Dluhopisy - Zoner

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr4747 27. 11. 2009 12:50

Zoner teď nabízí své dluhopisy ( http://www.zoner.cz/zoner/informace-pro-investory.asp ), 10 000 kč / kus, na 5 let, výnos 10% p.a. - na první pohled to vypadá celkem slušně, nebo jsem přehlédl někde nějaký háček?
petr4747
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 27. 11. 2009 13:26

Háčky visím dva:
- hrozí nízká likvidita (skoro bych chtěl napsat naprostá nelikvidita) emise, při takhle malé emisi se s tím nebude obchodovat skoro vůbec. To může být zásadní problém, pokud se rozhodneš dluhopis prodat předčasně
- Zoner je malá společnost a riziko insolvence během držení dluhopisu není zanedbatelné. Na něco ty peníze chtějí použít, a když to nevyjde, nemusí mít z čeho je vrátit. Hlubší analýzu jsem nedělal, takže to jen obecný plk. Poměr výnos/riziko si musí každý zvážit sám.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 27. 11. 2009 22:05

No, podle mých informací na tom Zoner poslední roky není zrovna moc dobře. Jejich vlajkovou lodí je Zoner Media (nebo aspoň donedávna byl), který dnes jen těžko konkuruje freewarovým aplikacím, resp. je řada stejně schopných aplikací zdarma, které umí to, co jejich placený SW. Bohužel se jim nepovedl podobný husarský kousek jako např. Software602, která si teď mastí kapsu na zparchantělých datových schrínkách a CzechPointu.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr4747 28. 11. 2009 13:42

Díky za odpovědi. Chápu to správně tak, že když firma, která vydala dluhopisy, se dostane do insolvence (popř. zcela zkrachuje), nemusím jako držitel dluhopisu dostat vůbec nic? (není to absolutně nijak pojištěno)
petr4747
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 11. 2009 16:36

ano, chápeš to správně...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 29. 11. 2009 17:59

vyse uroku zavisi na kreditnim riziku emitenta. cim vyssi "pravdepodobnost" krachu, tim musi dat emitent vyssi urok, aby jej od nej nekdo koupil. ten urok mi pripada uplne normalni, neni to nic extra. sice to neni prasivej dluhopis, ale do ratingu velkych bank ma hodne daleko:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mbehro 4. 2. 2010 18:42

Ano, vyšší míra rizika je celkově spojena obecně s nákupem a držením cenných papírů, tedy akcií, dluhopisů a dalších instrumentů. Nabídka dluhopisů je tedy cílena na investory, kteří investují primárně do akcií, tedy do nejrizikovějšího segmentu.
mbehro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbehro 4. 2. 2010 18:57

Dle našich analýz se v dnešní době mění pohled na investice do majetku ve formě akcií. Vysvětlím. Akcie se z(ne)hodnocují jednak dividendovou politikou, což je výnos z hospodaření a jednak cenu tohoto majetku vytváří trh = nabídka/poptávka. A právě to se v dnešní době těžko předvídá (pokles hodnoty akcií o -55% v září 2008, +24% v srpnu 2009, -10% za poslední 3 měsíce, atd. A je známá velká nezaměstnanost, zadluženost států, hospodářská recese. Akciové trhy jsou nejcitlivějším indikátorem na nedostatek peněz a obvykle to může mít za následek pokles ceny akcií. Takže dle našich analýz si velká část investorů v dnešní době zvolí konzervativnější zhodnocování majetku - investice do dluhopisů. Cena dluhopisů je obvykle stabilní a taky výnos. Riziko si každý musí zhodnotit sám.
mbehro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbehro 4. 2. 2010 19:01

Kdo má zájem, víc informací zde:
http://www.zoner.cz/zoner/informace-pro-investory.asp
mbehro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbehro 4. 2. 2010 19:04

ZONER si nevede špatně. Hospodářské výsledky v kostce jsou zde:
http://www.zoner.cz/zoner/hospodarske-vysledky.asp

Milan Behro, majitel
mbehro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbehro 4. 2. 2010 19:22

Dnes je na finančních trzích opět smutno:
http://finweb.ihned.cz/financni-trhy/c1 ... -akcie-nwr
mbehro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2010 19:26

A je opravdu problem to nacpat do jednoho prispevku?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 4. 2. 2010 21:21

Satan: Třeba by to nebyl problém, ale když už je zaměstnanec Zoneru placený za to že sleduje kde se o nich co šustne, aby se do diskuze vložil se svojí snůškou polopravd, tak zřejmě chce, aby to bylo co nejvíc vidět.

A navíc, když už si dal tu práci se sem kvůli tomu zaregistrovat, tak by byla škoda zase zmizet hned po prvním příspěvku, no ne?
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2010 21:35

zadirr: podle vseho sam pan majitel:
:arrow: http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/dar ... k=cz&xml=1
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 4. 2. 2010 22:37

Zajímavý způsob jak si nashromáždit peníze na mzdy, taky o tom budu uvažovat.

Jinak ty produkty bych viděl jako ne moc perspektivní, nemusí být špatný, ale jsou tuny bezplatných variant. Z podobný sorty je Ashampoo (i když ten má přece jen širší zaměření a dost těch programů je i použitelnějších), taky se snaží pořád dělat různé akce, včera mi zrovna přišel odkaz, ať jim na všechny produkty ze sortimentu napíšu cenu, kterou jsem ochoten zaplatit, že to zváží. Nakonec jsem se na to stejně vykašlal - mám ověřený SW buď zadarmo nebo co vyšlo jako příloha v nějakým časopisu, pár speciálních věcí koupených, a není důvod si PC dál zaplevelovat ani zadarmo, natož za peníze.
xls
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků