Jak začít s investováním?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 18. 11. 2009 20:27

eLzyx: A vo tom to je, brouku ;-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 11. 2009 21:32

ti budu dělat konkurenci, chceš? :-P
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 18. 11. 2009 21:33

Ne. Najdi si svoje :-) Neopič se :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 11. 2009 21:39

No dobrá ... tak já toho dámskýho společníka dělat nebudu, no :hm
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 11. 2009 21:44

jako malí kluci... vraťte se zpátky k začátkům investování, jo? :)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod elisju 19. 11. 2009 07:33

to je teda hádka, souhlasím, že dneska se tak snížila úroveň škol, že je to fakt katastrofa a moje generace čtyřicátníků úplně brečí - co za blbce a deb. májí vysokou!!Dneska čtyřkařky na základce mají maturitu všichni a my jsme tu maturitu měli opravdu s velkým M a přesně-pak máte dělat s takovými kretény v práci!!!a jinde - polovina má úroveń houpacího koně,nejhorší varianta ještě je, když bohatý tatánek zaplatí svému blbému harantovi práva nebo jinou školu a že jich znám!!to jsme asi nikdo nechtěl,tak ať si pak nestěžují, že s vysokou budou u pásu - je mi z toho všeho fakt na zvracení
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 19. 11. 2009 07:48

elisju: Teda nevím, ale nejen, že jsi OT, ale podle mého i mimo mísu :-( Náš Švéd eLzyx hledá obor, kde by mohl podnikat a být svým šéfem, protože každý, kdo zakusil pracovní poměr ví, že není nad to být svým vlastním pánem, ale na druhou stranu není snadné najít tu správnou skulinu na trhu, kde to člověku hodí víc, než je jeho plat coby vysoce kvalifikovaného a zkušeného odborníka. A já zase naopak si hájím své teritorium, protože vím, že eLzyx je šikovný kluk a nechci se s ním přetlačovat v mém oboru, protože by mi to zkrátilo zisky. :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 11. 2009 09:31

eLzyx píše:no jo, ale za osobní rozvoj si vilu s Mercedesem nekoupím. Aneb ... bez ing. phd a mba se ředitelem nestanu - resp. maximálně svojí minipidi firmičky.

Ale koupíš. A i bez phd a mba se můžeš stát "ředitelem"
Ruprecht001 píše:Náš Švéd eLzyx hledá obor, kde by mohl podnikat a být svým šéfem, protože každý, kdo zakusil pracovní poměr ví, že není nad to být svým vlastním pánem, ale na druhou stranu není snadné najít tu správnou skulinu na trhu, kde to člověku hodí víc, než je jeho plat coby vysoce kvalifikovaného a zkušeného odborníka.

První souvisí s druhým. Přečtěte si Kiyosakiho Školu byznysu ...
Hlava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 11. 2009 18:55

Hlava píše:Ale koupíš. A i bez phd a mba se můžeš stát "ředitelem"

Tak ten Mergl byl jen tekovej nástřel. Měl bych na něj i se současným zaměstnáním - kdybych ho "potřeboval" a nerval splácení baráku do 5-7let. Ale nějak nezbývá na taková ta "zadní vrátka" - další nemovitost, akcie, fondy, zlato atp.
Hlava píše:První souvisí s druhým. Přečtěte si Kiyosakiho Školu byznysu ...

je to divné ... tuhle literaturu u nás v knihovně nemají. A kupovat si něco, co podezřívám z toho, že vzniklo jen za účelem zisku autora :pozor Nejsem tak bohatý, abych přispíval bohatým na ještě větší bohatství :hm (to je moudro :lol: )
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2009 19:15

eLzyx: ani nevíš, jak přesně jsi trefil hřebíček na hlavičku. Kiyosaki se původně snažil zbohatnout investováním tak jako mnoho lidí před ním a po něm a tak jako většině mu to nevyšlo a tvrdě dojel. Protože však nebyl hloupý a byl to dobrý obchodník, napadlo ho, že napíše knihu o tom jak zbohatnout a prostřednictvím té knihy si splní sen o zbohatnutí. A podařilo se mu to, knihu dokázal prodat. Na druhý pokus, když začal znovu točit své peníze na burze, už byl úspěšný. Jednak se částečně poučil z chyb a hlavně díky pohádkovému bohatství, které získal prodejem knih začal "hrát" s úplně jinými penězi. No a k tomu měl ještě navíc kapičku štěstí, které mu v první fázi nepřálo.
Z jeho knih se člověk naučí úplně stejně investovat, jako z knih Rowlingové čarovat. Ovšem to neznamená, že vás obě knihy nemohou určitým způsobem obohatit :D. A obě přinesly svým autorům pohádkové jmění - i když mám dojem, že Rowlingová byla úspěšnější :)

Už si nepamatuji který autor to prohlásil - rovKyiosakiněž napsal nějaké knihy na podobné téma (investování), ptal se posluchačů v nějakém přednáškovém sále, na čem si myslí, že zbohatl, jestli na investování, nebo na psaní knížek. Hádejte která odpověď byla správná :D

Ono obstát na burze proti např. bankám s úplně "jiným levelem" informací a finančních prostředků je opravdu spíše o štěstí. Vždyť ty banky mají díky přehledu o pochybech na účtech (a účtech jejich konkurentů) kolikrát lepší informaci o ekonomické pozici firem než jejich majitelé. Drobný investor má jen jednu výhodu (ovšem může být velmi důležitá). Jeho prodej / nákup nijak neovlivní cenu jím nakupovaných / prodávaných akcií a v případě nějakého "hrozícího průšvihu" tak má šanci své portfolio prodat dřív, než ztratí na ceně, taková banka nemusí pro daný objem cenných papírů na trhu vůbec najít koupěshopnou poptávku. Jinak jsou ale trumfy na straně bank. Četl jsem i o případu, kdy byly (tuším v Británii) vyšetřovány banky pro to, že byly "moc ziskové", když většina hráčů na trhu prodělávala a byly podezřelé ze získávání nelegálních informací (jinak prý nebyla taková ziskovost možná), ani nevím jestli jim byl nakonec něco dokázáno.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 11. 2009 22:36

mě je to úplně naprosto jasný ... kterej, s prominutím, vůl by "zadarmo" poskytoval informace o tom jak investovat, když tu úspěšnou strategii může dál rozvíjet sám a vydělat balík. Takže ta kniha buďto obsahuje bludy a nebo to psal loser, kterej tím chce získat prachy.

Někdy cca v lednu/únoru jsem naprostou náhodou četl rozhovor s Warenem Buffetem (a Billem Gatesem, ale ten je v týhle diskuzi zbytečnej). Psalo se tam, že nakoupil obrovské množství akcií společnosti Harley-Davidson a Tiffany & co(touhle firmou si nejsem jist) s tím, že i když je krize, tak se tyhle stálice luxusního zboží vyplatí, protože bohatí budou stále bohatí a budou utrácet a bla bla bla ... jsem schválně kouknul, jak si ty akcie stojí a několik měsíců byly ve slušném sešupu. A najednou - z "ničeho nic" v březnu otočka a letěly nahoru - a to i přes to, že se na trhu neobjevil žádný nový model. Během této doby se postupně těch svých levně nakoupených akcií zbavuje ... divné, co?

Návod jak zbohatnout je přitom tak jednoduchý - mít informace. Na co knihu :hm
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 21. 11. 2009 07:49

Ten pláč nad tím, že na ředitele chtěj vysokoškoláky mi přide dost mimo.

Já jsem do firmy přijímal pouze vysokoškoláky i na mnohem nižší pozice než ředitel - vlastně kromě sekretářky jsme nebrali nikoho jiného než VŠ a ještě jsme to omezili na matfyz nebo ČVUT ;).
Ne že by VŠ byla zárukou toho, že ten člověk je chytřejší než středoškolák, ale byl to první filtr. Stejně tak jsme odmítali lidi z ekonomky, protože prostě matfyz a ČVUT jsou náročnější školy. Titul dokazuje, že člověk měl na to vystudovat vejšku, nic víc.
Jasně že existujou asi chytřejší a schopnější středoškoláci, ale jelikož neexistuje na pracovním trhu způsob, jak je odhalit během jednoho pracovního pohovoru, tak holt filtrem je předchozí praxe a škola.

A stejně funguje většina větších firem. Před mnoha lety v mém prvním zaměstnání mi personalistka vyprávěla, jak dělá výběr na lepší pozice. Měsíčně jí chodilo 800 životopisů, takže ty které neměly VŠ ani nečetla. Pak vyházela fakulty filozofie a sociálních věd a teprve u zbytku zkoumala, jakou měl člověk praxi. Jak jinak by to při tom počtu měla dělat?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 21. 11. 2009 08:26

Problem nevericich hochu vyse je ten, ze uvedenou knihu necetli a tim padem o ni maji velmi, ale opravdu velmi, zkreslene udaje. Kniha neni zadnym "how to" ani "step-by-step" navodem na to, jak zbohatnout. A dokonce se to v ni i pise, at v ni nikdo nehleda konkretni rady. Proto nechapu lidi, kteri takto nesmyslne argumentuji, aniz by si snad precetli alespon predmluvu/anotaci. Co se me tyce, tak jelikoz jsem ji opravdu cetl, tak ji mohu doporucit, ovsem pouze jako velmi zajimavy NAMET na premysleni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 11. 2009 08:59

Ale což o to, námětem na přemýšlení je i Harry Potter. I ten může dětem mnohé dát - např. rozvíjí fantazii. A pokud jsou nedočkavé a chtějí si ho přečíst v originále, tak si pocvičí i angličtinu. Jen nikoho jaksi nenapadne, že by se podle knížky mohl naučit čarovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 21. 11. 2009 09:10

PatrikChrz: v tom pripade je mi te Patriku opravdu lito, kdyz nedokazes rozlisit k cemu je kniha urcena i presto, ze se to v ni hned na zacatku pise.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka