Nejlepší způsob jak nakoupit GBP akcie na Londýnské burze?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jamakak 3. 12. 2022 14:30

Ahoj, jaký broker je nejvýhodnější pro nákup librových akcií na London Stock Exchange?

Díval jsem se na několik brokerů, problém je, že u nás většinou nabízejí pouze akciové účty v CZK, EUR nebo USD.

Můj plán totiž byl:
1. u nějakého brokera si otevřít GBP účet
2. na Revolutu směnit peníze z CZK na GBP (kvůli kurzu)
3. z Revolutu je poslat bakovním převodem na akciový GBP účet (plus poplatek za převod)
4. u brokera nakoupit přímo za GBP

Ale tím, že jsem nenašel brokera nabízející GBP účtem, tak asi budu muset nakoupit přes CZK účet a broker mi smění sám, ale i tak nevím u jakého brokera to bude nejlevnější.

Nejsou nějací brokeři nabízející GBP účty EU občanům?

Má s tímto někdo zkušenost? Předem moc děkuji
jamakak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jamakak 3. 12. 2022 17:28

Zjistil jsem, že asi ani by moc nebylo výhodné mít účet v GBP, protože ten poplatek za bankovní převod zase tak malý není, ale nevím, jestli někdo zná nějakého brokera co GBP účet nabízí, tak budu pořád rád.

Asi bude výhodnější si otevřít účet v CZK a přes něj GBP akcie nakoupit i když budu platit poplatek za směnu. Ale i tak nevím kde jsou poplatky za směnu nejmenší.

Myslím, že Degiro má 0.25%, XTB 0.5%, Trading 212 0.15% a Interactive Brokers asi ještě méně (ale tím už si vůbec nejsem jistý). Problém je, že u Trading 212 mám už EUR účet a nelze tam mít 2 účty (psal jsem na podporu) a zase Interactive Brokers myslím nebere střed kurzu, ale nějaký jiný.

Ví tedy někdo jaký broker má nejvýhodnější podmínky ohledně směnných kurzů?
jamakak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 3. 12. 2022 17:37

A není náhodou možné ty akcie koupit úplně v jiné zemi? Řešíš tu promile, a zatím stamp tax je půl procenta.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jamakak 3. 12. 2022 19:20

Bohužel ne a o stamp tax jsem nevěděl, což jsem asi měl vědět dávno, ale co už.

Mimochodem jsem zjistil, že Capital nabízí investiční účet v GBP a zdrama vklady a výběry přes kartu. Takže tam asi můžu vložit peníze přes Revolut kartu a vyhnu se tím poplatku za bankovní převod.

Jenom upozornuji, aby někdo neudělal stejnou chybu jako já. Jak jsem to pochopil, tak fyzické akcie je možné kupovat jen přes jejich aplikaci přímo na to dedikovanou, když se zaregistrujete přes web, tak se vám založí obchodovací účet na CFD.
jamakak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 12. 2022 20:06

T212 britský broker (s bul. kořeny) bezpoplatků (promo kod see SZ) nebo FIO ale s poplatky.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2022 21:10

FIO - Odeslání GBP na účet v Anglii 100kc, příchozí zdarma. Převody Kč x GBP do/z FIO - český účet , třeba skrze Exchange, kurs 30-50hal oproti ofiko kursu ČNB.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ikovinvest 4. 12. 2022 11:12

Interactive Brokers
ikovinvest
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outlier 21. 7. 2023 11:36

DrumSession píše:T212 britský broker (s bul. kořeny) bezpoplatků (promo kod see SZ) nebo FIO ale s poplatky.


Škoda, že Fio jako broker nemá londýnskou burzu.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 7. 2023 01:33

Very British.
Jen fondy ze střední Avrupy potřebují burzu Londýn, když chtějí koupit rychle za miliony šlupek akcie HSBC, NatWest, Tesco, Shell, British American Tobaco.
Malý akcionář ze střední Avrupy, který koupí rychle britské akcie za 1.000 € = 24.000 kč, ten vystačí s trhem Tradegate z Berlína.
Samozřejmě, malý český milionář by měl ty britské akcie lecjaký další rok přikupovat za 1.000 €.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků