asi takový dotaz vůbec nenapsal).
Firma v žádném produktu takové zhodnocení nenabízí (a vlastně firma nikde neinzeruje podrobnosti, ze zákona totiž nesmí).
Diskuze se rozběhla, jak se rozběhla, jeden z obchodníků si trochu pustil pusu na špacír - a byl za to také sankcionován.
Centrála je dnes na Frýdlantské 1236 - objekt bývalého kasina Bonver
Na centrále v pracovní době sedí 2 asistentky, tradeři, programátorský tým pro AOSy (tým pro Office "sedí" v budově Technotron Metal vedle velkého Tesca), provozní ředitel a samozřejmě majitel. Klidně se tam můžete zastavit :-)
V Ostravě (budova Homola na Vratimovské ulici) je dnes kancelář pro obchodníky a porady, stabilně tam nikdo není.
V Praze je sídlo holdingu na Vinohradské 2577, budova Crystal, tam se taky můžete přijít podívat, pokud byste byl někdy v Praze, tam stálá "osádka" je.
WCA Solutions - to byla úplně původní firma J&P Investment se sídlem v Anglii, takto WCA začínalo k 1.1.2016. Nicméně obchodníci naznačili, že by klienti preferovali českou firmu podle české legislativy, proto v 3/2017 vzniklo české s.r.o.
O cca rok a půl později vznikla "matka" WCA Holding.
V tuto chvíli ještě nejsou zápisy v pořádku, protože majitelem WCA International je přes WCA Solutions pan Polák, nicméně dělá se vše pro to, aby majitelem byl WCA Holding. Komplikovaly to nicméně závazky Sonnenbergu, které se nedaly jen tak jednoduše přenést z firmy na firmu. Nicméně přepis by měl být v závěrečných fázích, snad se brzy dočkáme správného zápisu i v českých rejstřících.
Snad jsem Vám dostatečně odpověděl na Vaše dotazy. Za mě je to neskutečná šíře záběru firmy, která je na trhu pátým rokem.

-- 8. 9. 2022 11:52 --

Dále bych ještě upozornil na provázanost WCA se Soulmates Ventures, nějak mi to nevoní.
kvík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LDoskočil 15. 9. 2022 12:17

Dobrý den,

byl bych Vám velmi vděčný, pokud byste mi mohl přeposlat newslettery, kde se vyskytovaly zmínky o společnosti Tesla Medical. Velice Vám děkuji.

S pozdravem,

Lukáš Doskočil
CEO, Stimvia (dříve Tesla Medical)
doskocil@stimvia.com
LDoskočil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MMMM1 23. 9. 2022 16:13

MMMM1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 23. 9. 2022 16:47

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků