Ertrag und Sicherheit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 7. 4. 2009 10:05

Edberg - díky za promo, proč potřebuješ kontakt - netrefíš do práce?

Nějak jsem se v těch tvých výplodech (honíš počet příspěvků? ) ztrácel, každopádně:
- minulý výnos, nezaručuje výnos budoucí
- pokud si "pohraju" tak jsem schopný najít krásný výkon prakticky u čehokoli
- u ročního polatku si sám odporuješ

A co jsi chtěl vlastně říct?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 11:05

Neodporuju si u ročního poplatku...přečti si to ještě jednou a pořádně!;o)
Nedivím se,že ten rozdíl v poplatcích nevidíš, nevědí to ani na pobočkách bank a ani jejich ředitelé, takže v klidu.
...asi nemáš co k tomu moc dodat. Popisuješ, kritizuješ a pomlouváš, co neznáš a co funguje déle, než samostatná ČR. Taky se nevyjadřuju o dalších společnostech...ať si dělají co chtějí a když jsou lidi takový,že jim naletí, tak klidně...!
Ten krásný výkon u všeho najít nemůžeš...to jsou takové argumenty. Když mi k tomu chceš něco ríct,tak přesně...v číslech a faktech! Fondů na světě je 80 000...který je nejlepší?..to je na individuálním názoru...já se řídím těmi, které patří k nejstarším, nejzkušenějším a dosahují dlouhodobě nejlepších výsledku! Což Templeton i rodina Rotchildů splňuje...;o)
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 4. 2009 11:46

Edberg: Registrace: 7. 4. 2009 09:22, 5 příspěvků všechny na obhajobu tohoto fondu, to asi nebude náhoda, že :D
Edberg píše:Rád bych se zeptal...ověřovali jste si poplatky v bankách? Podmínky?

U spořících produktů jsou podmínky a poplatky celkem jasné. A to ty, že žádné poplatky (aspoň u slušných bank a záložen) nejsou a podmínky jsou jednoduché - vložíš a pak kdykoliv nebo po uplynutí určité lhůty - vyberš. Nic složitého.
Edberg píše:Franklin Templeton je jeden z největších fondových domů světa a jejich fond Latin America za posledních 7 let +233%...není špatné...odkaz je... http://www.fondsprofessionell.at/datenb ... pany_id=79 ...,když si s tím trochu pohrajete a podíváte se na celou hystorii fondu,tak uvidíte.....zajímalo by mě, která česká banka tohle dokáže?

Myslíš fond, který za poslední rok vykázal ztrátu -45.51% a za 3 roky -0,23 % a to byla ještě utlumena posilujícím dolarem :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 12:05

Pokud se budeme bavit o akciových podílových fondech, tak se musíme bavit o investování na déle než 5 let, což doporučuje stát...mnohem lepší je si tam své investice točit mnohem déle...takže se o jednom roku bavit nebudeme, to ti každy solidní člověk řekne,ať si své peníze dáš do peněžního fondu nebo na spořící účty,ale pokud uvažuješ dlouhodobě nad pět let,tak uvažuj o akciových fondech!...pokud uvažuješ do pěti let,tak jsou dobré i dluhopisy...!To jsou fakta!
Při pravidelném investování, díky tomu propadu, co všeobecně všechny akciové fondy zaznamenali a zaznemánávají pravidelně ve své hystorii, člověk nejvíc viděla, protože kupuje podíly, které mají nízkou hodnotu. Taky se vždycky ptáš,které auto je dobré a levné, než si ho jdeš koupit a to je to stejné! Když se podíváš na delší časové období...a to než 5 let,tak jsi v kladných číslech a díky těm propadům a pravidelnému investováním vyděláš nejvíce!
Neobhajuju jeden podílový fond...obhajuju mezinárodni fondy od velkých společností, které jsou léty prověřené a tu výkonnost mají!...a každý investiční nástroj si volíš podle cíle, který máš...a ten je krátkodobý, dlouhodobý...atd...a podle toho volíš nástroj!
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 12:09

K těm poplatkům...ty poplatky fakt nejsou celkem jasné. Já jsem si to byl ověřovat v bankách...běž si to zjistit a spočítej si to...pak mnohdy zjistíš, že ti nabízí urok 3,5%, ale čistý výnos je třeba 1,8%...já to neříkám pro sebe, já své peníze mám dobře ošetřené...!
Jak jsem už ale psal..jde o to,co chceš...jaký máš cíl...!
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod venca8 7. 4. 2009 12:58

Erdberg: mluvíš úplně stejně jako lidi z E und S, se kterýma jsem mluvil, tak tady přestaň psát nesmysly typu:
"dejte mi prosím kontakt na někoho z té společnost o které se tady bavíte...děkuji! "
Znalostně mi připadáš podobně jako já, a to se v této oblasti pohybuju cca 2 měsíce, ne pár let jak píšeš..
Můžu se mýlit, ale myslím si, že jsi čerstvě nabraný spolupracovník této společnosti, který je ještě zaslepený jejich řečma a snaží se získat lidi pod sebe, aby se ti vrátila provize, kterou jsi zaplatil
venca8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 13:07

Ou...vůbec mě neznáš kamaráde...tak se k mé osobě vůbec nevyjadřuj!
Píšu tady logické argumenty...a tys mi žádný věcný nevyvrátil!!!
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod venca8 7. 4. 2009 13:27

Jasně že tě neznám, ale když čtu úplně stejné věci, jaké jsem slyšel od lidí ze společnosti, tak je mi to jasné..
venca8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 4. 2009 13:28

Edberg píše:K těm poplatkům...ty poplatky fakt nejsou celkem jasné. Já jsem si to byl ověřovat v bankách...běž si to zjistit a spočítej si to...pak mnohdy zjistíš, že ti nabízí urok 3,5%, ale čistý výnos je třeba 1,8%...já to neříkám pro sebe, já své peníze mám dobře ošetřené...!
Jak jsem už ale psal..jde o to,co chceš...jaký máš cíl...!

Pokud je úrok 3,5 %, tak čistý výnos je nižší pouze o daně (15 %), tedy 2,975 %, žádné poplatky se neplatí - toto je u spořícího účtu u Unibon (http://www.unibonsud.cz) bez výpovědní lhůty. A mají tam i 18 měsíční termínovaný vklad s úrokem 5,2 % p. a.(výnos po zdanění 4,42 %). A žádné poplatky se neplatí. Vše pojištěno na 100 % max. 50 000 EUR :D

Další příklady spořících účtů (u některých může být požadována min. částka):
GE Money Bank, Genius Plus - 3,6 %
Unibon, spořicí účet - 3,5 %
mBank, eMAX plus - 2,8 %
Fio, Fio konto - 2,8 %
Citibank, Spořicí účet Citikonto - 2,75 %
Volksbank, Běžný investiční účet - 2,53 %
Poštovní spořitelna, Červené konto - 2,5 %
LBBW Bank, LBBW spořicí účet - 2,5 %
ING Bank, ING Konto - 2,5 %
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 7. 4. 2009 13:47

K Volksbank. Už se to nejmenuje Běžný investiční účet, ale Běžný spořící účet.

Hlavně že ještě v půlce března na dalichovu otázku, proč se ten spořící účet u nich jmenuje investiční účet vedoucí jejich produktového oddělení odpověděla:

Prvotní myšlenka byla, aby naši klienti ukládali peníze ve Volksbank na delší období a dále je s námi zhodnocovali. To znamená, aby peníze investovali, resp. uložili například do termínovaných vkladů. Po námi získaných zkušenostech můžeme o běžném investičním účtu především hovořit jako o účtu pro klienty, kteří chtějí hlavně spořit.

A po cca 14 dnech všechno jinak. :D
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 4. 2009 13:56

filip893: což o to, ať si to nazvou třeba spořící hrneček staré babičky, spíš je blbé, že snížili úrok z původních 3,03 :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 13:59

Konečně, někdo, kdo argumentuje dobře! :tleskani :-)
Máš pravdu,že u spořících účtů jsou ty výnosy, které píšeš...to neberu...taky mám třeba od mbanky a jsem s ním spokojený.
V podstatě věci jde o to,že když chci mít peníze na ruku a na to,abych měl na životní potřeby,tak využiju spořícího účtu...to je super. Když ale uvažuju na dlouhou dobu a budu chtít výnos vyžší, tak musím zvolit jiný nástroj...no ne?
Když budu chtít zdvojnásobit kapitál a použiju spořící účet na 3,5%,tak se mi to povede za cca 20 let. a když ho budu hodnoti 10%,tak to mám za cca 7 let...jednoduchá matematika!
Myslíš,že by banky nabízely úročení třeba 3,5% za rok...kdyby s tím neudělali víc?...nebo zaručily ten vklad? Teď se všechny banky chovají tak,že lakají z lidí peníze, aby je otočily a vydělali na tom, protože vědí, že teď už se kapitálové trhy derou nahorů!...každý den se vymýšlí nové účty...nové zajištěné fondy na 5% za rok...atd.
...a teď babo raď, kdo má pravdu z toho všeho,co existuje! :-)
Věř,že tady se to nedovíš...protože ty argumenty,co jsem četl od druhých byly jen úrážky...tys konečně přišel s něčím věcným...!...je třeba hledat, ptát se, zajímat se...atd.
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 7. 4. 2009 15:06

Já bych řekl, že jsi zanícený pracovník té společnosti. Doufejme, že brzy procitneš.
Zajištěné fondy se v současné době moc nevymýšlejí, protože dluhopisy nabízejí nízké úročení a proto sestavit konstrukci tak,a by to bylo pro lidi zajímavé, je hodně obtížné......
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 7. 4. 2009 15:22

Edberg: tak mi vysvětli rozdíl mezi ročním a managerským poplatkem (že si ten manažerský strhávají 12x ročně?).
Ten tvůj má roční manažerský poplatek 1,4%, - což není moc, ale není to zdarma.
Jinak roční výnos 8% není špatný - minulé výnosy nám bohužel nic neříkají o výnosech budoucích
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 15:24

Je zvláštní, že nemluvím vůbec o té společnosti,ale o běžných produktech, které jsou momentálně v ČR...
Další zvláštní věc je, že několik společností, jako ČP-invest, AVIVA nebo AXA vytvořily zajištěné podílové fondy...
Edberg
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka