XTB a podobní

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 10. 2008 16:16

nezávislí,Aspoň pochytím zkušenosti, které mi vydělá v budoucnu peníze
co pochytit základy češtiny? jinak určitě dej vědět, jak jsi dopadla. ale mám obavu, že se pravdu nedovíme, protože neúspěchy se málokdo pochlubí.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Janul 22. 10. 2008 12:24

Už jenom čekám. Hurá budu bohatá :lol: Na demu se mi daří, tak uvidím jaký to bude ve skutečnosti. Je zvláštní, že nemám žádný strach, beru to jako zajímavou zábavu.S neúspěchy se málokdo pochlubí, není problém hošo. Ty máš co mluvit ty češtino. Navíc žiji v Česku teprve 5let. Je pravda, že jsem tu ještě žila jako malá, ale to už je dlouho.
Janul
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 31. 10. 2008 20:42

Patriku, jestli jsem to dobře pochopil tak se jedná jen o soutěž a neinvestuješ reálné prachy...myslíš, že pokud bys investoval skutečné peníze, tak je možné dosáhnout až takovýchhle zisků? :shock:

ps: o investování skoro nic nevím, tak se možná ptám blbě...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2008 06:01

Ondrasz: jestli jsem to správně pochopil, tak se operuje s reálnými kurzy. Takže ano, pokud bys investoval skutečné peníze, také bys skutečné peníze vydělal, ale i prodělal.
Rozdíl je ale v tom, že člověk, pokud by investoval skutečné peníze, tak by se (pravděpodobně) choval mnohem méně rizikově a takových zisků by nedosahoval.
Ale jak se říká "na úspěchy svítí slunce a neúspěchy jsou pod zemí a stěžovat si nemohou" ;) ).
Při vyhodnocení minulé soutěže přiznali že většina (celkem silná, snad až 80 %) byla ve ztrátě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2008 08:07

Tak jsem "vydělil" forexové obchodování ze ZFP.
Pokud to někoho zajímá, soutěž XTB už zkončila, vítěz za měsíc svůj "vklad" zestonásobil, ze dvou set tisíc se dostal přes 20 milionů :D

http://finance.idnes.cz/vyherce-investi ... 31_inv_hru
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 4. 11. 2008 08:35

Janul: Az se vam v pocitacove hre na formuli 1 podari prekonat cas Schumachera, tak taky zacnete obihat zavodni tymy s tim, ze jste spickova jezdkyne? :D Demo je jen takova hra, ktera s realitou nema moc spolecneho. Je to dobry zacatek, to je pravda, ale jenom zacatek.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lukino 4. 11. 2008 13:19

Janul píše:Už jenom čekám. Hurá budu bohatá :lol: Na demu se mi daří, tak uvidím jaký to bude ve skutečnosti. Je zvláštní, že nemám žádný strach, beru to jako zajímavou zábavu.S neúspěchy se málokdo pochlubí, není problém hošo. Ty máš co mluvit ty češtino. Navíc žiji v Česku teprve 5let. Je pravda, že jsem tu ještě žila jako malá, ale to už je dlouho.

S demouctem si jiz hraji vice nez rok. Prvni vlna byla takova, jakou ty zrejme prochazis ted "Huraaa budu bohata", clovek ma pocit, ze je to so easy, vsechny prechytraci a bude vydelavat velke penize mesicne. Jenze pak se darit prestane, clovek zjisti, ze zdaleka neni takovy king of the bongo, jak se mu zdalo na zacatku, nasledne slabsi povahy bud odpadnou a na obchodovani zapomenou, nebo druzi (muj pripad) vytrvaji, prectou si napriklad k tomu urcenou literaturu a zkousi a zkousi, testuji si stale sve nove strategie, pokus za pokusem zjistuji, o cem to ve skutecnosti je.
Zodpovedne ti muzu rict, ze online obchodovani neni zadna legrace a to, ze se ti momentalne dari na demu, vubec nic neznamena. Ono to ted bylo taky celkem jednoduche, ropa padala nekolik mesicu za sebou, predtim zase souvisle stoupala, spousta dalsich instrumentu /prave treba ty menove pary/ se chovala podobne, v takove situaci je obchodovani jednoduche. Je potreba dodrzovat money management, sebekazen, risk management a hafo dalsich veci, kdyz to reknu lidove. Jestli ti tohle nic nerika, vubech bych neuvazoval o nicem vic, nez demouctu, protoze to budou drive ci pozdeji stejne vyhozene penize.
Dale je docela uzitecne zjisteni, ze obchodovani na teto "nizke" urovni znamena, ze veskere velke procesy probihajici na pozadi my z nasi pozice nejsme schopni ovlivnit. Z toho plyne, ze jakakoliv investicni doporuceni, treba i z renomovanych serveru jako je Bloomberg etc, je nutno brat s maximalni rezervou, nebot to co je psano, se uz projevuje "na pozadi" delsi dobu. Jedine, co jsi schopna ze sve pozice udelat, je rozeznat toto a pokusit se zhoupnout na takove prilezitosti. Trh neprechytracis a ti, kdo to zkouseli, spatne dopadli. Pouzil bych prirovnani z predstaveni "Ivanku, kamarade", jsme zkratka jen nosici vody :D
Lukino
Kolemjdoucí

Předchozí stránka