Ertrag und Sicherheit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod venca8 1. 4. 2009 21:26

Zdravím, bylo mi nabídnuto investování pomocí rakouské společnosti Ertrag und Sicherheit. Jedná se o investice do podílových fondů, kromě dvou fondů pouze do Franklin Templeton. Jedná se o MLM společnost. Chtějí jednorázový tzv. "handling" ve výši 12-ti násobku měsíční úložky, maximálně 1800 EUR, pokud je vaše investice větší. V případě jednorázové investice je handling 3% z částky...Oni obhajují tento poplatek tím, že jinde bysme platili depozitní poplatky, poplatky za nákup a prodej a za vedení účtu, a u nich že již nebudeme platit nic, pouze tento poplatek. Co si o tom myslíte?Mi se to nezdá, jinde bych měl dostat stejné služby bez poplatku(handlingu). Znáte tuto společnost? Co si o ní myslíte?
Díky za informace a názory
venca8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2009 08:23

No už samotný název vypadá podezřele "Výnos a jistota".
Jinak k tomu fondu Franklin Templeton. "Výnos" za poslední rok -29,19 %, od založení -35 %.
Kromě tohoto fondu nabízejí i mé "oblíbené" Pioneer :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 4. 2009 09:29

venca8: a ten jednorázový poplatek se liší čím, od "vstupného" do běžného letadla?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod venca8 2. 4. 2009 15:20

No to je podle nich poplatek za zprostředkování, snažili se jej zdůvodnit tím, že jinde bysme na jiných poplatcích (depozitní,za nákup a prodej, vedení účtu) časem zaplatili daleko více a u nich už žádné další poplatky nejsou..A také argumentují tím, že jsou jediní v ČR, kde investor přímo vstupuje do fondu Franklin Templeton. To se mi zdá taky blbost. Btw mají každé 3 týdny školení ve Znojmě a Velkých Karlovicích, které stojí cca 2500. Po absolvování dvou školení jdete na zkoušky, které pokud uděláte, tak budete dostávat provize za zprostředkované investice.
venca8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 4. 2009 19:21

hehe. takže business as usual.. zaplatíte si naše skolení, dostanete 1x barevnou A4 s diplomeme, který má hodnotu toho papíru, na kterém je vytištěn a můžete začít nahánět nové "investory"... kolikrát jsme to tu už viděli? Takže shrnutí: letadlo, akorát jako krytí je místo pojištění použitý prodělečný investiční fond.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 2. 4. 2009 19:24

No a existuje nějaký důvod, proč do ní vstupovat?
Mrkl jsem na ni opravdu jen jedním okem a viděl ZFP Akademie.
Fakt mi není jasné, k čemu je to dobré.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 2. 4. 2009 19:25

No a existuje nějaký důvod, proč do ní vstupovat?
Mrkl jsem na ni opravdu jen jedním okem a viděl ZFP Akademie.
Fakt mi není jasné, k čemu je to dobré.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod venca8 2. 4. 2009 21:06

Mi je tato společnost taky divná, chtěl jsem znát názory ostatních..Tak jsem rád, že jste mi potvrdili můj názor.A pokud chci investovat přes brokera, vstupuji přímo do fondu, že ano? tzn. když zkrachuje zprostředkující společnost, o své peníze nepřijdu..Jak jsem již psal, tohle je jeden z jejich argumentů proč investovat přes ně, říkají, že jsou jediní v ČR, kdo investují přímo do fondu..
venca8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2009 21:28

venca8: pokud jde o řádně registrovanou brokerskou společnost, tak o své peníze nepřijdeš ani když zkrachuje. Pokud se podmínky nezměnily, tak platí 90 % náhrada, max. 20 000 EUR. V případě zahraničních společností platí náhrady dle jejich mateřské země.

Pokud ovšem dojde k poklesu hodnoty fondu, tak máš smůlu s tím neuděláš nic.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod saabik 3. 4. 2009 21:49

pozor na to. investovani do fondu neni pojisteno. takze pokud ti investicka ty prachy rozfofruje, mas smulu. viz akro is v roce 2001.

do fondu vstupujes naprimo vsude:). te jenom chteji oblafnout na slovickach. a platis poplatky do fondu (rocni) stejne, at investujes pres ne nebo pres kohokoliv jinyho. bic a pryc...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 08:29

Zdravím pánové. Vidím,že děláte závěry celkem rychle. Rád bych se zeptal...ověřovali jste si poplatky v bankách? Podmínky? Četli jste ty malé písmenka ve smlouvách? A pokud se bavíme o výkonosti ve fondech,tak se musíme bavit dlouhodobě...a co já sleduju,tak Franklin Templeton je jeden z největších fondových domů světa a jejich fond Latin America za posledních 7 let +233%...není špatné...odkaz je... http://www.fondsprofessionell.at/datenb ... pany_id=79 ...,když si s tím trochu pohrajete a podíváte se na celou hystorii fondu,tak uvidíte.....zajímalo by mě, která česká banka tohle dokáže? Když se něco posuzuje,tak by se mělo posuzovat korektně a né jen něco vypálit do vzduchu!;o)
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 08:36

Saabik : Do fondu nevstupuješ pokaždé na přímo...pokud máš pojistku tak nee! Vlastníkem podílu je pojišťovací společnost...je třeba opatrně s výrokama...záleži do jakého institutu jdeš...dokonce i když jdeš do banky v česku,tak některé z nich mají ve svém portfoliu mezinárodní fondové společnosti a ty jsi podílníkem české banky a ta banka je pak podílníkem v té fondové společnosti!
Není vše tak jak vypadá, je třeba se na to podívat podrobněji!
K těm poplatkum...co je banka?...co je pojíšťovna?...co je stát?
...firma, orientováná na zisk!!! Když Česká spořitelna (Erste Bank)...v roce krize vyhlási čistý zisk 15mld.,tak takovnou krizi bych chtěl v domácnosti mít!:oD...všechny společnosti musejí z něčeho žít...a teď je třeba se podrobně podívat na to z čeho!
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 08:47

Není pravda,že roční poplatek má každá společnost. Mezinárodní společnosti mají dva poplatky...vstupní a managersky...z toho žijou! Vstupní je 3 až 6% z částky,kterou tam člověk dá jednou nebo dává pravidelně...podle kvality fondu...managerský je 0,5% až 2,5% a to je,že když fond pracoval s výkonnosti 10% v určitém období (to ten klient vidí na netu,v novinách atd...to dostane),tak ve skutečnosti on pracoval o ten poplatek víc. Tyto 2 poplatky mají také české banky a instituce + mají ještě poplatek za obhospodařovaní (nebo správcovská, za zprávu majetku) a ten si stahují rok co rok...a ten nás včechny stojí největší balík!
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 08:50

Už se zajímám o investice pár let...a tak jako v životě,tak i tady to je tak,že nejlevnější to je přímo u zdroje...a vím,že ČR
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 08:54

Už se zajímám o investice pár let...a tak jako v životě,tak i tady to je tak,že nejlevnější to je přímo u zdroje...a vím,že ČR je malá země na to, aby diktovala světovou ekonomiku, takže to zdroj není. Když se do něčeho pouštím,tak nezavrhnu žádnou možnost, dokud si ju pořádně neprověřím. Západ je pořád dál, než my a proto nevím jak vy, ale budu hledat to nejlepší sám a na reklamu nebo úsudky druhých nedám, dokud si to sám neprověřím...dejte mi prosím kontakt na někoho z té společnost o které se tady bavíte...děkuji! :-)
Edberg
Kolemjdoucí

Další stránka