Knížka o investování...

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 5. 2015 19:09

Obrázek Acapulco

Algunas cumbias nuevas para bailar i escuchar de Mexico
Několik nových cumbias k tanci a poslechu z Mexika

https://youtu.be/K_-FZcECrXk

Obrázek Acapulco
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 24. 5. 2015 12:42

E-book o investování zdarma ke stažení

Takováto knížka zadarmo se vždy hodí, i kdyby se tam našel jenom jeden či dva zajímavé tipy.
Já jich tam pár taky našel.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 8. 2015 14:24

Dobrý seminář o rozumném investování na burze
neni nabízen asi nikde na světě. Ten by stál jen 100 korun za půl dne a řekl by lidem jen toto:
Otevři si konto u banky, kde je zadarmo a kde poplatek za nákup akcií na Xetra dělá asi 10 euro!
Rozkládej peníze od narození až do smrti pravidelně na 10 až 20 různých akcií starých a velkých firem, které jsou nebo by mohly být v indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones!
Vyhýbej se malým i středně velkým firmám a mladým firmám!
Ber jen podniky a banky, kterým neškodí konkurence a zvyšují dlouhodobě zisky a tržby a dividendy asi 10% ročně (nebo pár procent více nebo pár procent méně)!
Počítej s tim, že budeš každou akcii držet až do smrti jen pro dividendy, ale v době předražení nebo v případě potřeby peněz budeš moci nějaké akcie prodat!
Jen když budeš mít o třetinu více peněz z dividend, než potřebuješ, můžeš třetinu akcií prodat a koupit za ty peníze vlastní byt, pokud ho nemáš od rodičů.
Nepočítej s tim, že za několik hodin nebo za několik dní nebo za rok prodáš akcie s výdělkem!
Nehledej akcie s potenciálem na jeden rok! Jen akcie s potenciálem na 100 let kupuj, protože po tobě budou držet ty akcie dál tvoje děti!
Když prodáš nějaké akcie, nebudeš mít u nich růst kurzu stovky procent za několik dekád.
Když prodáš nějaké akcie, nevyroste ti počáteční výnos dividendy 3% na výnos dividendy 12% a 24% nebo 100% z investice za několik dekád.
Když se po letech růst zisku, tržby nebo dividend u firmy silně zhorší, pak můžeš akcie té firmy přece jen prodat, pokud budou v plus. Ovšem krizi 2008-2010 ignoruj a slabost obchodu Tesco 2014 ignoruj, jakoby tehdy zisky neklesly!
Neprodávej žádné akcie se ztrátou!
Nepoužívej nikdy stop loss order!
Věř tomu, že v investičních magazínech jsou většinou samé lži o akciích a burze, v televizi, v rádiu, v knihách, na přednáškách, v ústech známých investorů nebo traderů jsou většinou samé lži o akciích a burze.
Nekupuj akcie kdykoliv! Kupuj akcie jen ten rok a ten den, když jsou výhodné! To je P/E pod 15, P/B pod 3, P/S pod 3, výnos dividendy nad 3%.
Nekupuj akcie, když jsou na grafu v trendu klesajícím, červený kurz! Alespoň jeden den musí být kurz zelený a trochu růst, když nakupuješ akcie.
Celý život ty samé akcie přikupuj, pokud budou levné.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 8. 2015 07:27

Pane Ladislave, připravte ho.
Když ho v Praze zorganizujete a odpřednášíte, věřím, že zájemců o půldenní seminář za kilo se najde dost.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 27. 8. 2015 09:41

Do Prahy mohu přijeti jen tajně.
Jinak by několik lidí by spáchalo atentát na mne.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 3. 2016 15:28

Obrázek

62-letý člověk a 1,5 leté dítě ve městě, bez kočárku a bez matky jsou lidem podezřelí

Už podruhé mne podezřívala pokaždé jiná osoba, že jsem dítě ukradl.
Tentokrát se seběhlo 6 lidí kolem mne a ptali se mne, kde má to dítě matku a kde kočárek. A že prý tam o kus dál stojí nějaká matka a brečí, že se jí ztratilo dítě. A že prý tam moje dítě musim nechat. A telefonovali pro policii. Jenže já měl čistě náhodou muj pas a pas matky dítěte a přihlášení bydlení na mojí adrese od matky i dítěte. Tedy mne nechali jít domu, dříve než přišla policie. Takže když chodim s dítětem do města bez kočárku a bez matky dítěte, asi budu muset nosit 3 cestovní pasy a přihlášení k pobytu na mojí adrese, aby na mne starostliví občané nevolali policii, že jsem ukradl dítě.

Obrázek
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 3. 2016 16:49

Tak určitě. Každý děda má problém, když vytáhne vnuka. :roll:
Jestlli problém nebude někde jinde. :D
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 17. 3. 2016 17:37

Ladislav 1. píše:
Už podruhé mne podezřívala pokaždé jiná osoba, že jsem dítě ukradl.
Tentokrát se seběhlo 6 lidí kolem mne a ptali se mne, kde má to dítě matku a kde kočárek. A že prý tam o kus dál stojí nějaká matka a brečí, že se jí ztratilo dítě. A že prý tam moje dítě musim nechat. A telefonovali pro policii. Jenže já měl čistě náhodou muj pas a pas matky dítěte a přihlášení bydlení na mojí adrese od matky i dítěte. ...

Tohle může působit ještě hůře, než se p. Ladislav domnívá.

Pane Ladislave, můžete být snadno podezřelý z obchodování s bílým masem. Stačí se podívat kdo komu často zabavuje pas po příjezdu do země.

P.S.
Tučné zvýraznění v citátu je moje
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 4. 2016 15:08

'''Buffet dosahuje vynos okolo 20% rocne.
on kupuje ... ziadne technologicke giganty
by som na Tvojom mieste radsej investoval vsetko do AMD'''

Rokosák

Zde je vše jasně vidět. Kdo píše Buffet namísto Buffett, ten je teprve na počátku vysokého studia rozumného investování do akcií a ještě nemá dostatečné vzdělání radit jiným lidem, jak na akcie.
Protože Warren Buffett nedosahuje vůbec žádný roční výnos z akcií. V letech 1956-1969 vedl Warren Buffett 10 portfolií akcií pro 90 lidí a dosahoval průměrný roční růst kapitálu pro klienty 22,9%.
V letech 1970-2016 Warren Buffett nedosahuje žádný růst kapitálu. Zde se chybně sleduje performace akcie Berkshire Hathaway, ta ale závisí jen na zájmu a nezájmu lidí a fondů o tu akcii. To není Buffettova performance.
Buffett kupuje i technologicke giganty = IBM.
Jedině totální hlupák, šílenec nebo hazardér by dal všechny peníze na jedinou akcii.

Zde se zase potvrzuje stará čínská moudrost: ''Jakmile zjistíme, že někdo napsal v jeho článku Buffet namísto Buffett, pak bychom měli četbu ihned ukončit.'' Protože pisatel je teprve na počátku studia akcií a burzy a má v článku i plno jiných chyb, když nezná ani jméno Warren Buffett.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 4. 2016 11:08

Ladislave,
vyhledal jsem si anglickou verzi Vaší knihy na Amazonu.
http://www.amazon.com/Stocks-Exchange-O ... is+konecny

Přes "look inside" jsem se podíval na dostupné stránky. Co to je za angličtinu? Google translator by to zvládl lépe.
Myslíte, že Američan porozumí výrazu "saving book"? Když si tohle někdo přečte, tak pro prvním řádku ukázky odchází pryč.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 4. 2016 13:17

Libro-Espanol-11.jpg
Libro-Espanol-11.jpg (125.77 ) Zobrazeno 9923 krát

1) Kniha anglická
To je angličtina středoevropská. A mnohdy je ta angličtina středoevropská lepší než ta americká. Miliony Američanů neumí psát nebo číst nebo dostali ve škole tu nejhorší známku z jazyka anglického. Moje anglická kniha má jistě lepší angličtinu, než kdyby ji psal rodilý Angličan, Ir nebo Američan, který dostal ve škole tu nejhorší známku z jazyka anglického.
A kontroloval mi knihu Kevin Fitzpatrick z Irska, který dělá učitele angličtiny v Praze.

2) Kniha španělská
Nyní mi zkontrolovaly v Open Office v mém PC moji knihu španělskou Veronica z Ecuadoru a Alexandra z Kolumbie, za 8.50 euro na hodinu, celkem 324 stran za 2074 euro. A ještě jednou tu provizorní knihu na papíru nyní opravuju sám 4 pátky a 4 soboty a pak hned vyjde s ISBN číslem pro celý svět, hlavně Španělsko a střední a jižní Ameriku.
Písmo psané na obal knihy s Adobe Photoshop však není tak ostré, jako když mi ho udělá asi za 40 euro tiskárna Tigris - Zlín na Moravě. Ta obálka bude tedy za měsíc lepší.

Moje kniha ''Akcie a burza'' ve 4 řečích je jeden ze 6 mých příjmů v důchodu.
Nízký důchod německý jako mají průměrně důchodkyně ve východním Německu, pár pětek euro důchod český, krásné dividendy z akcií, příjem z knihy ve 4 řečích, příspěvky na 2 děti 380 euro měsíčně, reklama Google AdSense na mojí webstránce.

!! Taky si napiště vaši vlastní knihu o investování na burze ve čtyřech řečích, ať je nějaká sranda na Brdech a pod Brdy !!
:-)
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 4. 2016 16:22

Ladislave,
knihu Vám překládal někdo, kdo o ekonomice nemá ani páru. Kromě již zmíněného překladu výrazu "vkladní knížka" by nemohl v názvu kapitoly 10 nechat výraz "sales tax".
Sales tax totiž v USA znamená daň z obratu, která nahrazuje naše DPH a nemá tak s akciemi nic společného.

Dále už do překladu šťourat nebudu, nebojte :D To je Váš boj.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 26. 4. 2016 20:31

DPH=VAT (Value added tax), když už se v tom rýpeme :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 4. 2016 20:48

Sales tax a VAT je ale něco jiného, že...

Jediným územím Spojených států, kde existuje VAT je Portoriko a i zde bylo uvedeno jen na apríla letošního roku: http://www.ey.com/GL/en/Services/Tax/In ... April-2016
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 4. 2016 09:29

Peter Arsch nemluví pravdu. Dělá si srandu z mojí anglické knihy.

'''nemohl v názvu kapitoly 10 nechat výraz "sales tax".'''
Jenže tam je ''stock sales tax'' = Daň z prodeje akcií.

S tim ''saving book'' to je taky lež a jen žert. Já vidim při hledání lupou na PDF celé knihy, že mám psáno všude ''savings book''. Ani jednou nemám v knize chybné ''saving book''
Například zde: ''2.1 Why invest in stocks? Imagine you invested beginning in 1990 with 10.000 dollars or euros in savings book, insurance or bonds, or at the lowest level of the year 1990 in a certificate to the index DAX, or you would buy at the lowest price of the year 1990 the American technology stocks EMC Corp., Dell Computer Inc., Cisco Systems Inc.. From 10,000 USD or EUR after 10 years in the year 2000 you would have 12.000 gross with the savings book, with insurance or bonds 15.000 gross, with a certificate on the index DAX 60.400 gross.
On the highest price of 2000 14 million USD or EUR with the shares of EMC, 12 million with the shares of Dell and 11 million USD or EUR with the shares of Cisco. And in some countries your merit with the shares would be tax free after a year.''

Všech 310 stran v PDF mojí anglické knihy jsem prohledal s lupou a výraz ''saving book'' tam nemám ani jednou. Jen savings, savings book, savings bank mám v knize.
Jestli najdete zase jiné chyby v tomto krátkém anglickém textu, raději se neobtěžujte s tim! Já to budu považovat za další lež a žert.

For the highest price of 2000 14 million USD or EUR with the shares of EMC, 12 million in the shares of Dell and 11 million USD or EUR with the shares of Cisco. And in some countries your merit with the shares would be tax free after a year.
Ladislav 1.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka