Knížka o investování...

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KirSo 26. 1. 2009 12:10

Ten přispěvek nade mnou je asi nejrozmější. Ono je toho opravdu hodně, literatury, diskuzí na internetu atd. Problemem je, jak rozpoznat tu špatnout, popřípadě tu, která by ti něco dala. Finančnik opravdu doporučuju stejně tak czechwealth.cz, ale před tim bych zároveň doporučoval se seznamít s pojmama "investice/spekulace". Vzhledem k tomu, že téma je velice komplexní, naučit se přímo investovat snad ani nejde...je to takový celoživotní proces, ale ja jsem například začal s motivační literaturou, která mě seznámila s pojmy -> Kiyosaki - Bohatý Táta, Chudý táta, potom jsem vyhledával informace na internetu, První kroky na burze - Ludvik Turek, Obchodování na komoditních trzích - Tomáš Nesnidal, Petr Podhajský, Inteligentní investor - Benjamin Graham, Tradingem k bohatství - Alexander Elder. Ale nejlepší bude, pokud si najdeš nějakýho mentora, nebo člověka, který se tím zabýva :) Je to asi nejefektivnější.
KirSo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slávek 27. 1. 2009 07:40

Jack111: Chceš říct, že burza není investování?
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 1. 2009 09:15

Slávek: no většinou je burza spíš spekulace...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 1. 2009 10:32

Slávek: Ne, to jsem neřekl.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 28. 1. 2009 16:39

mikicz: spekulace je v určitém smyslu v dnešní době i investování do IF.
Jack111: v tom případě je toho tam hafo, dá se říct, že vše co potřebuješ na rozjezd a hlavně zkušennosti těch, kteří už obchodují delší dobu.
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod trhnapadu.cz 30. 1. 2009 22:46

Slávek píše:vyhozené peníze, na http://www.financnik.cz je úplně vše co potřebuješ, já si je koupil jen kvůli lepšímu pohodlí při studování.

jojo, financnik.cz

taky sem utratil par korun za seminare, nicmene neco mi to dalo, i kdyz si myslim, ze hosanci moc neobchodujou a vic o tom kecaj, ale budiz....

kazdopadne me ale pobavilo jejich moderovany forum, kdyz jsem jim psal, co se mi na nich nezda, tak proste prispevek nezverejnili, sasci :-D

jinak autorovi - bez studia a vlastni snahy = bez prace ty kolace proste neupeces :)

a zcela souhlasim s tim, ze neni nad aktualnost a feedback internetovych for.....s tim zadnej tisknutej material nemuze vubec souperit...............
zkuste něco nového na "trhnapadu.cz"
trhnapadu.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KirSo 4. 2. 2009 22:24

Problém je ale taky v tom, že i na fórech je spousta lidi, co tomu nerozumí, nebo popřípadě ano ale jsou bez praxe, ale přes to moc rádi poradí. Zároveň většina z nich se taky ráda nechává myslet za sebe svoje sousedy, kamarády, rodiče, média, banky atd. Z čehož se už odvíjí subjektivní názor ovlivněný (třeba) pravdou, nebo i ne. Rád bych aspoň tím vyvaroval, že se dá těžit úplně ze všeho ale s určitou dávkou "nevěřiti všemu".
KirSo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 2. 2009 08:52

KirSo: no tak to máš jedinou možnost. přijít na to sám. tuším, že se tomu říká "průzkum bojem".
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod KirSo 11. 2. 2009 19:14

mikicz píše:KirSo: no tak to máš jedinou možnost. přijít na to sám. tuším, že se tomu říká "průzkum bojem".

Nj, otázka je, co mě to bude stát...popřípadě ostatní. .)
KirSo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hráč 11. 2. 2009 21:32

Jako dobrá motivační kniha o různých typech investorů a různých přístupech k investování je třeba kniha:
Robert Kiyosaki - Bohatý táta radí jak investovat.
Nejsou to ale žádné návody, ale pohledy na tuto oblast.
Možná pak pochopíte,proč vůbec chcete investovat nebo jestli chcete jen okamžité peníze.
Může pomoci vybrat některý z mnoha způsobů investování a to ten vašemu srdci a naturelu nejbližší.
Hráč
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jane 20. 2. 2009 10:13

doporucuji Osobni a rodinne bohatstvi od Milose Filipa. Jsou to 3 knizky, srozumitelne napsane, vhodne pro zacatecnika. Obsahuji mnoho informaci, doporuceni... atd.
Prvni dil je spis obecne pojednani, dalsi dva se soustredi na konkretni formy investic - akcie, podilove fondy, obligace... ruzne druhy sporeni + pojisteni.

http://www.mesec.cz/clanky/recenze-osob ... bohatstvi/
Jane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vondra01 30. 6. 2009 12:39

Musis trosku hledat, ale na internetu nejake rozumne zdroje informaci najdes, treba:

http://www.burzian.com/zaciname-obchodovat/
http://www.financnik.cz/serial/komoditn ... darma.html
http://finance.yahoo.com/education/begin_investing

Ja bych za knizky doporucil klidne Pavle Kohouta, pise fajn a zajimavou formou nebo treba Jima Rogersa, neni to plne technickych terminu, ale o to je to ctivejsi.
vondra01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 6. 2011 14:44

Obrázek
Nová česká kniha o investování a pro akcie, value investing a trading,
fundamentální a technická analýza, Warren Buffett i Benjamin Graham.
Kniha vyšla v květnu 2011, informace na :idea: http://nr1a.com/AKCIE :idea:
Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 10. 6. 2011 17:20

pozor na to, tuhle knížku napsal s prominutím magor, který na některých fórech už je profláklý pod nickem LADIS. Stačí si přečíst pár jeho příspěvků, aby člověk věděl, že tomu moc nerozumí.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 6. 2011 17:41

no tak pokud je to selfpromo, tak to asi smázneme, ne?
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka