AKCIE Čezu - koupit či nekoupit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sniper76 29. 5. 2009 09:15

to mikicz: V době, kdy byl můj příspěvek aktuální začalo období pro možný nákup akcií manažery. Dle výpočtu mohli manažeři nakoupit akcie za 1200kč, přičemž na nákup mají tuším 4 roky. Pan roman měl několik variant.
1/využít a nakoupit za 1200
2/počkat
3/nakupovat na burze za tehdy nižší cenu než byla v opčním programu
4/................
Toto vlákno bylo založeno, za účelem zjištění nejvhodnější doby k nákupu. Myslím, že p.Roman jistě využije své znalosti z fungování firmy k načasování svých investic (otázku legálnosti ponechme stranou) a případná znalost využití či nevyužití opč. prog. a okamžiku kdy nakupuje může drobným investorům jen prospět. (Pravda, v tom okamžiku už může být pro nákup pozdě)
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 29. 5. 2009 09:20

sniper76: ano o to je ono... klíčové je slovo mohli. není to povinnost. Takže buď vydělají, nebo opci nevyužijí. Jde jenom o to, kolik vydělají. a to, že p. Roman se jistě postará o to, aby vydělal co nejvíce netřeba pochybovat...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod gotesák 29. 5. 2009 09:33

http://ipoint.financninoviny.cz/stoji-c ... uceni.html

Jinak podporuji délku oblouku, který nastavil MIKICZ ohledně kontaktu se zmiňovanou firmou.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slávek 30. 5. 2009 19:43

Je potřeba nachytat dostatečné množství hejlů, kteří budou teď po růstu nakupovat, aby hodnota mohla opět klesnou někde k 650,- možná i níže, páč dno je okolo 580,- pak bude ten správný čas k nákupu.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 31. 5. 2009 08:04

Tak upřímně, já v posledních dnes DOST počítal s růstem ceny ČEZu, ropa lezla hore jako šílená a přesto šla cena akcií dolů, obchody byly minimální :-( Zkrátka chyběli velcí hráči. V delším horizontu spíše počítám s menším poklesem, ale o 650 si nech zdát. Horkotěžko to půjde na 750-730.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 2. 6. 2009 15:06

Však uvidíme, obojí je možné v dnešní době.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 4. 6. 2009 21:28

Ruprecht001 píše:Tak upřímně, já v posledních dnes DOST počítal s růstem ceny ČEZu, ropa lezla hore jako šílená a přesto šla cena akcií dolů, obchody byly minimální :-( Zkrátka chyběli velcí hráči. V delším horizontu spíše počítám s menším poklesem, ale o 650 si nech zdát. Horkotěžko to půjde na 750-730.

CEZ reaguje vice na pohyby ceny elektriny, protoze ropa je pro CEZ spise "zastupitelna" komodita. NWR zase spise na cenu cernyho (koksovatelnyho) uhli. nebo na doporuceni v sektoru. vzhledem k tomu, ze ted vyplatili dividendu 50czk, tak de facto je pohyb CEZu uz temer 950czk. takze myslet si, ze bez vetsi poptavky dal poroste je trochu naivni:). ale chce to cas a trpelivost, a rust se dostavi
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 5. 6. 2009 06:23

saabik: Ale ne, ČEZ na ropu reaguje velmi dobře, bohužel jsem si neuvědomil, že je konec 2. kvartálu a zřejmě nějaký velký vlastník, nejspíše fond, potřeboval hotovost. Takže tam byl velký tlak na prodej a minimální zájem a tak i přes růst ropy to šlo dolů.
Jinak k predikci :-) ropa jde mírně nahoru, osobně bych čekal až někam k 72USD a pak to zase sleze, když se ukáže, že je světová ekonomika stále po kolena ve sr**kách. Takže ČEZ půjde taky nahoru, ale pak se propadne. Otázkou jsou dna a vrcholy. Mám teď něco málo nakoupíno a čekám tak na 910, abych prodal a pak počkám na propad a nakoupím znova.

PS: Mile mne potěšilo, že ČEZ po divi nespadl o těch 50 Kč dolů :-) i když jsem to očekával. Dlouhodobě je to velmi slibná akcie a předpokládám do 2-3 let návrat na 1000 Kč.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 7. 7. 2009 22:53

M2M: Uběhl nějaký čas a teď vidíš, jak dobře ti radili, kdo si počká, ten se dočká.

Ruprecht: Doufám, že jsi nečekal na těch 910. Já jsem uvíznul na 833, pod 800 začnu ředit.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 7. 2009 07:30

gotesák: Mě se povedlo 16.6. za 913 prodat, ale bohužel jsem po pár dnech opět nakoupil za 880 a to mi tam teď visí a teď přes dovolenou jsem to neřešil. ČEZu stále věřím a myslím, že dlouhodobě půjde nahoru, zvláště, když je tu stále "riziko", že vládnoucí garnitura ho v rámci krize podojí o neplánované dividendy na zaplácnutí díry v rozpočtu a u toho chci být ;-) (a ne jako platící divák :-D)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 21. 7. 2009 22:27

Dnes jsem je pustil, ale ne pod vlivem tohoto: http://www.motejlek.com/druha-rana-pro- ... t-z-polska
ale je potřeba dodržovat plán.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 7. 2009 04:39

No, souhlasím, že se jedná docela o raritu. "Renomovaní" analytici vidí cílovku od 1100 Kč. Osobně čekám na něco přes 900 a pak půjdou z domu. Včera se to poněkud mrcasilo, ale myslím, že 905 by to dnes ještě pod vlivem optimismu udělat mohlo. Pak to půjde dolů :-( Osobně totiž v oživení nevěřím a obávám se, že během několika týdnů se to potvrdí.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 27. 7. 2009 14:56

Trochu se to protáhlo, ale optimismus vytrval a tak ČEZ letěl za 908,90. Možná půjde ještě pár dní nahoru, ale osobně už očekávám každou chvíli korekci optimisnu, který se nemá o co pořádného opřít.

Ještě vyčkám hejlink na O2 a pročistím portfolio.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod sashaZabluduu 17. 8. 2009 19:23

Ahoj,

myslíte, že je momentálně vhodná doba na nákup akcií ČEZu nebo ještě nějaký čas počkat? (...proč?)
sashaZabluduu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 8. 2009 19:25

sashaZabluduu: jsi si jistý, že chceš opravdu obchodovat s akciema? já jenom, že tahle otázka signalizuje, že o tom absolutně nic nevíš. Jsou obchodníci, kteří tvrdí, že je jedno, kdy kupuješ. Podstatná je strategie prodeje.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka