Uhrada pohledavky firme Agira Credit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pedro1981 15. 6. 2010 15:59

Zdravim, kamaradce prisel domu beznou postou dopis od fa Agira Credit. Pise se v nem, aby uhradila pohledavku v hodnote 1250 Kc ( zalohova dividenda ). V roce 1993 u tehdejsiho Moravskoceskeho Investicniho fondu tzv.kuponova knizka. Presne zneni dopisu si nepamatuji, takze vypadky se omlouvam. Na webu jsem nasel na jinych serverech, ze Agora Credit rozesila pohledavky, lidem nahani hruzu z exekuce, uroku. Docetl jsem se, ze tehdejci akcionari MC Inv.fondu zproneverili akci, lidem naslibovali, atd.atd. Agira prevzala pohledavky a ted je vymaha. Je tu nekdo, komu dopis prisel a poradite? Kamaradka nema pristup na net, nevi a chtela by poradit. Splatnost je 30.6.10, pokud neuhradi bude pripocten urok a externi vymahani. Tech 1250 ma byt nejaka zalohova dividenta, v dobe v r.93 bylo lidem sdeleno, ze nic platit nemusi. Diky za rady. Urcite nekdo mate zkusenosti, muj popis berte s rezervou, dopis jsem cetl 1x a na webu je info hodne a lisi se.
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 15. 6. 2010 19:33

Osobně bych s tím došel nejdřív za právníkem, dost často jsou takto staré pohledávky promlčené a vymáhací firmy to zkouší.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod HenryKO 15. 6. 2010 20:33

Citim zapach scamu...
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pedro1981 16. 6. 2010 17:10

Akorat zadnyho znamyho pravnika nezname. Nasel jsem ji v Ostrave SOS poradnu, tak jsem ji napsal kontakt. Na webu jsou ruzne diskuse. Tato fa rozesila dalsi a dalsi vlnu dopisu. Lide maji strach.
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 16. 6. 2010 21:05

A na to potřebujete známého právníka? Právníků je v každém menším městě celkem dost.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pedro1981 16. 6. 2010 22:41

Predpokladam, ze pravnik si uctuje hodinovou sazbu. Stara se o dite, penez moc nema. Tema jsem zde zavedl, aby pripadne dalsi obeslani lide sem prihodily zkusenosti a tipy.
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirda52 30. 6. 2010 20:56

paragraf 391-promlčecí doba začala běžet bud´ již při uzavření smlouvy nebo dnem zápisu likvidace společnosti do obchodního rejstříku v r.2000.promlčecí doba je 4 roky. 4 října 2000.Paragraf 388-promlčecí právo nezaniká nemůže však být přiznáno nebo uznáno soudem jestliže povinná osoba namítne promlčení po uplynutí promlčecí doby.
mirda52
Kolemjdoucí