Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Benčík 29. 5. 2024 12:17

Normálně když kliknu ve webové verzi na vklad, tak se mi zobrazí okno s tímhle textem.

Platba bez VS se mi právě po cca týdnu vrátí zpátky.

V online formulářích mi cca 2 roky svítí, že mým jménem zažádali o flatex účet nebo tak něco a že to může trvat několik dní (ale svítí to už poslední dva roky i když je z mé strany všechno potvrzené) – řešil jsem to předtím i s podporou, řekli mi, že to prověří a že si toho nemusím všímat, že všechno vypadá v pořádku...

Appku nemám a nepoužívám, zkusím to tam, ale asi teda bude nějaký problém s tím flatex účtem, napíšu jejich podpoře... Díky
Benčík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 5. 2024 20:21

Flatex účet může být ve více měnách, v eurech ho máš určitě, jinak by tam nešlo fungovat, mohl bys ho mít ještě v USD či GBP, když bys pro tyto měny vypnul automatickou konverzi autofx do eura (pak by to vypnutí účet v dané měně vytvořilo, ale to se vyplatí spíš když někdo má třeba v USD akcií hodně a k tomu USD dividendy a chce ty automatické konverze tím omezit). Ale ten CZK flatex účet o kterém píšu, ten fakt není dva roky, ten nabízeli k aktivaci až letos v březnu, je to úzce spojené právě s tím novým českým CZK účtem pro vklady v české Citibank - z ní to jde právě na tvůj CZK flatex účet, jehož číslo je v tom VS. Pokud ti jejich systém stále CZK flatex účet nenabídl a tím pádem ho nemáš, je to jednoznačně chyba a je třeba je pošťouchnout, protože bez něj nelze jak sám píšeš využít CZK vklady na český účet (tedy zdarma), ale jen na ten holandský a to by vyšlo draze jako mezinárodní CZK platba (to už je lepší na ten holandský poslat přímo eura jako SEPA platbu typicky u většiny bank zdarma, to samosebou můžeš i ty tam poslat takto eura a ne koruny, zvlášť pokud si konverzi do eura někde výhodně uděláš, třeba přes Revolut apod., není pokud ti trochu horší kurz tvé banky pro směnu CZK do EUR tolik nevadí).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 31. 5. 2024 21:54

Takže jak tedy s přívklady - primární účet mám v Kč. Z dalšího si tam taky čas od času něco pošlu. Dřív to bylo oficiálně možné, teď je napsáno, že musí být změněn na primární. Je to pravda? Pokud by byly oba dva účty Kč, tak není problém. Ale ten druhý je v cizí měně.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2024 00:39

Není problém, aspoň u CZK lze peníze poslat z obou účtů uvedených v sekci Připojené bankovní účty jako ověřené, tedy primární i ten druhý. Ověřeno ani ne týden zpět (zaslány CZK se správným VS z toho druhého neprimárního). Ano ten text v části pro vklady tam mají nepřesně, změnit primární účet na ten druhý bys musel jen a pouze při výběru (výběr lze provést fakt pouze na primární).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 6. 2024 10:50

Diky
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 5. 6. 2024 12:54

Tak zpětná vazba je taková, že je středa a EUR nejsou připsány. Poslány v průběhu pondělí. Tak počkám do zítřka a pak zřejmě problém bude.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 6. 2024 17:23

minarjo píše:Není problém, aspoň u CZK lze peníze poslat z obou účtů uvedených v sekci Připojené bankovní účty jako ověřené, tedy primární i ten druhý. Ověřeno ani ne týden zpět (zaslány CZK se správným VS z toho druhého neprimárního). Ano ten text v části pro vklady tam mají nepřesně, změnit primární účet na ten druhý bys musel jen a pouze při výběru (výběr lze provést fakt pouze na primární).


Pro pobavení. Po třech dnech mně včera ráno odpověděli, že jim mám poslat informace, které jsem jim už poslal, tentokrát ve formě PDF z banky. Takže to není tak, že by se někdo podíval u nich na platbu a ručně ji bez dalšího přiřadil. Jim nestačí mít daný účet jako známý, musí být PRIMÁRNÍ. Uplynuly dvě pracovní doby a peníze stále nikde.

Takže suma sumárum - abyste si mohli na účet poslat peníze střídavě v různých měnách z různých účtů, vyžaduje to minimálně v případě EUR změnit daný účet na primární. To sice můžete provést, ale změnu z pomocného účtu na primární můžete provést jen 3 x v roce... takže pokud byste pokusy vyčerpali, může se vám snadno stát, že při výběru v CZK budete odesílat na EUR bankovní účet...

Trochu mně přijde, že Degiro tak trochu neví, co se sebou. A já nevim, kdy jejich informace brát a kdy nebrát vážně. Když se dneska podívám na nákup u IBKR poplatkem 0,2 USD, tak mě to přestává bavit...
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 6. 2024 01:18

Nemusí být pro vklady primární účet, minimálně u CZK vkladů na ten nový český účet s VS. V pátek odpoledne jsem opět ze svého druhého účtu evidovaného u Degiro vložil CZK a v pondělí dopoledne v pohodě připsáno. Je ale možné, že vkladů v eurech na ten holandský účet se to takto netýká, to nevím. Eura nemám důvod vkládat, když je Degiro zdarma za Forex kurz konvertuje z CZK automaticky (nebo mohu dřív manuálně, když bych chtěl nakupovat hned v den připsání).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 12. 6. 2024 10:16

Tak zjevně je tvoje teorie platná jen z části a to pro Kč. Pro eura evidentně neplatí.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků