Investicia do zlata.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Martenson 16. 1. 2014 18:38

Dobrý den, musím říct, že xmart má opravdu ve všem pravdu. Stačí hledat na internetu samozřejmě ne mezi bulvárními články, nebo sledovat výroky známých lidí. Robert Kiyosaki, Mike Maloney a spoustu další píší knihy o finanční gramotnosti o tom, jak systém ve kterém žije funguje. Je až alarmující kolik lidí neví, jak se o své peníze postarat. Pak jsou tu lidé, kteří knihy čtou, ale nemají kapitál na to pořídit si zlato a tím se chránit před inflací, hyperinflací či dokonce pádem měnového systému. Ano nějaké možnosti, jak získat zlato s nízkou investicí tu jsou. Ale ví o tom jen málo lidí. Když si čtu příspěvky na sociálních sítích o tom, že zlato ztrácí hodnotu a už se s ním nedá počítat, tak je to smutné. Nejhorší je že lidé tomu věří, jen proto, že si přečetli nějaký článek. Přestaňte se dívat na televizi. Informace si ověřujte jinde.
Martenson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 16. 1. 2014 19:50

Jasně, jasně. Náhodný kolemjdoucí se zaregistruje, jen aby nám řekl pravdu - zlato je úžasné, zlato je nejlepší. Články, které ho pomlouvají, jsou jen ošklivým bulvárem, kterému nesmíme věřit ani slovo.

V podstatě proti zlatu nic nemám, ale myslím, že jeho rozumný podíl na portfoliu investic v pohodě pokryje zlato ve formě šperků, které má člověk doma.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod HonzaMo 17. 1. 2014 10:31

Dobrý den, máte někdo nějakou referenci na ,,Zlatý plán" od společnosti Broker Trust?
HonzaMo
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod contrarian 17. 1. 2014 11:41

HonzaMo: jsou nekde k nalezeni podminky a poplatky to planu? bez toho, aniz bych byl s nimi obeznamen si dovolim tipnout, ze to bude pro klienta vysoce nevyhodna zalezitost, stejne jako ostatni podobna "sporeni" v drahych kovech - vysoka nakladovost, vysoke riziko a nizky vynos oproti jinym instrumentum se stejnym podkladem.
contrarian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HonzaMo 18. 1. 2014 15:57

Mám z toho podobný dojem. Informačně skoupý web vypadá na to, že nakonec to člověk někde krutě zaplatí...
HonzaMo
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 18. 1. 2014 17:40

Martenson píše:Dobrý den, musím říct, že xmart má opravdu ve všem pravdu. Stačí hledat na internetu samozřejmě ne mezi bulvárními články, nebo sledovat výroky známých lidí. Robert Kiyosaki, Mike Maloney a spoustu další píší knihy o finanční gramotnosti o tom, jak systém ve kterém žije funguje.


Mike Maloney má firmu, která se prodejem zlata zabývá. Člověka hned napadne, proč tedy to zlato prodává, tedy směňuje za bezcenné papírky? Proč si ho raději všechno nenechá a nečeká na tu apokalypsu, kdy z něj poté bude jeden z nejbohatších lidí na světě?

A Kiyosakiho snad berou vážně už jen ovečky z MLM.

Osobně mi zlato přijde jako ne zrovna dobrá investice, respektive znám pár lidí, kteří si přišli opravdu na své, ale to bylo cca dva roky zpět. Stihli dobře nakoupit a na vrcholku bubliny prodat.

Pak znám pár, kteří koupili loni na jaře a teď jsou cca na 2/3 hodnoty a nezbývá jim, než to držet, případně realizovat výraznou ztrátu.

Ale pokud chce někdo zlato dlouhodobě držet, není lepší si raději koupit třeba akcie ČEZu, také je držet bez ohledu na pokles, nebo zhodnocení a mít každý rok dividendu?

A pokud nastane ta apokalypsa a hyperinflace, tak raději místo cihly zlata budu držet Vz.58 a batoh nábojů... (investice cca 10 000,-)
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 20. 1. 2014 21:53

yowie píše:Mike Maloney má firmu, která se prodejem zlata zabývá. Člověka hned napadne, proč tedy to zlato prodává, tedy směňuje za bezcenné papírky? Proč si ho raději všechno nenechá a nečeká na tu apokalypsu, kdy z něj poté bude jeden z nejbohatších lidí na světě?


Vy jste ale naivní, on přece neprodává se své zlato a stříbro. Jen pomáhá lidem nakoupit drahé kovy bezpečným způsobem. A část výtěžku jistě investuje zpět do kovů. Díky tomu může nakoupit toho zlata a stříbra více.

yowie píše:A Kiyosakiho snad berou vážně už jen ovečky z MLM.

Zajímavé je, že většina instutucí finančního poradenstí je založena právě na MLM a na to si nikdo nestěžuje.
MLM má se pozitivní i negativní stránky.

yowie píše:Ale pokud chce někdo zlato dlouhodobě držet, není lepší si raději koupit třeba akcie ČEZu, také je držet bez ohledu na pokles, nebo zhodnocení a mít každý rok dividendu?


Proč bych měl kupovat něco, co mi nepokryje ani reálnou inflaci? Navíc zlato a stříbro má velmi velký potenciál růstu i díky probíhající manipulaci ceny. Minulý týden dokonce Deusche Bank opustila participaci na Londýnském fixu, díky vyšetřování manipulace drahých kovů něměckými finančními autoritami.
A co proč má trvat repatriace něměckého zlata 7 let? Něco to velmi nehraje a když se tyto infomace dostanou k širší veřejnosti uvidíme rychlý nárust ceny drahých kovů.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 21. 1. 2014 10:52

"Pak znám pár, kteří koupili loni na jaře a teď jsou cca na 2/3 hodnoty a nezbývá jim, než to držet, případně realizovat výraznou ztrátu."

Zlato se kupuje na dlouho, ne na rok, dva. To jsi ještě nepochopil? Vlastně to nechápe spousta lidí, kteří si zlato kupují nebo ho komentují.

"Zajímavé je, že většina instutucí finančního poradenstí je založena právě na MLM a na to si nikdo nestěžuje. MLM má se pozitivní i negativní stránky."

MLM v distribuci finančních produktů (žádné poradenství neexistuje) vadí každému, kdo tuhle oblast zná. Nedá se s tím nic dělat, protože lidi, kteří by rozhodnout mohli, jsou buď podplacení mlm gangstery nebo nemají ani páru, jak prodej financí probíhá. MLM v prodeji financí žádná pozitiva nemá (leda pro Partners a ostatní mlm firmy jako takové).
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod trada85 23. 1. 2014 22:37

Je bezpečné koupit stříbro v hodnotě cca 60 000 Kč (mince) od relativně známého prodejce, platba předem převodem na účet, ale zaslání (pojištěným) balíkem českou poštou??

I když je balík pojištěný tak nevím, nemám zkušenosti s takto "velkou" ("drahou") zásilkou poslanou přes českou poštu a moc tomu upřímně nevěřím, nemám zájem potom lítat po poště a uhánět náhradu škody pokud se balík ztratí... ale možná jsem jen paranoidní?

Jaké máte zkušenosti vy s dodáním investičních kovů českou poštou?
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žulda 24. 1. 2014 10:40

Bez problémů, posílané jako cenné psaní.
Žulda
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 24. 1. 2014 11:56

Hlavně by to musel reklamovat odesílatel, ne příjemce balíku.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod trada85 24. 1. 2014 14:23

Opravdu? Já myslel že případná reklama a řešení problémů je už na mě, pokud se totiž nemýlím tak vlastnictví zboží nabývám po jeho zaplacení, a to je bohužel v případě převodu na účet ještě předtím, než zboží vůbec poprvé fyzicky uvidím...
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 24. 1. 2014 14:36

trada85: Pro poštu je partnerem ("zadavatelem zakázky") odesilatel.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 31. 1. 2014 18:54

Ze svých zkušeností vím, že poslané kovy vždy došly. Takže v tom bych neviděl žádný problém.

A přesně jak píše Havers: Musel by to reklamovat odesílatel, ne příjemce balíku.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 9. 5. 2014 03:49

Po tomhle chce ještě někdo tvrdit, že cena drahých kovů není manipulována a že se jedná jen o konspirační teorii?

Dnes jsou pomocí vysokofrekvenčního obchodování a finančních derivátů zmanipulované všechny finanční trhy.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků