Ertrag und Sicherheit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Edberg 7. 4. 2009 15:31

- Manažerský poplatek je ten, z kterého žije management společnost...je stahovaný průběžně z výkonnosti celého kapitálu fondové společnosti.
- Roční poplatek za správu majetku nebo spravcoský poplatek (každá česká instituce si to nazve jinak), si společnost bere od jednotlívého klienta z celého kapitálu, který na tom účtě má a to jednou ročně každý rok po dobu, dokud tam ty peníze má!
...to jsou dva různé poplatky!
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 7. 4. 2009 20:50

A prozradíš mi v čem se liší? Kromě výše samozřejmě.
Oba se počítají z celého kapitálu - jak jsi sám napsal.
Oba si jej stahují po celou dobu co tam máš peníze - logicky
Oba si jej stahují ze tvých peněz, nebo kde se podle tebe rodí?
Franklin Templeton si ty manažerské poplatky stahuje jednou měsíčně
Ty české instituce si ty správcovské poplatky stahují jednou měsíčně
Oba je pak jednou ročně přepočítají tak, aby u toho tvého dosahovaly 1,4% (což je pěkné, ale ve skutečnosti je to o něco více), ty české tak minimálně 2%.

Já proti investici do Franklin Templeton nic nemám, ale buď vám to na té bohoslužbě blbě vysvětlili, nebo jsi to špatně pochopil
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Edberg 8. 4. 2009 08:47

Komu není rady...tomu není pomoci!!! Tys to fakt nepochopil!!!! To jsou dvá různé poplatky! Ten managerský se stahuje z celého volume fondu!!! Ten správcovský si české banky stahujou navíc z účtu jednotlivých klientu podle toho, kolik má tam peněz!
Krom toho,že ti tu vysvětluju něco,co nechceš pochopit, jsem tu věc konzultoval s osobou, která v jedné nejmenované bance vytváří poplatkovou strukturu a ta mi to tak vysvětlovala!
Proč hned napadáš mou osobu? Já ti vysětluju věc, která je běžná a ty stejně budeš pořád tvrdit to své, bez nějakých podkladů.
Ten managerský poplatek mají včechny fondy...včetně českých a ten správcovský mají speciálně bankovní domy a zo ne jen v česku,ale také v lichtesteinsku atd.....už chápeš?
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 8. 4. 2009 10:03

Komu není rady...tomu není pomoci!!! Tys to fakt nepochopil!!!! To NEjsou dvá různé poplatky!
České banky si navíc z účtu klienta nic nestahují. Stahují si poplatek z objemu peněz - správcovský, nebo dle tebe manažerský. Jasně, že jde jakoby z "tvých peněz" - jinak bys měl větší výnos, to je i u toho manažerského.
Edberg píše:Proč hned napadáš mou osobu? Já ti vysětluju věc, která je běžná a ty stejně budeš pořád tvrdit to své, bez nějakých podkladů.

Já nenapadám tvou osobu, jen ty bohužel pleteš páte přes deváte - podívej se do statusu fondů, do jejich dokumentace - to jsou podklady.
Edberg píše:Ten managerský poplatek mají včechny fondy...včetně českých a ten správcovský mají speciálně bankovní domy a zo ne jen v česku,ale také v lichtesteinsku atd.....už chápeš?

Ještě jednou - a mne jako klienta to zajímá jak? Já ve všech případech platím poplatek z objemu investice (nazývej si ho jakkoli) a jeho vnitřní struktura je mi ukradená.
Pokud toužíš po podkladech, tak se mrkni do dokumentace fondů Franklin Templeton a zjistíš, že tam (dle te tvé definice) platíš samozřejmě ten manažerský a i správcovský poplatek. Jako všude jinde - ale opět, jako klienta tě to nezajímá. Zajímá mě kolik zaplatím. Zjednodušeně - pokud kupuju chleba, tak mne zajímá kolik stojí a ne kolik pekaře stojí mouka, dovoz atd.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Edberg 8. 4. 2009 10:32

No nic no...evidentně budeš tvrdit své a já taky, protože to mám ověřené z několika zdrojů.
Takže to,že já pletu páté přes deváté, můžu tvrdit tak stejně o tobě,takže jsme jak ti politici a nikam se nedostanem.:o)
...ps:...měla by tě zajímát, jestli ta nebo ona mouka je levnější, protože se od toho odvíjí cena toho chleba!;o)
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 8. 4. 2009 11:50

Edberg píše:No nic no...evidentně budeš tvrdit své a já taky, protože to mám ověřené z několika zdrojů.
Takže to,že já pletu páté přes deváté, můžu tvrdit tak stejně o tobě,takže jsme jak ti politici a nikam se nedostanem.:o)

Není třeba se hádat, stačí přečíst volně přístupnou, oficiální dokumentací fondů - nebo myslíš, že podvádějí? Takže na tvé straně je několik zdrojů, na moji oficiální dokumentace - doporučuji přečíst ;-)
Edberg píše:...ps:...měla by tě zajímát, jestli ta nebo ona mouka je levnější, protože se od toho odvíjí cena toho chleba!;o)

Že by existoval přímy vztah mezi cenou mouky a cenou chleba? Ale no tak.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Edberg 8. 4. 2009 13:18

To mi chceš říct,že když nebude mít nízké náklady na výrobu chleba o proti ostatním,tak nesníží cenu, aby byl levnější o proti konkurenci?
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 4. 2009 13:42

Edberg: pokud se mu bude dařit prodávat celou produkci za standardní cenu na trhu tak nikoliv.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Edberg 8. 4. 2009 13:42

Tady máš odkaz na českou spořitelnu a jejich poplatky. Když si to dobře přečteš,tak uvidíš, že když oni sprostředkujou třeba fondy Franklin Templeton, krom toho, že klient zaplatí běžné poplatky FT fondu, tak navíc zaplatí české spořitelně právě za obhospodařovaní cených papírů, krom jiných poplatků, které tam můžeš vidět...!

http://www.csas.cz/banka/menu/cs/banka/ ... nne_papiry
Edberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 8. 4. 2009 14:52

Edberg: Mam silny dojem, ze ty poplatky plati pro individualni CP a ne pro podilove listy ;)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 8. 4. 2009 15:00

Chleba - samozřejmě, že nebudu zlevňovat z důvodu levnější mouky.

Dovolím si ocitovat celý tvůj příspěvek a zvýraznit:
Edberg píše:Není pravda,že roční poplatek má každá společnost. Mezinárodní společnosti mají dva poplatky...vstupní a managersky...z toho žijou! Vstupní je 3 až 6% z částky,kterou tam člověk dá jednou nebo dává pravidelně...podle kvality fondu...managerský je 0,5% až 2,5% a to je,že když fond pracoval s výkonnosti 10% v určitém období (to ten klient vidí na netu,v novinách atd...to dostane),tak ve skutečnosti on pracoval o ten poplatek víc. Tyto 2 poplatky mají také české banky a instituce + mají ještě poplatek za obhospodařovaní (nebo správcovská, za zprávu majetku) a ten si stahují rok co rok...a ten nás včechny stojí největší balík!

A teď tvůj odkaz - máš na mysli asi bod 5.3. Správa cenných papírů.
V tom případě máš pravdu, ale to je bohužel něco jiného, to nijak nesouvisí s fondy, českem a pod.
Ten tvůj "poplatek za obhospodařování" je něco navíc, jako si platíš pojištění a tak. Ten platit můžeš, ale nemusíš - prostě záleží na tvém pohodlí, na podmínkách banky a tak. Já jsem ho (shodou okolností) v česku nikdy neplatil, ale platím ho třeba v rakousku (třeba kvůli inkasu dividend).
Takže shrnu:
fondy a pod mají (mohou mít) vstupní/výstupní polatek. Co vím tak všechny mají manažerský/správcovský poplatek.
POKUD CHCI aby mé podíly spravovala banka, tak ji platím správcovský poplatek.
Ale myslím, že jsme se shodli, že roční poplatek má každá společnost ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackhero 9. 4. 2009 11:06

to mě zajímá...tj můžeš mi technicky poradit jak se toho správcovského poplatku banky zbavit...zkoušel jsem a zatím nepořídil shodou okolností u ČS...
blackhero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 9. 4. 2009 14:15

Bavíme se o správcovském poplatku banky - za správů cenných papírů - a njaké ncenné papíry tam máš ve správě - pokud listinné - tak je vyzvedni, pokud zaknihované - převeď na své konto u SCP
Jak jsi k němu přišel? Já ČS hodně nerad, ale něco v jejich fondech mám a narazit na něj se mi nepodařilo
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackhero 17. 4. 2009 12:22

no právě tam mám něco od templtnů v zaknihované podobě a jaksi mi to převést nejde SCP jsem zkoušel a tento typ cenných papírů oni nevedou
blackhero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radekEundS 31. 5. 2009 18:17

Jen bych chtěl podotknout, že to tzv. školení je zcela dobrovolné, a nestojí nic. Jediná věc, za kterou platíš, je hotel, tzn ubytování + plná penze. Jasně, někdo může napsat, že je logické, když chci vidět bezplatné školení, musím se ubytovat a zaplatit. Na druhou stranu, bych chtěl vidět dotyčného, a vlastně jej i zainteresovat, aby se vžil do role vedení a našel hotel s přednáškovými prostory pro cca 200 lidí.
radekEundS
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka