rudé horko

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod martinpesava 10. 10. 2008 08:49

Tak ten náš PX -12. Krásné, některé tituly opět překonávají 20 procent. Kde a kdy se to zastaví.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 10. 2008 09:06

Už se to zastavilo. Ono to už moc padat nemůže, nemá to kam, 20% propady, to je děs. Podle mne to dnes začali vysypávat všichni zahr. investoři a naopak domácí nakupovali, protože to je za ceny, na které dosáhnou.

Mě jen mrzí, že mám nakoupíno při vyšší laťce a teď už není za co nakupovat a ředit dál :-(
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinpesava 10. 10. 2008 09:13

asi nějak tak, holt teď už taky nemám za co. V poklesy už taky moc neveřím, ale když by vydrželo delší dobu a plácalo na místě, hodilo by se něco přišetřit a nakoupit.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 10. 2008 09:18

Clovek se uci.

Jedno pravidlo rika, pri padu zasadne nenakupovat, pokud nejste insider. Panika dokaze strhnout vsechno s sebou.

Navic, kdyz vidim, co ted delaji vsechny centralni banky, to je dalsi cesta dlazdena dobrymi umysly ... ovsem do pekel. Jestli to takhle pujde dal, muzeme se dockat dvojciferne inflace ve svete a ani dobre akcie - i kdyz bude spousta z nich levnych - nemusi ochranit nashromazdeny kapital.

Tudiz akcie ted nekupuju, spis si myslim, ze prichazi spravny cas nakupovat opet zemedelske komodity. Ted "trochu" splaskla komoditni bublina a jist bude muset kazdy...
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinpesava 10. 10. 2008 09:31

komodity či forex nikdy neuchvátil. Problémy řeší, to důležité. Jakým stylem, zda dobře či špatně, to se časem ukáže. Dle mě rovněž spíše oddaluji, ale na hodnocení, si ještě počkáme.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 10. 2008 12:25

A dneska bude pravdepodobne dalsi cerny patek.

Tohle je opravdu hodne velka panika, kdyz je aktualni stav -12,5%. Jakakoliv zprava se zda byt totiz uz jenom spatna zprava.

Sance na docasne uklidneni u PX byla nekde na 1000bodech, stejne jako 10000bodu na DJIA, jenze tyhle psychologicke bariery to projelo jako nuz maslem. Tady uz neni co odhadovat, pokud ma nekdo akcie, muze se vicemene jeste stale modlit :)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 10. 10. 2008 12:56

4honza Vždyť ty tady rozšiřuješ paniku:-))
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 10. 10. 2008 14:05

4 honza: Docela slusny support je na 7500.

A mimochodem - jak kupujete komodity? To jako si postavite na zahradu par vagonu psenice? ;:)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 10. 2008 14:23

Ale vsichni, co maji akcie doufaji, ze to bude vys nez 7500... to by byl pad o 40%. A i tak, kdyby byl pristi tyden DJ na 7500, tak stejne nebudu nakupovat, maximalne nejaky short-term obchod.

A kdybych mohl nakupovat vagony psenice a ryze a nemel s tim zadne transakcni naklady, vydrzelo to libovolne dlouho, tak to samozrejme udelam. Takhle muzu kupovat jenom kontrakty na burze :)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 10. 10. 2008 14:29

4honza: To je zajimavy, ja akcie mam a nedoufam (protoze mam taky dost cashe a nejaky shorty :) ). Jinak se to asi rychle nezvedne, takze neni kam spechat...

No, prave proto jsou zemedelske komodity nevhodne jako investice - nevydrzi. A futures se musi rolovat, s cimz jsou naklady kvuli contangu. Treba pri nedavnem silenem rallye mely fondy na kukurici jen pomerne maly zisk prave kvuli tomuto rolovani.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 10. 10. 2008 15:04

Počítám, že akcie se taky dají prodat aniž bych je vlastnil, takže na tom třeba někdo vydělal.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 10. 2008 15:17

Slavek: Shortové obchody pokud vím zakázaly a teď jby byly extra riskové. Já nevím jak kdo, ale 15% sešup, to jsem teda nečekal ani ve sni, jen jsem zíral, jak to od openu jede dol. Něco jsem po obědě nakoupil a jen doufám, že bakalovo uhlí s přicházející zimou poletí nahoru.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 10. 10. 2008 17:51

No to zakazali, ale ne na vsem a pak jsou tu treba opce a tak :D

Jsem zrovna od vcera udelal na opcnim strangle +10% a to jsem ho teda otevrel i zavrel dost blbe.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 10. 10. 2008 18:00

Bakala, to je ten, co pred par rokama okradl minoritare vyvlastnenim za smesnou cenu a ted jim ty akcie prodal za mnohonasobek a oni je k memu nezmernemu udivu znovu kupovali? ;) Pocitam, ze na tehle cenach dokupuje zpet (za zlomek emisni ceny), aby mel 90% a mohlo byt dalsi vyvlastneni :)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 10. 2008 19:04

Zpětný odkup by však musela předem schválit valná hromada, ne? Leda, že by to skupoval za "vlastní" přes třetí osobu. Ostatně, AAA jsou na tom stejně... Deny si pěkně namastil kapsu, teda oni ho z toho obviňovali akcionáři už když na jaře padly akcie AAA na 20 Kč, tj. na 40% původní hodnoty. Slova, která použili dnes, kdy se akcie dostaly na cca 7% už se před 22. hodinou publikovat nedají :-D
Ruprecht001
Diskutér

Další stránka