1:1 USD - EURO

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nod32 22. 1. 2009 18:54

Dobry den.Mam nejake usd(dlouho doba fin. rezerva) a chci se zptat.Je v bodoucnu mozne ze euro bude 1:1 k dolaru?Jestli ano bude lepsi se usd zbavit diky prihodnemu kurzu,nebo jej drzet dale.
Dekuji za odpoved.
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 22. 1. 2009 19:05

Bude USD:EUR 1:1? Ano, je to možné.
Bude USD:EUR opět 1:2 Ano, je to možné.

Stačí Vám taková odpověď? Ne? Inu na blbou otázku blbá odpověď...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 23. 1. 2009 07:10

Já bych se USD raději zbavil, dokud má vysoký kurz, protože to podle mě dlouho nevydrží a pojede zase dolů jak po skluzavce.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 23. 1. 2009 08:25

Ruprecht001 myslite tedy ze euro je jistejsi nez usd.Nekde psali ze recese ma byt zase vleklejsi v evrope.
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 23. 1. 2009 09:59

V EU bude recese sice vlaklejší, ale rozhodně ne tak hluboká. Samozřejmě je možné směnit USD za něco velmi trvanlivého jako třeba Švýcarský Frank, nebo Japonský Yen, i když dnes jeden nikdy neví :-( Ono to není jen o fundamentech, ale hodně o politice a do té není vidět. Můžese klidně stát, že někdo přijde se sebevraženým návrhem jako je třeba revalvace, znárodnění apod. a pak bude vše zcela jinak.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 23. 1. 2009 10:18

Jsou to šílené časy... USD např. oproti CZK za poslední hodinu (!!) posílilo až o 1.79% (!!).

Srovnejte si to s ročním (!!) úrokem na spořících účtech... :)

Obrázek
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinpesava 23. 1. 2009 18:39

no ta naše kačka dostává pěkně na frak. Na 1:1 to nevidím, nicméně, kdo kolik tipuje? Nemyslím dolarek vůči euru, ale kačku k nim. Můj tip, či spíše doufám, že vrátí zpět pod 20 a e k hladině 25. Když už nic, dobře se mě to počítalo.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 23. 1. 2009 19:15

A já zase doufám, že USD povyleze alespoň k 25 CZK - holt výplatu dostávám v dolarech ;)

Minulé léto dolar stěží za 16 CZK, kdyby byl toto za 24 CZK (a reálné to je), znamenalo by to v přepočtu o 50% vyšší výplatu - tedy mnoho tisíc, pro někoho i desítek - prakticky za nic.

Na druhou stranu i analytici se shodují, že dolar už roste příliš dlouho a nějaká ta korekce musí přijít. Dále se taky uvidí, jak moc je posilování dolaru závislé na aktuální "obamománii", která bude trvat jen krátce.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinpesava 24. 1. 2009 19:31

tak to já mám na bankovkách jen malý nápis " česká národní banka" a obrázek postavy z dějin českomoravské kotliny. To nevěděl, že na UTB platí ve tvrdých ;-) . Ten Obama má určitě na to vliv. Zda do léta pohne nějakým směrem s větším rozdílem, toť netuším, bohužel :-\
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 19. 1. 2010 19:06

Znovaoživil jem toto téma po roce od založení, abychom zhodnotili šance dolaru proti euru. Z mého pohledu se šance dolaru zvyšují. Nemyslím tím strmý vývoj během dnešního odpoledne, ale spíše dlouhodobý vývoj na rok 2010 a 2011. Amíci zatáhli celý svět do krize a jako první z ní vybřednou. Jestli to bude letos nebo déle-kdo ví ? Rating mnoha evropských zemí se jednoznačně sníží. Můj tip na EUR/USD do poloviny tohoto roku je 1,2.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dagobert2012 5. 9. 2012 20:00

martinpesava píše:no ta naše kačka dostává pěkně na frak. Na 1:1 to nevidím, nicméně, kdo kolik tipuje? Nemyslím dolarek vůči euru, ale kačku k nim. Můj tip, či spíše doufám, že vrátí zpět pod 20 a e k hladině 25. Když už nic, dobře se mě to počítalo.

Perfektní tip. :-) Je 05.09.2012 a 20, resp. 25 je realita. Určitě jste na Forexu udělal balík.
dagobert2012
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Los Daňos 17. 11. 2012 15:03

Podle mě má dolar hodnotu 5,-Kč a rubl 1,-Kč ...

Když má Putin platit v Severodvinsku za ponorky v dolarech, najednou stojí 2* tolik a všichni řvou že dolary nechcou
Los Daňos
Návštěvník