Investicia do zlata.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 2. 6. 2010 19:15

V médiích se hovoří o bublině ve zlatě v porovnání s vrcholem v roce 1980($850). Pro nás je ovšem křišťálově jasné, že i když cena zlata vzrostla od roku 1999 pětkrát (oproti dnu na $250), rozhodně není blízko svému vrcholu. Pokud dnešní cenu upravíme dle skutečné inflace, pak by tato měla odpovídat cca $7200. Takže cena zlata by mohla v rámci běžných parametrů jít snadno na šestinásobek dnešní ceny($1220).
Hodnota všech světových měn za posledních 100 let poklesla proti hodnotě zlata. Toto je nejjasnější důkaz, že vlády a centrální banky šidí své občany a snižují hodnotu jejich těžce vydělávaných úspor. Konec bude, až dolar a mnoho dalších měn dosáhne vnitřní hodnoty NULA. Tato doba není daleko.
(Výňatek z článku ALEA IACTA EST-KOSTKY JSOU VRŽENY)
V článku je podrobněji rozepsán současný stav a zajímavé grafy.

http://matterhornassetmanagement.com/20 ... iacta-est/
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2010 19:44

To potrebujes prodat zlato nebo proc to tady furt "masirujes", ze jeste neni vrchol?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod gotesák 2. 6. 2010 21:00

S747N: Jsem si myslel, že když to sem budu pořád psát, tak si to ti hloupí investoři z USA přečtou a cena vyletí nahoru. A já na tom vydělám. ;-) . Ale přepočítal jsem se, tys mě odhalil. No nic, zůstanu chudej 8-S . No stejně to asi bylo nanic, protože prej většina neumí česky, říkala Máňa(sousedka, co uklízí v bance) :-|
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod HenryKO 2. 6. 2010 23:43

Ja svoje nepredam tak skoro, ma to vobec vyznam predavat?

Predam to za co? za bezcenne papiere (penize)? :D

Jedine ak sa naskytne dalsia vyhodnejsia investicia...

Je to dobry pocit drzat par toho :)

Sice ho nemam vela, ale aspon nieco...
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 3. 6. 2010 12:48

az pride opravdu nouze zlata se stejne nenajite, lepsi investovat do farmy, chovu skotu, krav, prasat, drubeze, nejake pole na brambory, zbrane a naboje, semena plodin, studnu.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 6. 2010 13:08

....všechno ti může stát sebrat (viz případ Zimbabwe, ale i dříve u nás). Jisté není nikde nic :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HenryKO 3. 6. 2010 20:38

najlepsie riesenie je investicia do vzdelania podla mna.
ale nie take ekonomika a podobne hodaviny, ale to co je pocas takej krizy najvhodnejsie - mechanik/inzinier, doktor (zas nie ten co len predpisuje tonu liekov), a rozne ine.. podla toho kde sa clovek nachadza..
doslova vsetko to, co je teraz povazovane za "podradne" prace..

z hlavy mi to nikto nemoze ukradnut :)

zlato nemusi bezprostredne sluzit na STHF nakup chleba, ale ako na "prenesenie" kapitalu, je relativne male, da sa relativne lahko prenasat..
ak je toho uz viac kilo, tak by to chcelo nieco ine, alebo niekde zakopat alebo co :)
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 6. 2010 22:06

HenryKO píše:najlepsie riesenie je investicia do vzdelania podla mna.
ale nie take ekonomika a podobne hodaviny, ale to co je pocas takej krizy najvhodnejsie - mechanik/inzinier, doktor (zas nie ten co len predpisuje tonu liekov), a rozne ine.. podla toho kde sa clovek nachadza..
doslova vsetko to, co je teraz povazovane za "podradne" prace..

z hlavy mi to nikto nemoze ukradnut :)

To jistě, ale u toho vzdělání jsou ty peníze nejmenším problémem :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HenryKO 5. 6. 2010 01:23

PatrikChrz píše:To jistě, ale u toho vzdělání jsou ty peníze nejmenším problémem :(

Ak som spravne pochopil, tak... maximalne suhlasim :D

ps, pochopil som spravne?

ps2: v mojej leble je priliz vela molekul alobalu co neprepusta vela informacii... donutra, von ich pusta jedna basen..
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 6. 2010 06:57

No já to myslel tak, že máš-li hlavu na to vzdělávání, tak ty peníze (např. na kurzy) se vždycky nějak najdou. Nemusí to být zrovna cesta růžovým sadem (např. studovat při zaměstnání), ale řešení vždy existuje.
Naopak když v té hlavě nic nemáš, tak ti sebevíc peněz ke vzdělání nepomůže - tedy pokud ti nejde jen o papír kvůli zařazení do vyšší tabulkové třídy za stejnou práci, tak by se to dalo zkusit v Plzni :).
Pravda, pokud jsi někde mezi (tedy ne blbej, ale ne geniální), tak ty peníze k zahození určitě nejsou - přece jen je velký rozdíl věnovat se jen studiu a studovat při zaměstnání.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HenryKO 5. 6. 2010 10:11

No tak som to myslel tiez :-[
Uz som vyhodil par stoviek eur na skolu a niz z toho :(

To je ako: "Já jsem tady podmínečne" "Co prosim?" "že já jsem tady podmínečne, když mi nepujde učivo tak toho zanechám" ...(cca)... mi to pripomenulo :D
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 8. 9. 2010 16:00

Chci se zeptat jestli je dobrý nápad koupit pamětní mince od ČNB. Táta teď nakoupil 3 zlaté a 3 stříbrné cca. za 25000. Nebylo by lepší koupit koupit obyčejnou zlatou cihlu (bez historické a umělecké hodnoty), kde vychází gram zlata levněji?
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 9. 2010 16:35

stepano: to záleží na tom, proč je koupil. Pokud proto, že se mu líbí, tak není lepší koupit cihlu. Pokud kvůli umělecké, nebo sběratelské hodnotě, tak tsaké ne. Pokud jenom kvůli zlatu, tak je samozřejmě lepší koupit cihlu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2010 17:57

Co vím, tak mince ČNB se poměrně snadno a bez velkých ztrát nechají opět prodat (ať na různých sběratelských burzách, aukru a podobně). To o zlatých cihlách ne vždy platí (ne cihly všech značek jsou firmy prodávající je ochotny opět vykoupit a když tak s poměrně velkou srážkou).
Takže jako investice je to dobré. Samozřejmě v poměru ceny zlata v minci a v cihle jsou výrazně dražší. Šperky se z toho rozhodně dělat nevyplatí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 8. 9. 2010 22:28

Navíc na poměr cena za gram vycházejí české mince velmi slušně
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka