Investicia do zlata.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 4. 4. 2010 17:15

Co jsem já četl, jedná se o nejryzejší mince na trhu a proto nejžádanější. Oproti čistým slitkům je zde výhoda ražení a tedy garance ryzosti, což u "průmyslových" slitků musíš dodatečně garantovat nějakým puncem nebo tak nějak.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 4. 4. 2010 17:47

Philharmoniker má stejnou ryzost a je levnější (jako jediný nedostatek bych viděl jeho "novost" a tedy "neznámost" ve světě)
Co se týká slitků tak kolega jistě myslel puncovaný - a i ten vyjde levněji.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 4. 4. 2010 18:14

Urcite myslel investicni slitky:
1. jsou levnejsi
2. uznavany na celym svete
3. puncovany
4. do 100 g zality i s certifikatem v plastove folii

vypada to takhle :
http://www.zlate-cihly.cz/lupa.asp?obr= ... _1Oz_3.jpg
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 4. 4. 2010 20:03

konstruktiwa píše:Urcite myslel investicni slitky:
...
2. uznavany na celym svete
...

A proc, kdyz jsou udajne uznavane po celem svete, drtiva vetsina prodejcu vykupuje pouze jimi prodane slitky? A pokud uz jsou ochotni vzit jine, tak s docela drsnym diskountem oproti trzni cene zlata? :twisted:
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Žulda 4. 4. 2010 22:05

Jojo, ty zpětné odkupy slitků od jiných prodejců mají drsné srážky. Jestli to ale není česká specialita?
Co jsem našel na webu, tak Filharmonici se razí od 1989 a Maple Leaf 1979. První byly Kruggerrandy z JAR od 1967.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 4. 4. 2010 22:54

lemming: hele, mě se zdá, že ty to zlato shortuješ, co?

Tady další důvody pro růst(časový rámec blíže neurčen)

http://www.fgmr.com/new-dynamic-in-the-gold-market.html
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2010 23:18

Žulda píše:Jojo, ty zpětné odkupy slitků od jiných prodejců mají drsné srážky. Jestli to ale není česká specialita? .

Spíš bych řekl, že jde o klasický problém. Oni chtějí hlavně prodávat, nikoliv kupovat. Výkup "udržují" jen proto, že podporuje prodej (většina lidí si slitky a mince nakupuje proto, že uvažuje o jejich budoucím prodeji a předpokládaná ztráta při budoucím prodeji hraje roli při rozhodování o nákupu). A i tak se ukazuje, že ochota vykupovat není vždy úplně stoprocentní, často se snaží najít důvod, proč slitek (minci) nevykoupit, popř. nabídnout nižší cenu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 5. 4. 2010 08:19

gotesák píše:lemming: hele, mě se zdá, že ty to zlato shortuješ, co?

Nene. Mám jednu zlatou minci, dvě stříbrné, něco akcií CEF a short put na GLD. Takže longuju :D

Ale to neznamená, že k spikleneckým spekulacím od agentury JPP nemůži přidat trochu reálných informací. ;-)

gotesák píše:Tady další důvody pro růst(časový rámec blíže neurčen)

http://www.fgmr.com/new-dynamic-in-the-gold-market.html

Jak další? Pokud dobře čtu, jsou to jen přežvýkané spekulace, které se tu už objevily 8-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 5. 4. 2010 12:02

lemming píše:A proc, kdyz jsou udajne uznavane po celem svete, drtiva vetsina prodejcu vykupuje pouze jimi prodane slitky? A pokud uz jsou ochotni vzit jine, tak s docela drsnym diskountem oproti trzni cene zlata? :twisted:

Tak je to prece i u minci. V cem jsou mince lepsi nez slitky ?
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 4. 2010 12:16

Mince mají i určitou sběratelskou hodnotu. Např. u nás jsou velmi dobře prodejné mince ČNB, navíc jsou okamžitě směnitelné za CZK přímo v ČNB, i když za nominální hodnotu, která je nižší, než prodejní a to o hodně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 5. 4. 2010 12:49

konstruktiwa píše:
lemming píše:A proc, kdyz jsou udajne uznavane po celem svete, drtiva vetsina prodejcu vykupuje pouze jimi prodane slitky? A pokud uz jsou ochotni vzit jine, tak s docela drsnym diskountem oproti trzni cene zlata? :twisted:

Tak je to prece i u minci. V cem jsou mince lepsi nez slitky ?

Ten Tvůj výčet vypadal jako výčet výhod slitků proti mincím. Tak jsem poukázal na to, že jednak slitky nejsou nějak moc "uznávanější" než mince a za druhé na úskalí toho "uznávání".
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 5. 4. 2010 13:36

PatrikChrz:
to uz je spis numismatika, nektere mince mohou mit casem velkou hodnotu a nektere zase vubec ne. Mince CNB se ve svete velmi tezko prodavaji.

-- 5. 4. 2010 13:43 --

lemming:
S mincema jsou problemy navic. Napriklad je potreba si k nim koupit neco v cem je skladovat, u slitku do 100g to neni potreba resit protoze jsou zalite v pvc folii (mensi riziko poskozeni nebo poskrabani)
U minci bych videl dalsi riziko v tom ze jsou razeny v nominalni hodnote, co kdyz ta mena prestane existovat (a to se stava), nikdo pak nebude chtit kupovat minci s nominalni hodnotou neexistujici meny.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 5. 4. 2010 14:14

konstruktiwa: to s tou nominální hodnotou bych jako problém neviděl - prodej za nominální hodnotu by byl průser sám o sobě (pokud zlato nepůjde úplně do kelu).
A měna se sice "zruší", ale většinou zůstane nějaký "směnný kurz" a pořád to má cenu zlata.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 5. 4. 2010 18:56

Slitky jsou vice univerzalni, tak proc kupovat mince ?
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 5. 4. 2010 19:12

Když kupuješ mince, "může být" přínos ze sběratelské hodnoty. Zvláště (u nás) u mincí ČNB, které jsou v ceně za gram více méně v ceně slitku, takže případná sběratelské hodnota je bonus navíc.
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka