Vyběr brokera na male objemy

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2009 09:37

znova jsem si založil demo ebrokeru a už si vzpomínám, proč jsem se na to minule vykašlal...
Opravte, prosím, následující chyby:
* Demoverze simuluje pouze běžný pokyn k nákupu nebo prodeji jako vklad nebo výběr z portfolia za aktuální tržní cenu. Jiné typy pokynů demoverze nepodporuje.

a podobné hlášky, když prakticky nic nejde zkusit nepotěší...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Slávek 17. 3. 2009 15:48

Obchoduji s XTB zatím jen páry, sice je dražší, ale zatím bez problémů a česky, vše jednoduché i pro prvńáky.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2009 16:26

Slávek: no XTB má na můj vkus nehorázně velký spread... sice lákají zákazníky na kdeco, ale zrovna na intraday bych jekvůli spreadu nebral a na delší horizont mě zase děsily ty skoky, korekce a zastavení obchodování, co jsem párkrát viděl.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Slávek 17. 3. 2009 16:37

však píši že je dražší, ale u párů EURO/DOLAR to není tak zlý, skoky jsou jen na začátku obchodování nebo pokud se přidá emerika s čímž se dá počítat, jinak výpadek jsem zatím nezaregistroval, obchoduji jen intraday a vyhovuje mi to, teda zatím, kolega mě doporučoval brokera z USA, daleko levnějšího a navíc napřímo, ale nějak se mi nechce z vyjetých kolejí, třeba časem:-)
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KDante 17. 3. 2009 19:23

mikicz píše:Slávek: no XTB má na můj vkus nehorázně velký spread... sice lákají zákazníky na kdeco, ale zrovna na intraday bych jekvůli spreadu nebral a na delší horizont mě zase děsily ty skoky, korekce a zastavení obchodování, co jsem párkrát viděl.

nad XTB jsem taky uvazoval, hral jsem u jejich hru o Porsche. System podle me lepsi, nez FIO, ale ten spread :( navic podpora jen OS Windows je pro me celkem prekazkou.
KDante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2009 19:38

KDante: systém je metatrader, ten používá hodně brokerů. navíc metatrader jede pod wine celkem v pohodě v linuxu (ověřeno).
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod KDante 17. 3. 2009 19:49

mikicz píše:KDante: systém je metatrader, ten používá hodně brokerů. navíc metatrader jede pod wine celkem v pohodě v linuxu (ověřeno).

Diky, to je rozhodne zajimava a potesujici informace :-) I kdyz si nejsem jistej, ze sverim sve penize wine... Ale spread to stejne nesnizi.
KDante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2009 19:54

KDante: wine nebo windows, nemáš to jedno?
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod KDante 24. 3. 2009 20:42

Chtěl bych vědět něco o FIO:
1. chápu správně že pokud používám EasyClick, platím 0,29% za nákup a taky 0,29% za prodej, ale nemůžu používat stoploose? Pokud jej chci využívat musím podávat normální příkazy (ne EasyClick) a v tom případě platit 2x0,6%?
2. nejak me nedochazi, jak se v tom jejich systemu shortuje. Je schopen mě to někdo říct?
KDante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 3. 2009 21:35

KDante: neshortuje... resp abys mohl shortovat, musíš mít speciální smlouvu atd...
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod KDante 24. 3. 2009 22:42

mikicz píše:KDante: neshortuje... resp abys mohl shortovat, musíš mít speciální smlouvu atd...

Diky a ted jak je to jeste s tim stoploosem...
KDante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 25. 3. 2009 18:20

Vysvětlete mi prosím pojem shortovat. Děkuji.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 3. 2009 19:02

shortovat = prodavat na kratko, spekulativni obchod.

Prodej akcii/komodity/kontraktu ci cokoliv jineho, aniz bych jej zatim vlastnil. Pote jej samozrejme musis koupit, spekulace spociva v tom, ze ji prodam za vyssi cenu nez ji pote koupim.

Narozdil od "long" si musim tedy akcii nejdrive vypujcit od brokera (abych ji mohl prodat) a za tuto sluzbu si uctuje odmenu za kazdy den, takze spekulovat ma smysl spise na kratsi dobu.

Narozdil od long pozice muze short pozice znamenat ztratu presahujici i 100%, teoreticky nekonecne velkou.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 3. 2009 19:50

stanislav.stribrny: jak píše 4honza. u komodit je shortování běžné i bez půjčování, protože u komodit se obchoduje povinnost dodat komoditu, resp ppovinnost odebrat komoditu v daném termínu. U akcíí, kde se obchodují konkrétní akcie to tak lehké není.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 25. 3. 2009 20:02

Aha, takže zase ňákej virtuální podvod na vytváření bublin :) Myslel jsem, že jde o krátkodobé nákupy, což celkem realizuji, ale jak už jsem tu psal, kvůli často zablokovanému a přetíženému eBrokeru se to moc nedaří.
stanislav.stribrny
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka