Investicia do zlata.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 7. 1. 2013 21:26

no je videt, ze xmart je expert i na nemovitosti a bankovni hypoteky:). prej barak v majetku banky:). a ja doposud myslel, ze je to pouze forma zastavy, tedy omezeni s nakladanim nemovitosti. majetkovy prava uplatnuju ja jako majitel. takze zde je urcitej rozpor, kterej by mi mel xmart vysvetlit. protoze by to znamenalo, ze moje nemovitosti nevlastnim.

a jak to je s tou fixaci? to mi fakt muze banka menit podminky behem fixace? treba urok? po fixaci si je muze menit jak chce. ja totiz muzu z banky prejit k jine:)

xmarte, prosim vysvetli mi to. jelikoz mam dve hypoteky, tyka se me to opravdu vyrazne...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 1. 2013 21:32

saabik:ty tomu proste nerozumis, nic neres, vytahni srajtofli a hlavne kup nejaky zlato a nestourej se v tom! :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Inev 9. 1. 2013 23:05

Zlato má téměř stejnou hustotu jako wolfram. Cena wolframu se pohybuje řádově 30-50 EUR za kg. Tak doufejme, že Xmart má faaakt zlato :-) I když wolfram je dobrý na vrtáky apod... např.

http://www.zerohedge.com/article/german ... ank-origin

A to co jsi napsal o nemovitostech a hypo ani nekomentuji.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 11. 1. 2013 22:30

krásná sereminazáda:
Dovol abych opravil Tve nepřesné informace.

U tzv. spořicího plánu, maximální doba"spoření" je 20 let, reálně záleží jen na klientovi, za jak dlouho tam ty peníze protočí.
klient zlato fyzicky nemá, protože je uskladněné v bankovním trezoru. To je sice pravda, ale už když má naspořeno na více jak 20gramů si jej může nechat poslat domů. Tj minimálně 20g nebo větší cihličky.
Navíc výhoda uskladnění je, že si klient může vzít krátkodobý úvěr krytý zlatem. Tato možnost je např vhodná pro podnikatele, kteří pak mohou uložit do zlata část svých rezerv.

krásná sereminazáda píše:I kdybych si chtěl zlato koupit, tak proč bych ho nakupoval přes Finod i s těma jejich poplatkama?

Těch důvodů je více:
Poplatky se platí u každého obchodníka, jen někteří ten poplatek skryjí v ceně drahého kovu.
Společnost Finod garantuje zpětný odkud zboží za minimálně London fix. Mnoho jiných má ještě nižši odkupní ceny.
Společnost poskytuje poradenský a informační servis, navíc každý klient dostane přístup od online systému, kde může vidět všechny své akce a kolik má nakoupeno zlata.

Rozhodně je to lepší, než to mít někde na účtě, kde mi kupní síla klesá reálně o 8 až 10% ročně.
Podle mě je důležitější informovat proč vyměnit papírové peníze za drahé kovy. Když není důvod proč, může být každému jedno jak.

S474N píše:Aha, takze nic nemas a jenom tva mantra je "zlato, zlato, zlato".

Asi nečteš dostatečně pozorně mé příspěvky, má mantra je "stříbro, stříbro, stříbro no a zlato se také hodí". ;-)
Proč bych měl nakupovat nadhodnocená hmotná aktiva (nemovitosti), když mohu kupovat ta podhodnocená (aktuálně drahé kovy). To je základ úspěsného investování.

Proč je cena drahých kovů podhodnocena jsem zde již vysvětloval vícekrát. Bankovní kartel potlačuje cenu těchto kovů k udržení nízkých inflačních očekávání. Důkazů je spouta na http://www.gata.org
Oč tady přesně jde je dobře popsáno např. http://www.bankovnipoplatky.com/kvantitativni-uvolnovani-c-3-a-investicni-zlato-a-stribro-jako-ochrana-uspor-15229.html

Jack111"
to sice ne, ale zkus nezaplatit hypotéku, pak teprve zjistíš, komu ta nemovitost opravdu patří.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 11. 1. 2013 22:48

xmart: pokud neplatis hypoteku, vetsinou bys mel co nejdrive informovat banku. ta i ve svem vlastnim zajmu se snazi vyjit klientovi vstric. to nejhorsi co muze i pro banku nastat, je nucena drazba.

s tim bankovnim kartelem (potlacovani cen komodit) je to podobny jako s ufonama. taky na ne spousta lidi veri, pise se o nich, hazi se na ne spousta nevysvetlitelnych veci, ale jeste je nikdo nikdy nevidel :-P
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 1. 2013 23:21

xmart: Máš hypotéku? Koukni se do smlouvy. Majitelem zůstáváš i přes nezaplacení splátky. Ručit musíš nemovitostí, ale ta vůbec nemusí být tou, na kterou si hypotéku bereš.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 1. 2013 23:25

Presne tak, navic je to formou zastavniho prava v oddile C Katastru nemovitosti. Majitel porad stale zustava majitelem. Jestli stejne tak rozumi i tomu zlatu/stribru, tak potes koste. :oboze
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 12. 1. 2013 02:40

Nesmyslné slovíčkaření kolem nemovitosti a jejího vlastnictví...

Finodu se platí poplatek, který se rozpustí jako odměny v mlm síti. Je to obdobné jako u Golden Gate, resp. jakékoli jiné mlm sítě. NENÍ PRAVDA, ŽE KLIENT PLATÍ TYTO NADBYTEČNÉ POPLATKY U VŠECH OBCHODNÍKŮ, platí je jen u mlm obchodníků. Finodu musím zaplatit poplatek 5 %, těchto 5 % sežerete vy obchodníci, já z nich nic nemám. Třeba tihle Ostraváci http://www.ekka-gold.cz/sporeni-ve-zlate-3.html vstupní poplatek nechcou a jsou informačně transparentní. Na rozdíl od Finodu, který nutí klienta k osobní schůzce, aby mu na ní obchodník vnutil předražený produkt.

Řeči kolem servisu jsou obyčejný blábol, s tím jsi na úrovni Ertragovců. Online účty má kdejaký obchodník se zlatem.

Běžný klient nemá peníze na mimořádné nákupy (pokud mu nenacpeš všechny prachy do zlata), takže jeho smlouva u Finodu potrvá těch 20 let, resp. než na ni vloží aspoň 200 000 Kč (1 000 Kč měsíčně x 12 atd.).

Zlato opravdu není na pár let, takže jenom úplně blbý podnikatel do něj vrazí provozní kapitál.

Vůbec jsi nevysvětlil, co s tím zlatem budeš ty, potažmo tvoji klienti (hlavně teda oni, neználci) jednou dělat.

Cena zlata je dána poptávkou (ekonomika upadá, zájem o zlato stoupá čili roste i jeho cena - hospodářství vzkvétá, cena zlata klesá, protože se nabízejí jiné, zajímavější příležitosti), kecy o bankovním kartelu jsou úsměvné, ale léčitelné. Opět ti uvedu link http://www.nma.org/pdf/gold/his_gold_prices.pdf
Např. v období 1934 - 1970 se cena zlata skoro neměnila. 1934, to je období velké hospodářské krize, zlatá horečka stoupla (tak Sazko, teď mě zažaluj). Po krizi a druhé světové přišlo období růstu a zájem o zlato už nebyl takový, cena stagnovala. V 70. letech cena skokově vzrostla, souviselo to s ropnou krizí. 1998, to začala internetová bublina, investoři zlato nepoptávali, raději utopili prachy v akciích.

Zlato si kupuju na deset a více let, takže ta odkupní cena není tak rozhodující. Do zlata necpu železnou (vtipná slovní kombinace) finanční rezervu. Teda ty coby prodejce Finodu to lidem samozřejmě doporučíš. Taky jsem to dělal, taky jsem spolupracoval s Finodem.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 13. 1. 2013 21:46

krásná sereminazáda:
Každá firma ma své výhody a nevýhody a před 2 lety, kdy jsem začal s Finodem spolupracovat to byla společnost, která měla velmi dobré podmínky jak pro zákazníky, tak i pro prodejce.

Tebou zmiňovaná Ekka-Gold je jednou z mála společností, která nevyužívá MLM systém a nabízí také spoření ve zlatě.

Trh drahých kovů se neustále vyvýjí a přicházejí další společnosti které se musejí něčím odlišit.

Jelikož vidím větší potenciál ve stříbře, také jsem začal spolupracovat se společností, která umožnuje spoření i ve stříbře. A dokud jej nechcete dodat fyzicky, tak je to i BEZ DPH.
Navíc klienti, kteří si pořizují kovy formou postupných nákupů mají ceny skoro jako velcí investoři. Zlato za cenu 100g slitku a u stříbra za cenu 5kg cihly.
Když se k tomu přidá online systém, přes který se dá nakupovat i prodávat, je to ideální diverzifikace k osobnímu držení drahých kovů.
Klienti mohou dokonce mezi sebou převádět drahé kovy až na desetitisíciny gramu.

Věřím, že velmi podobně bude fungovat nový finanční systém, až dnešní systém založený na zlegalizovaném padělání peněz odejde. A čím více lidí bude podobné systémy používat, tím bude přechod na nový systém plynulejší.

krásná sereminazáda píše:Vůbec jsi nevysvětlil, co s tím zlatem budeš ty, potažmo tvoji klienti (hlavně teda oni, neználci) jednou dělat.

Cena zlata je dána poptávkou (ekonomika upadá, zájem o zlato stoupá čili roste i jeho cena - hospodářství vzkvétá, cena zlata klesá, protože se nabízejí jiné, zajímavější příležitosti), kecy o bankovním kartelu jsou úsměvné, ale léčitelné. Opět ti uvedu link http://www.nma.org/pdf/gold/his_gold_prices.pdf
Např. v období 1934 - 1970 se cena zlata skoro neměnila. 1934, to je období velké hospodářské krize, zlatá horečka stoupla (tak Sazko, teď mě zažaluj). Po krizi a druhé světové přišlo období růstu a zájem o zlato už nebyl takový, cena stagnovala. V 70. letech cena skokově vzrostla, souviselo to s ropnou krizí. 1998, to začala internetová bublina, investoři zlato nepoptávali, raději utopili prachy v akciích.

Přesně to co všichni ostatní - platit. Podíváme-li se do minulosti, žádná papírová měna nepřežila a to bez vyjímky. Směna se vždy vrátila k nějakéké podobě systému s plným krytím pomocí komodit.

V období 1934 - 1970 se cena zlata neměnila protože na tom byl založen Bretton-Woodský systém. No a bankovní kartel v té době také manipuloval cenu zlata viz. http://en.wikipedia.org/wiki/London_Gold_Pool. A myslíte si, že se poučily, když se jim tento systém rozpadl? Ne, snaží se dále manipulovat cenou drahých kovů, aby oddálili kolaps dnešního finančného systému. Snaží se o to již více než 4 roky a pořád jim to nějak drhne...

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 14. 1. 2013 01:20

Jak to placení bude probíhat? To se z těch slitků zlata bude nějak odškrabovat? Nebo se přetaví na mince? Když teda dojde k totálnímu hospodářskému kolapsu, jak dlouho vydržíš se zlatem? Mluvit o konci je jedna věc, ale když už nadejde, tak co potom?

Nemám ty drahé kovy tak nastudované, je to takové okrajové téma, fakticky si to zlato vyžádal klient. A ani se nechci zabývat bůhvíjak vzdálenou budoucností, aby mi mezitím utíkal současný život.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 26. 1. 2013 20:06

krásná sereminazáda:

Však jsem uváděl, že ted spolupracuji i s firmou, která díky svému depozitu drahých kovů funguje téměř jako normální bankovní účet. Každý pracovní den od 8 do 18 můžeš prodat část svých kovů za aktuální cenu a poslat si tyto peníze na jakýkoliv účet.
Klienti mohou mezi sebou převádět drahé kovy až na desetitisíciny gramu.

To je dle mého paralelní systém k dnešním bankám. A věřím, že čím více lidí, hlavně podnikatelů, bude využívat služby těchto společností, tím bude přechod na nový platební systém po kolapsu dnešního plynulejší. Prostě jen ti lidé začnou mezi sebou převádět uložené drahé kovy.

Stačí prozkoumat, jak funguje složené úročení http://www.youtube.com/watch?v=iIwyMif5EOg&list=PL7E8A774DA8435EEB&index=4&feature=plpp_video
a hned máme matematický důkaz, proč se systém musí změnit.

Lidé sice mohou ignorovat, to co se reálně děje, ale nemohou ignorovat výsledky těchto procesů.
Bohužel z veřejná média nás zavalují zbytečnými informacemi (spíše dizinformacemi, to je blíže pravdě) a je tedy obtížné vybrat si ty správné. Ono ani není v zájmu těch, co to tady řídí, aby občané měli správné informace, protože oni vydělávají pravě na neinformovanosti občanů a také na jejich naivitě. Době je to vidět třeba na manipulovaných informacích o inflaci http://www.youtube.com/watch?v=zPkTItOXuN0

xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 26. 1. 2013 21:59

xmart - co hulíš?

Btw, mluvíš o paralelním systému k dnešním bankám, ale on ze své podstaty může mít ty samé mouchy.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod ZVO80 4. 2. 2013 19:44

Dobrý den, mohu se zeptat, jaký máte názor na tento produkt?

http://www.cm-aurum.cz/zlate-konto-1173/
ZVO80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexpraha 4. 2. 2013 22:10

To je česká mincovna, tomu bych celkem věřil. Přemýšlel jsem o tom, ale nakonec jsem se spokojil s několika mincemi. jen je problém zda je nechat doma na poličce nebo schovat někam "do zdi".
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod ZVO80 5. 2. 2013 15:19

Nějaké mince jsem od nich kupoval, ale jde mi přímo o to zlaté konto.

EDIT: případně se zajímám i o jinou "pohodlnou" možnost investování do fyzického zlata (k zasílání poštou nemám důvěru).
ZVO80
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka