Investicia do zlata.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Žulda 3. 5. 2010 12:02

Patrik to tu psal, bylo zabaveno zlato v sejfech bank. V domácnostech by to šlo docela těžko.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod HenryKO 3. 5. 2010 12:17

Len ide o to ze skovavat v byte 1-2-3kg zlata by bolo tiez celkom adrenalinove :)

Ak by bol clovek na dovolenke napriklad, vlamanie sa do bytu a podobne...

Mozno si spravit nejaky mikro-sejf v stene/podlahe ?
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 3. 5. 2010 12:44

Myslím, že bezpečnostní schránka v bance vyjde levněji a ty stát také nemůže šacovat, ne?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 3. 5. 2010 12:50

Ruprecht: Naivita je vždy potravou mocných :-) Stát může šacovat všechno, pokud mu to zákonodárce dovolí. A zákonodárce dovolí, když bude dostatek těch, které krize připraví téměr o všechno.

Naposledy to byl v demokratickém světě Roosvelt, který zakázal soukromé vlastnictví zlata a stříbra. Oni to vlastně nemusí ani znárodnit jako tenkrát, dneska stačí na držení drahých kovů uvalit takovou daň, že v bance ho rozhodně bude chtít mít jen blázen.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod HenryKO 3. 5. 2010 13:18

Da sa zlato najst detektorom kovov? Ze by som mal 1kg tehlicku "zamurovanu" do podlahy, ale niekto to tym sposobom najde? :D
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 3. 5. 2010 13:37

HenryKO: samozrejme, ze ano. A kdyz budes sikovnej, treba dopadnes jako pan tady:
:arrow: http://www.lovecpokladu.cz/home/detekto ... liber-4781
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod libol 3. 5. 2010 20:24

HenryKO - zamůruj do stěny, kdo bude zjišťovat jestli je tam rozvod (elektřiny, vody), nebo tvoje cihla.
A pokud toho máš víc, tak tozamůruj za (prázdný) trezor - ten bude pípat taky ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 5. 2010 21:16

gotesák píše:Jack111, konstruktiwa: S tím nesouhlasím - něco jsou kecy na fórech a něco jiného skutky. Kolik znáte osobně lidí, co koupili v poslední době zlato? Tipuju-nikoho. (...)

http://finance.idnes.cz/pozornost-lidi-se-zacina-presouvat-ke-zlatu-jeho-cena-stoupa-p5b-/inv.asp?c=A100430_150039_inv_hru
:nenapadne :lol:
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 3. 5. 2010 21:27

Jo, jo jak jsem narazil na tento článek, tak jsem si řekl, že by vůbec nebyl od věci short na zlato.
Jenže ono se dá na to dívat dvěmi způsoby:
- jako "investiční příležitost" teď nákup zlata jasně nemá cenu, zítra vyjde článek v Blesku a cenu budou držet hejlové
- jako "udržení hodnoty" nemají tyhle krátkodobé excesy žádný význam
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod HenryKO 3. 5. 2010 21:49

Ale co ak to vystreli na $3000? :)
A potom to nepojde naspat dole..

ale jeden clovek, niekde spominal ze mozeme este vidiet $800 coskoro, to by bolo zaujimave

avsak, paci sa mi teoria W. Buffeta, nieco ze "nakup ked je nizko, predaj akonahle sa kazdy bude snazit naskocit"
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HenryKO 6. 5. 2010 21:38

Teraz ?

Vlak uz odisiel ?

Alebo cakat na dalsi ?

ouch :shock:
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod technosmazka 13. 5. 2010 08:02

neuveritelne jak ty kovy lezou nahoru...mel jsem zalusk na tuto potvoru:
Kód: Vybrat vše
http://www.silverum.cz/stribrne-slitky-amark-10-oz-p-2.html
ale je vyprodana a pry dojde az za 4 tydny........ale uz na to asi dlabu..ze dne na den poskocila o 300 a leze porad nahoru....ted se biju do hlavy ze jsem pred rokem nakoupil malo :-(
technosmazka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Dvořák 13. 5. 2010 10:17

technosmazka píše:neuveritelne jak ty kovy lezou nahoru...mel jsem zalusk na tuto potvoru:
Kód: Vybrat vše
http://www.silverum.cz/stribrne-slitky-amark-10-oz-p-2.html
ale je vyprodana a pry dojde az za 4 tydny........ale uz na to asi dlabu..ze dne na den poskocila o 300 a leze porad nahoru....ted se biju do hlavy ze jsem pred rokem nakoupil malo :-(

O tento druh zboží je velký zájem, klienti berou ve větších objemech.
Denní pohyby drahých kovů jsou naprosto nepoředvídatelné.
Jan Dvořák
Diskutér

Odeslat příspěvekod HenryKO 13. 5. 2010 11:42

Budu korekcie coskoro...
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HenryKO 19. 5. 2010 19:49

A sme pod 1200...

Presne par dni pred expiraciou opcii..

Je velmi mozne ze sa osuchneme o 1150...

banky vladnu svetu, krasna ukazka ich sily. Je to ako "Ej, ludia, hrajte dalej, inak znicime svet"

Nadhera, a potom ideme na Mesiac...

Edit.....

Gold options vyprsia 26 Juna, uvidime nejaky pokles este ? ;)

Velmi zaujimave casovanie stretavky bankarov, Jun 22-23

Stavim 1oz striebra ze to chcu znova zmanipulovat... :roll:
HenryKO
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka