Investicia do zlata.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 29. 12. 2009 12:17

Tak to je drsný.
Přiznáváme se ke své zodpovědnosti vůči všem našim zájemcům a klientům. Struktura společnosti je vedena přísně a efektivně, celá organizace a správa se řídí centrálně z Barcelony (Španělsko).

Adresa není uvedena, pouze telefon a mobil, email na gmailu, celé stránky běží na free webhostingu - to jsou jasné znaky solidního prodejce se zodpovědností vůči klientům.

Asi už je ta zlatá horečka vážně zlá nemoc, když se najdou blbci, kteří si od takovéhleho pochybného překupníka něco koupí. Měli by proti ní začít očkovat.
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 12. 2009 12:24

Nemy_bobes - nevšiml jsem si, že by něco prodávali. Předpokládám, že je to nadšenecký web s informacemi - proč ne tedy na freehostingu a gmail?
To, že když stránky kompilovali (vykrádali), tak se jim tam připletly i nesmysly je jiná.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod natalin888 29. 12. 2009 13:15

Zdravím a díky za příspěvek. Copak jste nepochopil, že to nejsou žádné oficiální stránky žádné společnosti? A nic se tam neprodává. Udělala jsem seznámení s tím co tady v ČR je "k mání" a nejvíce mne zaujala společnost ze Španělska, o které vím již delší dobu a která úspěšně působí v desítkách zemí po celém světě. Tady ještě není známá, ale brzy bude zastoupená. Hledám nadšence pro zlato, s kterými by to šlo tady rozjet. Samozřejmě, že mám jejích certifikáty a kontakty. Nejvíce mne zaujala právě ta nejlepší pro klienta cena. Ani jsem netušila kolik různých fírem nabízejí totéž, jen ta cená se hrozně liší. Jinak kdo bude chtít vědět víc, má možnost napsat zprávu, stejně nepředpokládám, že každý bude ihned telefonovat.

Hezký den
natalin888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod natalin888 29. 12. 2009 13:21

Zdravím a děkuji za přispěvek.
Prosím o upozornění - co za nesmysly se tam připletli při kompilaci? Děkuji moc za poznámky a upozornění na chybu apod. Udělala jsem tuto stránku pro sebe a posbírala jsem tam různé užitečné odkazy. Stejně je na každém z nás u koho si bude chtít to zlato koupit. Ale samozřejmě nevidím žádný důvod to kupovat s větší přirážkou než musím. Více-méně pro sebe už mám jasno.

S pozdravem
natalin888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 29. 12. 2009 17:06

natalin888 - ta sekce O nás je zmatená. "Historie projektu" píše o kom - o vás - vy jste firma ze španělska? Asi i z předchozího tvého příspěvku vyniká, že ne.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 29. 12. 2009 18:17

jj, já se díval do sekce o nás a tam to vypadá, že to píše nějaká firma, která tu chce prodávat zlato. Proto jsem tak reagoval na ten freeweb atd.
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod geox 1. 1. 2010 22:27

Dobrý den.
Chtěl bych spořit pro dceru peníze, ale nechci o ně přijít při blížících se problémech ekonomik. KAždý rok nebo jednou za dva roky bych tak zakoupil nějaký slitek nebo minci v hodnotě kolem 12-20 tisíc + nějakou drobnou částku bych chtěl mít ve zlatě pro případ nouze.

Zajímá mě nyní zda pořizovat mince nebo slitky pokud mi jde o jejich snadnou a bezproblémovou výměnu za peníze až to bude zapotřebí. Je možno k tomu něco říci nebo je to komplet věštění z křišťálové koule a mohu se rozhodnout dle libosti ?

+ zajímalo by mě proč je mezi nákupem a prodejem u této položky u prodejce marže kolem 20% nebo ochlup více, přijde mi to jako docela vysoké - co je s tím spojeno za náklady a drahé úkony že tam je 20%.

Díky za info tomu kdo o tom něco ví nebo má zkušenost z praxe. Je to moje první koketování s takovouto věcí.

Děkuji
geox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 2. 1. 2010 09:52

1. Slitky mají pouze hodnotu kovu, mince mají k tomu ještě "sběratelskou" dohnotu, která se těžko odhaduje - může růst, ale taky třeba za 20 let nebude nikoho zajímat. Navíc ražba mincí je o kousek náročnější než odlití slitku (někdo musí minci navrhnout, vyrobit formu). Proto jsou mince obvykle o něco dražší než slitky.
2. 20% marže je prostě marže. U většiny maloobchodního zboží, které nakupuješ v kamených obchodech platíš marží 30% procent a ani o tom nevíš, protože ti obchod nenabízí, že by od tebe zboží odkoupil zpátky. Tady se ti zdá vysoká, protože zlato je považováno za něco jako peníze, ale je zapotřebí si uvědomit, že to peníze nejsou. Je to prostě zboží jako každé jiné. Něco stojí jeho výroba, něco stojí distribuce, podléhá módním trendům ....
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2010 10:03

Docela dobrou investicí bývají mince vydávané ČNB. Sice se prodávají ještě dráže než slitky, ale zase se dají docela dobře prodat. A v nejhorším případě je vždy za nominální cenu vykoupí ČNB i když to bych nedoporučoval "na volném trhu" se dají prodat lépe.
Pozor, je rozdíl mezi mincemi (nejsou zatíženy DPH) a medailemi (jsou zatíženy DPH). Medaile vydává třeba jablonecká bižuterie.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Žulda 2. 1. 2010 12:51

Doporučuju také mince ČNB a občas k tomu (když je dobrá cena) přikoupit 1 uncový slitek, nejlíp z rakouské mincovny, nebo minci (Vídenští filharmonici, Kruggerrandy apod.). Také lze kupovat stříbrné mince ČNB jako investici v menší částce, ono kupovat zlaté slitky po 1 g nemá moc cenu, to radši stříbro. Také jsem koukal co se dá na eBay koupit, zlato nic moc, cena většinou vyšší než tady, ale povedlo se mi za solidní cenu pár uncových slitků stříbra z USA.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod geox 2. 1. 2010 16:34

Tak jsem koukal že mince ČNB (zlato) jsou vyráběny v menším množství než je poptávka, takže již nyní se nabízejí k prodeji mince které budou v průběhu roku 2010 a dál. Rok 2009 je prodán. Když oželím uměleckou hodnotu tak mi zbyde Vídeňský filharmonik.
Díky za rady.
Když sleduji kam ten svět spěje budu do toho muset vážně jít :-|
geox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 2. 1. 2010 17:04

Jen bych upozornil, že mince ČNB mají jistou "sběratelskou" hodnotu, filharmonik ne.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 19. 2. 2010 18:47

chystam se koupit toto:
http://www.zlate-mince.cz/ZZS_Zlata_cih ... _gramy.htm

ma s tim nekdo zkusenosti ? nechci to jako investici, spis jako uchovatele hodnoty na horsi casy, pripadne mi poradte neco jinyho,
nejlevnejsi diamant lze prej koupit za 30 000 ale asi nebude prilis kvalitni za tu cenu, nejspis bude mit chybky v brusu, cistote nebo jinych parametrech, diamanty maji smysl az tak nad 100 000 predpokladam, jestli se pletu tak me opravte
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 19. 2. 2010 19:19

Doporučuje se kupovat po Oz (trojská unce). Je to takový "standard" a většinou má nejlepší cenu za gram.
Jinak já jsem fanoušek zlata, takže asi nic jiného nedoporučím. Diamanty jsou podle mne lepší na schování - prachy jsou "koncentrovány" do malého objemu. Ale případná prodejnost bude horší - a to nejen díky "vysokému nominálu"
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Žulda 19. 2. 2010 22:06

Za tyhle peníze bych to nekoupil, to je přes 1000 za gram. Levnější jsou mince ČNB a ty budou mít v budoucnu možná i sběratelskou hodnotu (i když už jsou ve velkých sériích)
Žulda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka