Dluhopisy MONETA

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 29. 11. 2022 16:01

Objemy zde.
https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/dluhove ... tni-sektor

Píšeš jak prodejní příručka. Máš dost zkreslené představy o obchodování dluhopisových fondů (včetně kvalit emisí). Chtěl jsem jen upozornit na to, že představa o promptním prodeji v případě nouze může být problematická. To je vše.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 29. 11. 2022 16:16

Saabik má určitě pravdu, ale myslím, ze většinový kupující takovýchto dluhopisu si je pořizuje proto, ze získá zajimavy kupon po následujících x let. Neřeší až tak moc likviditu. Osobně tam parkuju peníze, o kterých vím, ze je proste potřebovat nebudu.

Byť je datum úpisu až 15.12., osobni banker z JT mi potvrdil, ze je po tom docela rvačka (navíc dnes JT všem svým klientům rozeslala e-mail o možnosti dluhopisy Monety koupit), tak jsem nelenil a koupil už dnes, a to i navzdory tomu, ze se mi těch 16 dni peníze nebudou nijak urocit (JT nemá něco jako urocenou investiční rezervu/peněženku, jen klasicky bezny účet). Po podobných dluhopisech FIO se zaprasilo za 14 dni.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 11. 2022 18:53

On ten banker ma provizi z prodeje :-)

A neni lepsi akcie monety, tady pisou 9,59% dividendy? https://finance.yahoo.com/quote/MM0.F/key-statistics
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ikovinvest 7. 12. 2022 22:19

Je ale jen do doby nez klesne cena pod nakup nebo strihnou dividendu....
ikovinvest
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dezod20 12. 12. 2022 11:43

Podařilo se někomu nekoupit ještě dnes? U mě zamítnuto. Díky za info.
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 12. 12. 2022 13:47

Už nejsou k mání od minule středy…. zaprasilo se po nich rychle
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 12. 2022 12:08

klasický ochčij os. bankéřů dluhopisy jsou k mání jsem si koupil teď přes Fio za par
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod carevič 15. 12. 2022 14:05

Proč ojeb proboha ? Dopředu bylo dané že v předprodeji než půjde na burzu bude k mání jen určitý objem ..a ten se rychle vyprodal.Od dneška je možno nakoupit na burze ,ale za tržní cenu ,která už je vyšší než nominální hodnota.
carevič
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 12. 2022 14:38

Ano, potvrdil mi bankéř v J&T, že dluhopisy Moneta už od 6.12 nebylo možné objednat. Mám prý počkat na 16.12, kdy se s nimi začne obchodovat na volném trhu.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 12. 2022 19:06

carevič píše:Proč ojeb proboha ? Dopředu bylo dané že v předprodeji než půjde na burzu bude k mání jen určitý objem ..a ten se rychle vyprodal.Od dneška je možno nakoupit na burze ,ale za tržní cenu ,která už je vyšší než nominální hodnota.


tak polopatě: koupil jsem je dnes přes Fio=na burze za par=nominál=jmenovitá hodnota zřejmě od JT, ale ne za poplatek JT nýbrž nižší FIO

-- 15. 12. 2022 19:06 --

DoubleSix píše:Ano, potvrdil mi bankéř v J&T, že dluhopisy Moneta už od 6.12 nebylo možné objednat. Mám prý počkat na 16.12, kdy se s nimi začne obchodovat na volném trhu.


dnes byl 1. obch. den
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 15. 12. 2022 22:08

https://www.kurzy.cz/akcie-cz/akcie/mon ... 6846/vyvoj

ja tam teda cenu za nominal nevidím, ale nevadí...

co chtěl carevič říci je, že když dluhopisu někdo koupí za větší množství, tak dnes otvíral na 102, zítra bude otvírat na 104, čímžto zájemce při koupi třeba za půl mega přeplatí mnohem víc než 2000 CZK poplatek JT, konkrétně zítra ráno zaplatí 520000 + AÚV. A to se pak určitě ušetřený poplatek na FIO vyplatí :)
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 12. 2022 22:17

nevím proč není v grafu, ale dole v tab. ten obchod je
BCP 15, 12:00:28 - Obchod 140220000 100.00

primárně jsem reagoval na "knížecí" rady obch. bankéřů, které tady někteří postují jako jedinou absolutní pravdu, o které se zásadně nediskutuje
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 15. 12. 2022 22:40

V pohodě, já spis narážím na to, ze spousta lidi v tom není zběhlých, nemají čas a nechteji denně sledovat cenu, cekat až klesne na nominal nebo pod nej, pak zadat pokyn…. Proste daji JT jednorázově 2 litry, ročně par desítek korun za správu a pak jim jen chodi výplata kupónu a nazdar.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod AweOne 16. 12. 2022 11:05

tom brava píše:nevím proč není v grafu, ale dole v tab. ten obchod je
BCP 15, 12:00:28 - Obchod 140220000 100.00

primárně jsem reagoval na "knížecí" rady obch. bankéřů, které tady někteří postují jako jedinou absolutní pravdu, o které se zásadně nediskutuje


jaké knížecí rady? jaká absolutní pravda? jediná absolutní pravda je, že v rámci primárního úpisu byla upsána celá emise = dluhopis nebylo fakticky možné po nějakou dobu koupit. Informace od bankéře byla pravdivá na úrovni jediné absolutní pravdy a není na tom ani moc co diskutovat.
AweOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 21. 12. 2022 16:31

Souvisi to nejak s dnes vydanou zpravou, ze JT uz maji v Monete >10% vlastnicky podil? :-)

Nepripomina vam to neco? Jako kdyz Kellner udajne nakupoval CPoj za penize Cpoj?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků