Kam investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 16. 7. 2008 06:52

mikicz píše:
Ruprecht001 píše:Jen coby nezkušený elév bych chtěl vědět zda dividenda se vyplácí z nároku na vlastnictví akcie v okamžik valné hromady, nebo ke dni výplaty, nebo k 1.1. nebo kdy?

Dividenda se vyplácí tomu, kdo měl v den určený jako rozhodný ve vlastnictví danou akcii. Většinou to bývá datum ještě před termínem VH. Který den to bude určuje společnost sama.

A dá se to někde pro české BlueChips najít?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 16. 7. 2008 07:05

S474N: To je otázka částky. Třeba v případě, když máš 300K a leží ti na běžném účtě, tak dát třeba 200K na půlroční termíňák není zase tak špatná idea a 100K nechat na mMax s o něco nižším úročením, ale okamžitou likviditou, není zase až takový nerozum.

Rop: Např.?

sniper76: Já se snažím tak aspoň 10K měsíčně vrazit do akcií na burze, ale poslední 2 měsíce to je nalevačku, pořád to padá, teda kromě stálic jako je ČEZ. Finanční prognostičtí analytici se dušují, že i přes světovou mizérii, kam nás táhne krize v USA a ropa, bude druhé pololetí v ČR už o něco lepší. o KB se tolik nebojím, Erste mne udivuje a štve a budu muset naředit a nad Orcem žasnu a ani dnešní rozhovor s majitelem v HN mne nijak náladu nezvedl, jen plky a žádné světlo na konci tunelu (ač to nechce nikdo z developerů a realitních makléřů/masérů připustit: realitní krize je v ČR, v Praze určitě).

Hlava: Osobně doporučuji začít spíše podnikat, dá se vydělat víc. Investování jako takové je pro ty, co mají už nadbytek peněz, které se už v podnikání nevyplatí točit (přeci jen je ČR dost malý trh), nebo na to nemají čas, aby se tím denně zabývali.

Můj osobní názor na nejrůznější fondy v ČR je takový, že to jsou darmožrouti, kteří se chlubí zisky a výnosy v době, kdy roste všechno a není možné snad tratit na ničem. Od nového roku jsou spíše všichni potichu, nebo lají na zvýšené DPH, drahou ropu a krizi za louží a slibují výnosy srovnatelné s bezrizikovým výnosem na spořícím účtu a zdaleka nepokrývající ani inflaci.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 7. 2008 07:19

Ruprecht001: tak ono predevsim zalezi i na tom, jak s penezi "pracujes". Pokud je umis otocit v ramci dvou tri dnu o par desitek tisic, tak je nesmysl je blokovat na terminaku, ale pracovat s nimi prave v ramci eMaxu, kde po zbyle dny mohou "lezet" za 3,5% p.a.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 7. 2008 08:33

Ruprecht001 píše:A dá se to někde pro české BlueChips najít?

Nevím, jestli je to někde souhrnně, obvykle to je u pozvánky na VH.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 16. 7. 2008 08:50

Jsem žádnou pozvánku na VH nedostal :-(
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 7. 2008 10:45

Ruprecht001: no dost často (podle typu akcie) stačí jako pozvánka inzerát v celostátních novinách. zkus projít http://ipoint.financninoviny.cz/ mají tam jak VH, tak dost informací okolo.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 7. 2008 13:06

Rop píše:... za stejných podmínek se v dané kategorii "výpovědních" účtů najde snad i lepší ... ne?

Např.? Já o jiných nevím.

S474N píše:Honim se sice za desetinami, ovsem na druhou stranu pozaduji okamzitou likviditu prostredku. A 6 mesicu opravdu neni okamzite :wink:

Já jsem ovšem nikde neuvedl, že ty prostředky musí být likvidní. Klidně můžou tyto peníze ležet půl roku, rok. Likvidní rezervu mám vytvořenou jinde.

Ruprecht001 píše:Osobně doporučuji začít spíše podnikat, dá se vydělat víc.

O tom nepochybuji. Sám mám v plánu v horizontu cca +/- 5ti let založit vlastní projekční společnost, neb se tím živím i teď a nějaký čas asi ještě chci. Začít podnikat teď paralelně se zaměstnáním je trochu problém, protože práci mám celkem časově náročnou. Taky to chce mít nějaký dobrý nápad, jinak to bude asi jen plácání se v bahně. A ten zatím nemám ...
Hlava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 17. 7. 2008 08:20

Hlava: tys to sice neuvedl, ale kdyby sis poradne precetl danou vetu, tak se tam pie, ze "ja potrebuji". O tobe tam nikde neni ani slovo.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod letenky 23. 7. 2008 19:33

Rop píše:A když je nechá doma ve slamníku tak z nich za rok bude mít 38 000 ... za dva roky 36 100 ....
Když je dá na eMAX tak za rok z nich bude mít 39 200 za dva roky 38 400 ...
A furt je neužil ...

Máte zadání ... 40 000 Kč na pět let ... tak nekritizujte návrhy jiných a uveďte nějaký svůj lepší ... ;-]

Paradna a pravdiva odpoved :-) fakt pravda, peniaze sa musia tocit, zaplat si nejake super skolenie
letenky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hankie 24. 8. 2008 17:05

Koupit akcie Telefoniky - čistý dividendový výnos cca 8,5 procenta ročně.
Hankie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slávek 24. 8. 2008 20:19

Pokud ovšem akcie nespadnou o 10%.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 24. 8. 2008 21:19

Hankie píše:# Citace Hankie

Se podivejte na jejich cash flow a sam si odhadnete, jak dlouho ten dividendovy vynos muze pri takovem hospodareni vydrzet ;-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod danis 1. 9. 2008 12:46

celé jsem to pročetl a nejsem z toho moc chytrý. Mám "přebytečných" 50.000,- a chtěl bych je někam uložit, aby vydělali alespoň na inflaci + poplatky spojené s uložením peněz, dostupnost peněz aby byla cca 1 měsíc (možná i víc) a tak kam s nimi?
dík
danis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 1. 9. 2008 13:29

danis: Sporici ucet / terminovany vklad.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 9. 2008 11:20

No ale na inflaci ti to stejne nevydela, na to zapomen.

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka