AKCIE Čezu - koupit či nekoupit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kitrab 17. 3. 2013 15:09

balkán opět funguje, -4,3% na 576 kč. uvidíme co přinese další týden.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 17. 3. 2013 18:03

udajne to spadlo kvuli predelani PX indexu. spousta fondu a dalsich velkych investoru musi upravit svoje investice podle indexu. a kdyz index snizi vahu akcie, tak holt danou akcii v danym pomeru vyprodaj.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 3. 2013 20:20

saabik: Tvoje teorie má jen jednu vadu. ČEZ si právě v indexu PX polepšil :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 17. 3. 2013 20:40

nezkoumal jsem to. cetl jsem clanek na patrii, takze pokud mas pravdu, zase pindali
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zevlovaci 17. 3. 2013 20:52

já to nechápu.. počet cených papírů ve výpočtu neklesl, tak proč by si podle vás měl polepšit nebo pohoršit?
http://www.pse.cz/Statistika/Burzovni-I ... uage=czech (koukněte na tabulku z pátku a třeba z minulého týdne)
případně z čeho to teda počítají jiného?
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 17. 3. 2013 21:10

tak jsem se mylil. tento tyden jsem byl celej vygumovanej. asi jsem stale myslenkama na dovoleny. kopie odstavce z patrie:

Největší prodejní přetlak byl patrný na akciích energetického gigantu ČEZ, kde se za celý den zobchodovalo téměř 600 tis. ks akcií s průměrnou cenou u 594 Kč. Titul po ránu opustil cenovky nad 600 Kč a postupně se sesouval k 590 Kč, kde se snažil o stabilizaci až do závěru obchodování. Málo kdo asi dnes čekal, vzhledem k očekávanému růstu váhy titulu v indexu PX , prodejní přetlak v závěrečné aukci. Na trh ale dorazilo 777 tis. ks akcií určených na prodej a titul fixoval až na ceně 576 Kč, přičemž na pár okamžiků indikoval i cenu u 525 Kč! Zda se jednalo o prodej spojený s expirací opčních kontraktů, či pouze někdo z větších účtů likvidoval k dnešnímu dni pozici na titulu, lze jen těžko spekulovat. ČEZ seanci uzavřel o 4,3 % níže na úrovni 576 Kč.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 4. 2013 20:39

Jak to vidíte v těchto dnech? V portfoliu jej nemám, cena mi přijde nižší než odpovídající.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 8. 4. 2013 10:41

Stále bych se přikláněl k tomu, že čas nákupu ještě nenastal. Kdy naposledy jste slyšel nějakou pozitivní zprávu pro jejich akcionáře?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 8. 4. 2013 12:34

Dobrá zpráva bude až předseda dozorčí rady, celá dozorčí rada a půlka představenstva dostane padáka. :-)
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 8. 4. 2013 14:45

radecekh píše:............ Kdy naposledy jste slyšel nějakou pozitivní zprávu pro jejich akcionáře?


no týden zpátky byla krátká tisková zpráva (myslím že bez konkrétních čísel) která zřejmě měla utnout šňůru špatných z albánsko (100%odpis) -bulharsko (snížení real. cen a potenc.hrozící pokuty/odsškodnění z trestních řízení jestli ne něco horšího)-rumunských (omezení dotací na OZ=ohrožení návratnosti) teritorií , že se chystají na spanilou jízdu do regionu Polsko (opět) "rozvíjet" alternativní zdroje v podobě větrných parků, ale já si to přeložil jako pokus o odvedení pozornosti.....no a pak byla jedna (ekonomicky pro ČEZ asi neutrální) o přebudování turbíny v hrázi jedné z přehrad na Vltavě na reverzní přečerpávací (jakože by v čase přebytků kdy moc fouká/svítí tlačila vodu nazpět do horní přehrady), což zní rozumně...

ještě před půl rokem se tady vtipkovalo něco o hranici 550, ale teď bych vůbec nevyloučil že ta akcie může ještě spadnout klidně k 500 a tam už bude silný nepodkročitelný support
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod H.G. 8. 4. 2013 15:56

Tom brava , ja bych to videl spise jeste na stovku nize (400). Co by nevymysleli v CEZu, s tim budou mit vydaje. A to, ze prodaj nejakou tu elektrarnu bude jen jednorazovy prijem a pak ztrata vykonu a tudiz penez a malinko pusti koreny malinka konkurence. A prodat neco musej jinak na ne bude spatne koukat EU. A kdo vi komu pak tu prodanou elektrarnu kupec preproda. To by byla sranda jestli by ji pres nekoho koupili rusaci, a gol by byl jestli by to udelali pres nemce! A slysel jsem v kuloarech, ze tu rusaci ted chtej investovat pekny prasule, protoze na Kypru je nastvali a par miliard jim tam malinko spalili. A taky jsem slysel v kuloarech, ze nemci a rusaci ted fakt dobre kamaradej. Slysel jsem neco i za Temelin, ze ho chtej nakonec dostavet, nebo co. Myslite, ze to bude za dekuji ? Nekdo mi dokonce rikal, ze na grafu ceny delal technickou analyzu a nejdrive se objevil ostry vrchol a pak hlava s rameny. Takze ja bych s nakupem malo pockal az jak se tam velci rozeberou mezi sebou. Tohle je ciste muj nazor na akcie CEZu a vy samozrejme muzete zcela nesouhlasit. A o tom je trh, jedni si mysli jedno a druzi druhe. Trh rozhodne. A jestli jsem se spletl? Vubec nic se nestane. Je lepsi nevydelat, nez prodelat. Cose tyce supportu, tak nepodkrocitelny neexistuje, pokud by to nebylo absolutni dno, tedy cena 0.
H.G.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod H.G. 14. 7. 2013 21:52

I kdyz akcie nejsou uz moje parketa, tak jsem moc nepromazal :-)
H.G.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod H.G. 2. 12. 2013 22:16

Koukal jsem ted ze 4. zari byl kurz 427,90 tak se ta predpoved pocasi docela pekne povedla. :D
H.G.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 15. 12. 2013 05:59

http://www.investicniweb.cz/2013/12/13/ ... transfuzi/

Podobně jako si lze výše přečíst výhledy na roky budoucí, tak i před lety měl ČEZ k dispozici podobné výhledy (silný pokles). A proto svým zákazníkům nabídl moderní produkt - zafixování ceny na několik let. Tj. OK pro akcionáře, ale trochu nevýhodné pro koncového odběratele. Situace se otáčí a v příštích letech lze očekávat - jak je uvedeno nejen v tomto článku - mírný růst.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 12. 2013 08:23

Asi ten článek chápeme každý jinak. Já v něm čtu, že ceny elektřiny budou stagnovat či klesat (podle dlouhodobých kontraktů), a že ceny emisních povolenek a uhlí budou růst. Nějak nikde nevidím pozitivní výhled pro ČEZ.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků