AKCIE Čezu - koupit či nekoupit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 15. 4. 2012 18:11

to jako ze ve SPADu je horsi kurz nez v KOBOSu?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 16. 4. 2012 14:53

Akcie ČEZu = 765 Kč momentálně a stále zlevňuje, neví někdo, kde má tato akcie momentálně nejbližší supporty ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 16. 4. 2012 15:34

Bejvávala dost pevná kolem 750, já když jsem nakupoval za 757, tak si pamatuju, že se dost dlouho plácala kolem 755-765. Jestli půjde níž, tak ještě asi trošku přikoupím.

-- 16. 4. 2012 15:41 --

saabik píše:to jako ze ve SPADu je horsi kurz nez v KOBOSu?

Ne, to s tím nemá nic společného.

Ale rozdíly mezi trhy jsou, EasyClick mívá obvykle vyšší kurz než KOBOS, takže si to chce vždy spočítat, kde se to vyplatí koupit. EasyClick má menší poplatek ale zase horší kurz. SPAD fyzickou osobu nemusí zajímat, tam jsou minimální objemy obchodu v jiných řádech.
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 16. 4. 2012 19:59

prosimte, a muzes mi vysvetlit na jakym trhu ten Easyclick nakupuje? dekuji. vubec tomu nerozumim a rad se priucim. mas zajimave postrehy. ve SPADu obchodujou i fyzicky osoby, a neni jich malo...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 16. 4. 2012 22:35

Easyclick je RMS. Oproti obecnému obchodu RMS je stanovena velikost lotu (tj. musí se kupovat násobky pevně stanoveného množství), výhodou jsou nižší poplatky než za obecný obchod na RMS.

Ve SPADU obchodují i fyzické osoby, ale jeden lot třeba ČEZu za skoro 4mio je pro většinu lidí trochu moc.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bbrother 17. 4. 2012 09:14

Výhodou Easy-Clicku je právě poplatek - 0,29% z objemu obchodu. Je to nejnižší poplatek, na jaký se při nákupu/prodeji českých akcií v nižších desetitisícových částkách můžeš dostat.
bbrother
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 21. 4. 2012 23:50

Existuje vlastně v Kobosu nebo v RMS nějaká další poměrně konzervativní a dividendová akcie s relativně slušnou likviditou, na které by se dalo diverzifikovat portfolium ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod melolontha 22. 4. 2012 09:18

prosím někoho zkušeného, aby mi vysvětlil, jestli rozdíl v ceně akcie Tabáku mezi KOBOS a RMS je opravdu tak vysoký, nebo jestli jenom neumím číst grafy.

Skoro by se vyplatilo založit fórum České dividendové akcie pro začátečníky :)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 22. 4. 2012 10:15

Ten rozdíl je logický, protože na RMS je rozhodný den později. Je to důsledkem faktu, že na BCPP je vypořádání T+3, kdežto na RMS okamžité T+0.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 22. 4. 2012 10:23

Franklin: ten cenový rozdíl je teda jenom kvůli dividendě, jestli jsem tě pochopila dobře.
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 22. 4. 2012 10:25

No jasně. Tahle tabulka říká všechno: http://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 22. 4. 2012 10:36

Franklin: díky :)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Weny Sky 22. 4. 2012 13:42

Vim, ze nikdo z vas nevlastni kristalovou kouli, aby z ni mohl vestit. Presto mi dovolte se zeptat na vyvoj dividend u spolecnosti CEZ s ohledem na planovanou dostavbu jaderne elektrarny Temelin. Je realne, ze v pristich rekneme deseti letech, bude vubec spolecnost vyplacet dividendy? Nebo je pravdepodobnejsi, ze si spolecnost ponecha vetsinu zisku na financovani tohoto velkeho projektu?
Weny Sky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 22. 4. 2012 21:01

Že by ČEZ přestal dividendu vyplácet uplně si představit moc neumím nebo spíš vůbec nedokážu, protože by tím uškodil nejvíc sám sobě, protože spousta lidí akcie drží právě jen kvůli té dividendě. Uplným zrušením by poslali cenu té akcie nepřiměřeně nízko, ačkoliv by se ve firmě samotné nezměnilo nic. A že by si dobrovolně nechali škodit ? To se mi nezdá. Spíš si myslím, že ta dividenda bude buď stagnovat v následujících letech nebo klesat, ale jen mírně.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Viktorius 22. 4. 2012 22:11

Weny Sky píše:Vim, ze nikdo z vas nevlastni kristalovou kouli, aby z ni mohl vestit. Presto mi dovolte se zeptat na vyvoj dividend u spolecnosti CEZ s ohledem na planovanou dostavbu jaderne elektrarny Temelin. Je realne, ze v pristich rekneme deseti letech, bude vubec spolecnost vyplacet dividendy? Nebo je pravdepodobnejsi, ze si spolecnost ponecha vetsinu zisku na financovani tohoto velkeho projektu?

Můj názor je ten, že dostavba Temelína na to bude mít vliv minimální, protože kdyby přestal kvůli tomu vyplácet dividendu, tak stát bude muset hledat chybějící miliardy v rozpočtu jinde, poněvadž je jeho majoritním vlastníkem. Spíš bych tipoval, že zvolí cestu většího zadlužení.
Viktorius
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka