Investiční nemovitosti v USA

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 14:51

S474N píše:
S474N píše:Cri: a ty ses konkretne kdo? Jak ses na celem projektu zainteresovan?


Toto jsem napsal 3. 9. 2010 12:49, od te doby Cri nejak tuto otazku zamerne preskakuje az ignoruje. Zajimave, ze na ostatni reaguje.

Takze mily Cri, az odpovis na tuto otazku, teprve potom ti povim o Avalanche. ;-)


Tak toto jsem opravdu prehledl, omlouvam se. Ja jsem konkretne clovek, ktery ten projekt pritahl do Cech, puvodne pro par znamych v okoli, ale postupne se to otevrelo i ostatnim.
Pokud chces videt mou obcanku ci pas, tak s tim nemam problem, ale osobne :)

A ted jsem zvedavy na ono tajemne propojeni s jakymsi podvodnym letadlem. Kteri lide za tim vsim stoji?
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2010 14:59

Cri: na tve obcance ani pasu nic nevykoukam, takze nepotrebuji.

Nicmene cesky web se odkazuje na jisteho Petra Sluku. Jsi to ty nebo ne?

Nasledne budeme pokracovat. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 15:07

S474N píše:Cri: na tve obcance ani pasu nic nevykoukam, takze nepotrebuji.

Nicmene cesky web se odkazuje na jisteho Petra Sluku. Jsi to ty nebo ne?

Nasledne budeme pokracovat. :wink:


Nestydim se za sve jmeno, takze ano ;) Koneckoncu najit si me muzes i na strankach CNB.
A uz se tesim, ja tu vytahnes to, ze davam tipy do realitniho systemu Avareal. Ano davam a nevidim na tom nic spatneho. To ma s PIP asi tolik spolecneho, jakoze ucim par lidi obchodovat akcie.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2010 16:06

Cri: jsem rad, ze si to propojeni s Avareal "vytahnul" sam. Pro ty ostatni - Avareal je uloziste odpadliku z Avalanche.

Pokud clovek zohledni veskere informace, ktere zde probehly + prida si k tomu tu trosicku od Avalanche. Tak co se me tyce, davam ruce hodne rychle pryc.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 6. 9. 2010 18:28

Jack111 píše:Vůbec netuším, kolik stojí nemovitosti v USA, ale předpokládám, že levnější než u nás nebudou. Za 25 000 USD což je necelý půl milion korun, bych se bál, že to dřív spadne, než to střelím za dvojnásobek. To prodáváte garáže nebo tam maj tak levné bydlení?


Jsou levnější, ty ceny celkem sedí. Horší je to s daněma, ale o těch se tady vůbec nemluví. Tady se vesele prodávají nemovitosti jako housky :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 18:29

S474N píše:Cri: jsem rad, ze si to propojeni s Avareal "vytahnul" sam. Pro ty ostatni - Avareal je uloziste odpadliku z Avalanche.

Pokud clovek zohledni veskere informace, ktere zde probehly + prida si k tomu tu trosicku od Avalanche. Tak co se me tyce, davam ruce hodne rychle pryc.



Tak to si trosku dovolim oponovat. Vim, ze nejake Avalanche bylo pred par lety. S Avareal spolupracuji cca rok a zatim spokojenost. Kdyz jsem potreboval v CR sehnat nemovitost, tak se to diky tomuhle realitnimu projektu dalo. Umi tohle vase realitka nebo vam jen vnucuji, co maji v nabidce?

Spolupracujes s Avareal, jsi tedy nutne odpadlik a zlocinec. Hm, to skoro jak> kupujes elektrinu od CEZ, podporujes jeji osobni armadu.
Tvuj argument ma vahu toho, ze 90% zlocincu max tyden pred cinem snedlo chleb, to znamena, ze chleb je nebezpecny :D

-- 6. 9. 2010 19:30 --

SocPredator píše:
Jack111 píše:Vůbec netuším, kolik stojí nemovitosti v USA, ale předpokládám, že levnější než u nás nebudou. Za 25 000 USD což je necelý půl milion korun, bych se bál, že to dřív spadne, než to střelím za dvojnásobek. To prodáváte garáže nebo tam maj tak levné bydlení?


Jsou levnější, ty ceny celkem sedí. Horší je to s daněma, ale o těch se tady vůbec nemluví. Tady se vesele prodávají nemovitosti jako housky :-)



Dane za co? Dane z vydelku? Kdyz nemovitost prodas a ziskane finance reinvestujes zpet do nemovitosti, jsi oprosten od dane. Jak u nas, tak v USA.

A pro investory? Proc myslis,ze "kupuji certifikat"? Na to je pomerne jednoduchy trik. Investor vstupuje na 1 rok, nejmene vsak 6 mesicu. V CR plati jeden moc dobry zakon, ktery rika, ze cenny papir, ktery drzis nejmene 6 mesicu, tak jeho nakup a nasledny prodej neni spekulace a zisk je oprosten od dane z prijmu.

Takze o jake dani budeme mluvit?
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2010 20:18

Cri: me to cele prijde jako super napad "jak na hejly". Aneb dej "nam" (jak to tak vypada, tak je to ve forme pluralu majesticus "my jeho velicenstvo") penize, dostanes car papiru s tim, ze minimalne rok (ale nejlepe dva) nas neotravuj. Za tu dobu bude takovych hejlu vic nez dost. Ke konci par jedincu rekne, ze dostalo vyplaceno, aby se nalakali posledni pristoupivsi a kdyz uz to bude na spadnuti, tak se to necha spadnout a americka firma "zbankrotuje". Takze standardni "ponzak".

Tak to vidim osobne ja a netvrdim, ze to tak musi zakonite byt. Vzhledem k tomu co jsem napsal a v kombinaci s Avareal (potazmo Avalanche, kde se dala tahle inspirace nabrat), to proste na me vubec seriozne nepusobi.

Nicmene netvrdim, ze je to podvod. Pouze rikam, jak to na me pusobi a ze ja osobne od toho davam ruce pryc. Hodne stesti v tomhle byznyse!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 21:31

S474N píše:Cri: me to cele prijde jako super napad "jak na hejly". Aneb dej "nam" (jak to tak vypada, tak je to ve forme pluralu majesticus "my jeho velicenstvo") penize, dostanes car papiru s tim, ze minimalne rok (ale nejlepe dva) nas neotravuj. Za tu dobu bude takovych hejlu vic nez dost. Ke konci par jedincu rekne, ze dostalo vyplaceno, aby se nalakali posledni pristoupivsi a kdyz uz to bude na spadnuti, tak se to necha spadnout a americka firma "zbankrotuje". Takze standardni "ponzak".

Tak to vidim osobne ja a netvrdim, ze to tak musi zakonite byt. Vzhledem k tomu co jsem napsal a v kombinaci s Avareal (potazmo Avalanche, kde se dala tahle inspirace nabrat), to proste na me vubec seriozne nepusobi.

Nicmene netvrdim, ze je to podvod. Pouze rikam, jak to na me pusobi a ze ja osobne od toho davam ruce pryc. Hodne stesti v tomhle byznyse!


Tak my jeho velicenstvo opravdu nejsme. Porad je tu ve vzduchu ona pozvanka do USA, muzes letet take, poznat i americkou cast projektu a nesoudit z dalky.

Popsal jsi to moc pekne, ale zapomnel na jednu jedinou dulezitou vec. Zastavni pravo k nemovitostem. Kdyby se firma polozila, zustanou po ni nemovitosti, na nich zastavni pravo ve prospech investoru....

Co jsem do projektu mohl mluvit, snazil jsem se o co nejbezpecnejsi formu investice. Sam investuji v ceskych (nemeckych, kyperskych, slovenskych) podminkach do nemovitosti, ale je to bida. V CR vubec, zhodnoceni 6% a clovek je rad. Jakozto vlastnik prava nic moc. Proto se mi libilo USA, kde je to uplne jinak a majitel nemovitosti ma skutecne prava. A ze se po case doslo od individualnich nakupu k projektu, jen dobre.

Vzdyt kdyz koupis 1 dum a prodas RTO, nevis, kdy presne jej budouci majitel odkoupi (za mesic? za rok?). Kdyz diky projektu participujes na x domech, muzes pracovat s urcitym prumerem. Pravda, nevyhodou je, ze nejsi jako majitel v katastru nemovitosti. Ale ruku na srdce, ono zastavni pravo ve prospech investora je jeste mocnejsi.
Myslite ze ne? Kdo ma hypoteku, zkuste ji prestat platit, vzdyt je to vas dum. Uvidime, jak dlouho bude vas :D

Mrzi me tu vetsina reakci, ktere jsou absolutne odmitave, aniz by dotycni cokoliv hlubsiho vedeli. O to vic si cenim prispevku, jako napsal SocPredator, protoze ten alespon vi, o cem mluvi.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2010 07:22

Cri: problemem je, ze mi to spise vice zapada do skladacky ponzaku, nez dobreho byznysu. Nic vice, nic mene :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 7. 9. 2010 07:38

S474N píše:Cri: problemem je, ze mi to spise vice zapada do skladacky ponzaku, nez dobreho byznysu. Nic vice, nic mene :wink:


Problem? Tys zjistil, ze spolupracuju s jednou realitkou v CR a v tu chvili jsem byl ten nejhorsi. Pritom si troufam tvrdit, ze ani o jejich praci nic nevis. Ukaz mi realitku, ktere reknes, ze chces takovou a takovou nemovitost tam a tam a oni se snazi ji klientovi najit. To je taky spatny byznys?

V tu chvili, kdy jsi zjistil,ze s nimi spolupracuji, tak jsi "rozkryl pozadi." Proste naprosto uzasne, co neznam, to je spatne ze? Sorry, ze se rozciluju, ale na finexpert jsem cekal trosku jiny pristup nez - je to nezname, je to spatne. To bych cekal spis na podloudnych forech, kde si lide hraji na financni experty.

Definuj tedy prosim dobry byznys, at se tu poucime. Predem diky.
Chapu-li dobre, tak investicni dobry byznys, je nejake to OPF, kde je sice jedno, zda investor vydela ci ne, ale hlavneze porad plati poplatky - vstup, vystup,manazersky, spravcovsky, za vzduch, za teplo, za to ze dycha, za to ze nedycha, ... Na jakekoliv podobne poplatkove struktury mam svuj nazor, ale sprosty byt nechci.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2010 07:52

Cri: naopak, co ZNAM to je spatne :wink:

Na jednu stranu je taktez zajimave, jak zde doslova "za kazdou cenu" bojujes o par dolaru. To je taky dost vypovidajici.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 7. 9. 2010 08:44

cri: Sám ses tu usvědčil ze lži, když jsi nejdřív tvrdil, že koupíš z $25k nemovitost co dokážeš prodat za $50k a pak přiznal, že se dá prodat max. za $30-35k ;)

Tajemný jsi jak hrad v Karpatech, teda, všechno nám samozřejmě detailně vysvětlíš, stačí si jen udělat výlet do USA. To mi připomíná jednu společnost, jejíž kritici byli častováni přízviskem "mudrlant" a byli vyzíváni ať si zjedou do Dubaje, že tam se můžou přesvědčit, že nemají pravdu :D

Prostě, pravděpodobnost, že to není fligna je tak 1:10 a kvůli tomu létat do USA nebudu ;)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 7. 9. 2010 09:00

Tak mě by ten výlet do USA zajímal už jenom z profesního hlediska - dělám něco podobného zde. Ale za náklady a čas mi ta moje zvědavost asi nestojí.

Ad zástavní právo:
1) investor svěří vklad LLc firmě a teprve, až se něco vydraží. Pak teprve je možné vložit zástavy a firma je tam musí chtít vložit. Do té doby je to jen slib.
2) zástavní právo má hodnotu jen do výše, za jakou se podaří nemovitost prodat. Vzhledem k tomu, že jde často o nemovitost, které jejich majitelé nechali propadnou bance, protože jejich hodnota se snižovala tak dlouho, až byla nižší než hodnota úvěru, je težké dobře odhadnout tržní hodnotu nemovitosti. Klidně se může stát, že se v dražbě nakoupí dráž, než za kolik se podaří prodat.
3) Není jasné, zda firma nesesype zástavní práva všech věřitelů na jeden barák. Pak budou mít všichni zástavní smlouvu, ale bude jim k ničemu. NA dům v hodnotě 25tis. může být vložena zástava klidně 1 milion a investor může se svým vkladem 5000 být klidně 150tý v pořadí. K čemu je taková zástava je jasné. To je extrém, ale co brání firmě, aby nakoupila 2 domy za 25tis., vybrala na to 50 tis. a celých 50 tisíc vrazila jako zástavu na jeden dům. Vždyť investorům od začátku říkala, že má hodnotu 50. A druhý zbyde bez zástavy ....
Naposledy upravil Nemy_bobes dne 7. 9. 2010 09:07, celkově upraveno 1
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2010 09:06

A co treba obecne - na co bylo zkrachovalym bankam zastavni pravo na nemovitosti, ktere nemelo skoro zadnou hodnotu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 7. 9. 2010 11:57

lemming píše:cri: Sám ses tu usvědčil ze lži, když jsi nejdřív tvrdil, že koupíš z $25k nemovitost co dokážeš prodat za $50k a pak přiznal, že se dá prodat max. za $30-35k ;)


Se mi snad opravdu zda. Dum, ktery jsem zminil, lze prodat za 50 000 USD metodou RTO a nebo okamzite za 30-35 k USD. Chapes ten drobny rozdil? Zda prodas za hotovost dnes a nebo pomoci splatek za delsi dobu?

-- 7. 9. 2010 13:01 --

S474N píše:Cri: naopak, co ZNAM to je spatne :wink:

Na jednu stranu je taktez zajimave, jak zde doslova "za kazdou cenu" bojujes o par dolaru. To je taky dost vypovidajici.


Chtel jsem po Tobe jediny dolar? Bojuju tu za jinou vec - obhajobu projektu, ktery jste odsoudili okamzite, aniz byste meli s touto oblasti jakekoliv zkusenosti. O cem to vypovida? O tom, ze verim tomu, co delam. A to mas pravdu, je to vypovidajici.

-- 7. 9. 2010 13:09 --

Nemy_bobes píše:Tak mě by ten výlet do USA zajímal už jenom z profesního hlediska - dělám něco podobného zde. Ale za náklady a čas mi ta moje zvědavost asi nestojí.

Ad zástavní právo:
1) investor svěří vklad LLc firmě a teprve, až se něco vydraží. Pak teprve je možné vložit zástavy a firma je tam musí chtít vložit. Do té doby je to jen slib.
2) zástavní právo má hodnotu jen do výše, za jakou se podaří nemovitost prodat. Vzhledem k tomu, že jde často o nemovitost, které jejich majitelé nechali propadnou bance, protože jejich hodnota se snižovala tak dlouho, až byla nižší než hodnota úvěru, je težké dobře odhadnout tržní hodnotu nemovitosti. Klidně se může stát, že se v dražbě nakoupí dráž, než za kolik se podaří prodat.
3) Není jasné, zda firma nesesype zástavní práva všech věřitelů na jeden barák. Pak budou mít všichni zástavní smlouvu, ale bude jim k ničemu. NA dům v hodnotě 25tis. může být vložena zástava klidně 1 milion a investor může se svým vkladem 5000 být klidně 150tý v pořadí. K čemu je taková zástava je jasné. To je extrém, ale co brání firmě, aby nakoupila 2 domy za 25tis., vybrala na to 50 tis. a celých 50 tisíc vrazila jako zástavu na jeden dům. Vždyť investorům od začátku říkala, že má hodnotu 50. A druhý zbyde bez zástavy ....


1] to je pravda, nejprve se musi nakoupit, pote jde dat zastava. Nastesti jiz nejsme na zacatku a existuji investori, kteri maji v ruce onen potrebny dokument a to zastavni pravo.
2] to je take pravda. a zalezi na tom, jakym zpusobem nakupujes. Pokud by byl nekdo tak hloupy a kupoval draz, nez proda, tak by se to mohlo stat. V tomto smeru staci jedine - hlidat si, kde jsi v retezci obchodu s nemovitosti. Kdyz jsi na zacatku, mas nejnizsi vstup, proto bankovni aukce ci prime nakupy od majitelu, nikdy ne prostrednici.
3] Zastavy se davaji max do vyse nakupu a nakup je za cca polovinu nez se prodava. Co firme brani? Bylo by to hodne kratkozrake, vzdyt kazdy investor si muze v County (obdoba katastru nemovitosti) vyjet list nemovitosti za par dolaru a overit si, zda je na nemovitosti uz 150 jinych zastav.

Nemy Bobes - skoda, mohl ses prijet podivat, misto mudrovani odsud :)

-- 7. 9. 2010 13:13 --

S474N píše:A co treba obecne - na co bylo zkrachovalym bankam zastavni pravo na nemovitosti, ktere nemelo skoro zadnou hodnotu.


A co treba obecne - penize ztraceji hodnotu, proc je drzime?

Vis, jak to fungovalo v USA z hlediska pujcek? Pricinou krize nebyly nemovitosti, ale nenasytnost. Ja byl poprve v USA v roce 2002. Jakozto nove prichozi jsem mel prilezitost si v bance pujcit cca 150 000 USD. Za co? Za nic, zadne garance, nemel jsem jeste praci, nemel trvaly pobyt, nic, jen vizum a pracovni povoleni. To je jak kdyby sem prijel ukrajinec a banky mu hned sly na ruku.
Tehdy jsem nechapal.
Proc klesaly ceny nemovitosti? Protoze byly nafouknute. Tyto ceny klesaly i u nas. A u vsech nemovitosti stejne? Jisteze ne, nekde vice, jinde mene, nekde prakticky vubec. Je to o vyberu. Obecne, prumerne atd, to jsou pekne pojmy. Znas tu story o tom, ze soused mel cele kure a Ty hladovis? Ale prumerne jste meli pulku kurete, takze oba spokojeni ne?
Cri
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků