Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 12. 2022 08:35

wit.cz píše:Jablka a hrušky jsou obojí ovoce. Nevím, jestli to má cenu víc komentovat, ale kryptosměnárna není bitcoin, luna není bitcoin.

Přesto měl nedávno pád jedné cryptosměnárny či cryptoburzy (FTX) veliký a okamžitý vliv na cenu BTC.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 12. 2022 08:58

Dočasný a krátkodobý. Stejně jako řada jiných vlivů na ostatních aktivech.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 12. 2022 09:01

Vše je z pohledu věčnosti dočasné a krátkodobé.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yowie 4. 12. 2022 11:57

Mě k tématu nedávno nemálo pobavil pan Kohout a jeho nedávný článek, hlavně ten ideální scénář pro BTC, kdy by se ideálně skutečně stal světovým platidlem. Nejspíš by pak sloužil jako ve středověku zlato, že by sloužil jako krytí uložené někde v "krypto"trezoru, na základě čehož by banky začaly vydávat směnky, státovky atp., prostě nové peníze... :-) Tím by se kruh zcela uzavřel a dostali bychom se nejspíš přesně tam, kde už dávno jsme. Podotýkám, že mnoho kryptofondů a burz má dnes problém dokázat, že toho drží tolik, kolik o sobě tvrdí a moc se jim nechce jít s pravdou ven, třeba Tether, nedávno nějaký krypto fond atp. atp....

https://www.algorithmic-sicav.cz/post/a ... -sv%C4%9Bt
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vindobona7 28. 12. 2022 01:29

Zdravím, neumím odpovědět na otázku, zda se vyplatí do BTC investovat. Neznám odpověď.
Ale chci se zeptat, zda někdo ví o něčem, co nemá žádné využití a přitom je to cenné? (kromě Bitcoinu a jiného krypta)

Neberte to prosím jako, to že nevěřím v Bitcoin, jenom přemýšlím jestli něco takového existuje.

Jestli mi někdo odpoví, že bitcoin má využití jako platidlo, tak to není pravda. Jsem si jist, že 99,99 % věcí a služeb bitcoinem zaplatit nemůete, Bitcoin je asi stejné platidlo jako rohlík.
Vindobona7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 28. 12. 2022 01:42

Vindobona7 píše:... chci se zeptat, zda někdo ví o něčem, co nemá žádné využití a přitom je to cenné?
Např. diamanty na planetě Mars. Nikdo je nedokáže využít a mají cenu diamantů :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drummond 28. 12. 2022 14:03

Vindobona7 píše:Ale chci se zeptat, zda někdo ví o něčem, co nemá žádné využití a přitom je to cenné? (kromě Bitcoinu a jiného krypta).


Obecně jakékoliv sběratelské předměty.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 4. 1. 2023 20:26

Docela zajímavá úvaha: https://archiv.hn.cz/c1-67154980-rok-kr ... leve-ldquo
Kdo nemá předplatné: situje se tam Krugman ("„navzdory mnohaletému úsilí se zatím nikomu nepodařilo najít pro bitcoin jiné využití než praní špinavých peněz“), ale také se zamýšlí, zda kryptoměny nemají hodnotu jako "na státech nezávislý a díky technologii blockchainu decentralizovaný a přitom důvěryhodný systém" Úvaha O.K., ale není mi jasné, z čeho má plynout ta důvěryhodnost ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 1. 2023 02:28

Pokud jde o blockchain BTC, důvěryhodnost je dána tím, že nejde transakci podvrhnout, zastavit, blokovat, vrátit, ..., používá systém Proof of Work. A myslím, že BTC je jediná cryptoměna, která na tom systému zůstala, ostatní jsou na systénu Proof of Stake, kde teď nedávno už došlo k zastavení transakcí na BNB chainu tím, že se domluvila většina validátorů, což tedy k důvěryhodnosti BNB chainu nic nepřidá, i když to Binance použila proti kriminálnímu živlu. U BTC chainu transakce zastavit nejdou.
https://connect.zive.cz/utocnik-obelhal-nejvetsi-kryptoburzu-a-ukradl-14-miliard-korun-i-kryptomeny-se-musi-zaplatovat/a-218780/default.aspx

Zastavit decentralizovaný ekosystém není snadné, ale Binance jednotlivě požádalo všechny komunitní validátory.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 1. 2023 09:27

To není pravda, jde to samozřejmě i u proof of work. Však někdy v roce 2016 se vracelo do minulosti Ethereum, kde se mazala historie, od té doby je ETH (s tím vrácením) a ETC (bez vrácení).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 1. 2023 14:25

No právě, tím vznikne nová cryptoměna, ale na původní to nemá vliv.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 6. 1. 2023 03:13

“ U BTC chainu transakce zastavit nejdou. ”

Jaktoze? Staci aby vetsina tu transakci zablokovala, ne? Urcite to take nejak jde.

Dalsi slabe misto je, ze se treba Trezor defaultne overuje proti jejich serveru, takze tam to jde take zmanipulovat…

-- 6. 1. 2023 03:17 --

nikko píše:Např. diamanty na planetě Mars. Nikdo je nedokáže využít a mají cenu diamantů :-)

Tak proto tam chce Elon letět? A z čeho plyne, že jsou na Marzu diamanty? Nejsou spíš v Neptunu?
#Vjedcizjistili
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 1. 2023 14:55

Vindobona7 píše:... chci se zeptat, zda někdo ví o něčem, co nemá žádné využití a přitom je to cenné? (kromě Bitcoinu a jiného krypta)

Pojem (žádné) využití je velmi relativní. Jak už tu psal výše drummond, třeba sběratelské předměty. Nechápu, že někdo považuje za cenné NFT nebo třeba obecně profesionální sport (a vše s ním spojené), já zas fandím kultuře a nikoliv pochybné a pomíjivé "zábavě" jako je fotbal nebo hokej. Představivosti se meze nekladou ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 6. 1. 2023 16:01

No NFT má víc funkcí než jen sběratelský objekt. Např. reklama, nebo jako úrokový bonus, tedy zamkneš na farmě své crypto a spoříš určitá procenta, když tam uzamkneš určité NFT, dostaneš o několik procent víc.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gotesák 24. 1. 2023 13:44

gotesák píše:Pokud se BTC odrazí v pásmu 15-16000, tak cena 40 USD za akcii COIN se zdá být dobrým vstupem. (Pro mě ne, já to uspěchal a už ředím :roll: )

Musím se pochválit, jak hezky jsem si to tipnul, další cíl 25tis a končný cíl na zelené lajně 30t, tam se zbavím všeho.
BTC chart.jpg
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků