Investiční nemovitosti v USA

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2010 17:54

konstruktiwa: smysl to dava vice nez dost, zvlaste kdyz clovek rozkryje pozadi a zjisti, ze v tom jedou lide z letadla "Avalanche" :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Cri 5. 9. 2010 22:42

S474N píše:konstruktiwa: smysl to dava vice nez dost, zvlaste kdyz clovek rozkryje pozadi a zjisti, ze v tom jedou lide z letadla "Avalanche" :wink:

Tak to by me doopravdy zajimalo. Muzes prosim jmenovat jedineho, nebo jen placas? Urcite mas pro sve tvrzeni nejake opodstatneni ne? Podloz sva tvrzeni.

Jsem si naprosto jist, ze nikdo takovy do projektu zapojen neni.

-- 5. 9. 2010 23:47 --

lemming píše:
Cri píše:Na veřejném trhu lze koupit nemovitost řekněme za 50 000 USD. Na bankovních aukcí za polovinu, tedy 25 000 USD. Proč? To je snadné, protože potřebujete hotovost (ta mimochodem momentálně v USA vládne).
Máte nemovitost za 25 000 USD, která má cenu podstatně vyšší. A teď co s ní? Můžete ji přeprodat jinému spekulantovi za mírně vyšší cenu.

A proč ji nejde prodat za tu vámi udávanou tržní cenu nemovitosti, tedy $50.000? :idea: To, že za takovou cenu lze nemovitost _koupit_ neznamená, že ta cena je tržní, podstatné je, za kolik ji jde _prodat_ :D

Nechcete si prosím přečíst znovu můj vysvětlující příspěvek? V příkladu je nákup za 25 000 USD s tím, že lze prodat RTO za 50 000 USD nebo za okamžitou hotovost za nižší cenu (blížící se oné nákupní z aukce - tak 30-35 tis max). Proč ji nejde okamžitě prodat za 50 000 USD? Komu? Ten, kdo má okamžitou hotovost, tak dokáže nakoupit lépe. Mám pocit, že princip je v příspěvku vysvětlen dobře.
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 9. 2010 00:04

Vůbec netuším, kolik stojí nemovitosti v USA, ale předpokládám, že levnější než u nás nebudou. Za 25 000 USD což je necelý půl milion korun, bych se bál, že to dřív spadne, než to střelím za dvojnásobek. To prodáváte garáže nebo tam maj tak levné bydlení?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2010 06:56

Cri: selektivne reagujes na to, co se ti hodi? Pokladal jsem jasne dotaz na predchozi strance a stale si neodpovedel.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 6. 9. 2010 07:36

Ok, tak se na to podívejme seriózně.

Objektivní fakta:
- občan ČR se stane po vložení peněz akcionářem americké LLc společnosti, o které nic neví
- bude mít v ruce smlouvu s garancí, která je tak spolehlivá, jak bude spolehlivá ta firma. Až firma klekne, peníze budou vtahu.
- veškeré spory se budou řídit právem USA, případné žaloby je třeba podávat v USA
- proč má firma působící na dražbách v USA potřebu získávat po 5000 USD vklady od občanů ČR?
- proč firma nezveřejňuje strukturu akcinářů a kteří lidé jsou v managementu (seriózní záměry se obvykle chlubí zkušenostmi svých ředitelů, ale ani to samozřejmě nezaručuje, že nejde o podvod)

Můj subjektivní názor: Velmi pravděpodobně se jedná o další past na hejly, jak je oškubat o peníze.
Klasické české společnosti už nefrčí, lidé jsou opatrní. Kdyby tu někdo naprosto neznámý nabídl akcie české akciovky, která tu bude vykupovat nemovitosti na veřejných dražbách a pak je prodávat, tak by do toho většina lidí nešla. Je to tedy zapotřebí zahaliv do hávu made in juesej, nabídnout serióznost prostřednictvím LLc (oni ti lidi stejně neví, že LLc si založí každý s pár dolary v kapse ještě snadněji než českou a.s.), přidat marketingovou omáčku o garanci a certifikátech (což je jen kus hezky potištěného papíru) a spustit nábor hejlů....
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2010 07:46

Nemy_bobes píše:přidat marketingovou omáčku o garanci a certifikátech (což je jen kus hezky potištěného papíru) a spustit nábor hejlů....

Jsem si vzpoměl na případ, kdy v případě krachu nějaké (maďarské?) společnosti došlo najednou k růstu cen jejich akcií. Byly totiž mimořádně graficky povedené a tak je začali skupovat sběratelé :).
Jinak souhlas s vyjádřením.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 6. 9. 2010 08:09

Cri píše:Nechcete si prosím přečíst znovu můj vysvětlující příspěvek? V příkladu je nákup za 25 000 USD s tím, že lze prodat RTO za 50 000 USD nebo za okamžitou hotovost za nižší cenu (blížící se oné nákupní z aukce - tak 30-35 tis max). Proč ji nejde okamžitě prodat za 50 000 USD? Komu? Ten, kdo má okamžitou hotovost, tak dokáže nakoupit lépe. Mám pocit, že princip je v příspěvku vysvětlen dobře.

Aha, takže jsme se konečně dobrali k tomu, že tržní cena rozhodně není $50K, ale podobná, za jakou se nemovitost kupuje (logicky). Nemovitost lze _pronajmout_ na "leasing" s tím, že klient za ni celkem (možná) zaplatí $50k.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 09:34

Jack111 píše:Vůbec netuším, kolik stojí nemovitosti v USA, ale předpokládám, že levnější než u nás nebudou. Za 25 000 USD což je necelý půl milion korun, bych se bál, že to dřív spadne, než to střelím za dvojnásobek. To prodáváte garáže nebo tam maj tak levné bydlení?

Vubec netusim, ale predpokladam. Nechcete si o tom nejprve neco zjistit, nez budete predpokladat? Ceny nemovitosti jsou tam ruzne a rozhodne ne stejne jako u nas. Jake domy se nakupuji? Nejsou to zadne luxusni vily, jsou to domy, kde je dobry pomer nakup prodej - proto investicni. Me osobne je jedno, zda vypada dum tak ci tak, pokud je mym zamerem jej koupit a nasledne prodat, tak me zajima jedine a to ze prijem je vyssi nez vydaje :)
Hodne zalezi na lokalite. Domy, ktere se nakupuji a nasledne prodavaji, tak jsou starsi, rekneme tak 30 let. Ale to je take jedno, protoze jsou behem par tydnu prodavany - bud RTO nebo jinemu investorovi.

-- 6. 9. 2010 10:38 --

S474N píše:No me jeste zaujalo tohle:
:arrow: http://www.pipreality.cz/10-FAQ.aspx
# Příklad výpočtu bonusu
Výši bonusu získáme, když od výše celkového obratu společnosti odečteme vklady a následně vezmeme % z této částky.Příklad – obrat byl 200 000 USD, vklady investorů 50 000 USD, zbývá 150 000 USD. Bonus byl stanoven 10% z této částky, proto dojde k poměrnému rozdělení dalších 15 000 USD mezi investory. V případě, že se jednalo o 10 investorů po 5 000 USD, vychází podíl na jednoho investora 1 500 USD. Výsledná suma za odkup certifikátu by poté byla vklad 5 000 USD + garantované zhodnocení 20% (1 000 USD) + bonus 1 500 USD = 7 500 USD, což je 50% p.a. zhodnocení.

Takze mame 10 investoru po 5.000 USD = celkem tedy investovano 50.000 USD
Investorum je vyplaceno 5.000 USD puvodni vklad, 10% bonus/10 investorama, tedy 1.500 USD a nejake garantovane zhodnoceni 20% coz je 1.000 USD. Celkem tedy 7.500 USD.

Pri 10ti investorech to mame 7.500 USD x 10 = 75.000 USD vyplaceno celkem. A kde lita tech "zbytkovych" 125.000 USD?

Mily S474N doporucuji Ti, aby sis na google nasel rozdil mezi ZISKEM a OBRATEM a pote svuj prispevek upravil.
Jen v jednoduchosti. Pokud mam 50 000 USD, koupim za ne neco a prodam za 60 000 USD, nasledne za 60 nakoupim a za 70 prodam, udelal jsem obrat 130 000 USD. OBRAT, to je, oc tu bezi.

Prijde otazka, proc jsou investori podilniky obratu. To je proto, ze se ziskem se da velmi dobre manipuloval (navysovani nakladu, danova optimalizace atd), ale obrat je obrat. A pokud je spolecnost zdrava, tak vyssi obrat znamena vyssi zisk, byt ucetne muze byt zisk 0. Jak by se vam jako investorum libilo, kdybyste jasne videli,z e spolecnost tvori zisk, ale ten byl ucetne stazen na 0 a proto nic nedostanete? Obrat neosidis.

Jinak toto byla ma posledni reakce na S474N do chvile, nez podlozi sve tvrzeni o lidech z jakehosi letadla, kteri za projektem stoji.

-- 6. 9. 2010 10:46 --

Nemy_bobes píše:Ok, tak se na to podívejme seriózně.

Objektivní fakta:
- občan ČR se stane po vložení peněz akcionářem americké LLc společnosti, o které nic neví
- bude mít v ruce smlouvu s garancí, která je tak spolehlivá, jak bude spolehlivá ta firma. Až firma klekne, peníze budou vtahu.
- veškeré spory se budou řídit právem USA, případné žaloby je třeba podávat v USA
- proč má firma působící na dražbách v USA potřebu získávat po 5000 USD vklady od občanů ČR?
- proč firma nezveřejňuje strukturu akcinářů a kteří lidé jsou v managementu (seriózní záměry se obvykle chlubí zkušenostmi svých ředitelů, ale ani to samozřejmě nezaručuje, že nejde o podvod)

Můj subjektivní názor: Velmi pravděpodobně se jedná o další past na hejly, jak je oškubat o peníze.
Klasické české společnosti už nefrčí, lidé jsou opatrní. Kdyby tu někdo naprosto neznámý nabídl akcie české akciovky, která tu bude vykupovat nemovitosti na veřejných dražbách a pak je prodávat, tak by do toho většina lidí nešla. Je to tedy zapotřebí zahaliv do hávu made in juesej, nabídnout serióznost prostřednictvím LLc (oni ti lidi stejně neví, že LLc si založí každý s pár dolary v kapse ještě snadněji než českou a.s.), přidat marketingovou omáčku o garanci a certifikátech (což je jen kus hezky potištěného papíru) a spustit nábor hejlů....

Nemy bobes - diky za seriozni prispevek (cekal jsem jich tu vice, a uprimne zatim jsem z reakci spise zklaman).
- občan ČR se stane po vložení peněz akcionářem americké LLc společnosti, o které nic neví ALE POKUD MA ZAJEM, MUZE SI MNOHE ZJISTIT, NIC NENI TAJNE

PROTO TAKE ZISKA ZASTAVNI PRAVO K NEMOVITOSTI VE VYSI SVE INVESTICE. ZASTAVNI PRAVO JE TOTIZ NEZPOCHYBNITELNE NIKDE NA SVETE A POKUD FIRMA KLEKNE, NEMOVITOST TU ZUSTAVA A ZASTAVA NA NI TAKE. PRVNI SE USPOKOJUJE ZASTAVNI VERITEL. MIMOCHODEM TOTO JE NAPSANO VE WEBOVE PREZENTACI PROJEKTU

COZ V DNESNI DOBE NENI PROBLEM, PROTOZE TO LZE ZARIDIT PRES CESKOU PRAVNI KANCELAR

OTAZKA BY MELA ZNIT JINAK. PROC MA NEKDO VUBEC ZAJEM ZPRISTUPNIT TUTO MOZNOST BEZNYM OBCANUM A NEHRAT SI TUTO HRU SAM. ODPOVED ZNI POMERNE JEDNODUSE. NIKDO NEMA NEOMEZENE ZDROJE, ABY ZKOUPIL CELY TRH. PROC JEJ TEDY NEZPRISTUPNIT DALE A NEPARTICIPOVAT NA TOM ALESPON CASTECNE

JAK JIZ BYLO RECENO, NIC NENI TAJNE A NA KONKRETNI DOTAZY LZE ODPOVEDET. LZE PROMLUVIT S INVESTORY, KTERI JIZ V PROJEKTU JSOU, LZE VIDET JAKOUKOLIV DOKUMENTACI, KONTAKTOVAT FIRMY V REFERENCICH....

REAKCE NA Můj subjektivní názor - MAM PRO VAS NAVRH. POJEDME SE NA TO DO USA PODIVAT SPOLECNE. MIMOCHODEM TO NENI NIC VYJIMECNEHO. NEKTERI INVESTORI CHTEJI VIDET, JAK TO CELE FUNGUJE NAZIVO, ODLETI DO USA, TAM SE JIM VENUJE CLOVEK Z PROJEKTU A PROJDE S NIMI, CO JE ZAJIMA. JE TO MNOHEM UZITECNEJSI NEZ NEKDE Z CESKE KOTLINY SPEKULOVAT O TOM, CO JE A NENI V USA. MATE ZAJEM LETET?

-- 6. 9. 2010 10:47 --

PatrikChrz píše:
Nemy_bobes píše:přidat marketingovou omáčku o garanci a certifikátech (což je jen kus hezky potištěného papíru) a spustit nábor hejlů....

Jsem si vzpoměl na případ, kdy v případě krachu nějaké (maďarské?) společnosti došlo najednou k růstu cen jejich akcií. Byly totiž mimořádně graficky povedené a tak je začali skupovat sběratelé :).
Jinak souhlas s vyjádřením.

Patriku, pozvani na vylet do USA plati i pro Vas. Mate zajem se do USA odletet podivat, jak to funguje?
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 9. 2010 10:25

Cri píše:Mily S474N doporucuji Ti, aby sis na google nasel rozdil mezi ZISKEM a OBRATEM a pote svuj prispevek upravil.
Jen v jednoduchosti. Pokud mam 50 000 USD, koupim za ne neco a prodam za 60 000 USD, nasledne za 60 nakoupim a za 70 prodam, udelal jsem obrat 130 000 USD. OBRAT, to je, oc tu bezi.

dám ti jednu lekci podnikání zdarma... obrat nikoho nezajímá. Podstatný je jeden jediný patametr a to je ZISK. Když koupím za 50 a prodám za 100 tak mám sice obrat jenom 100, ale zato zisk 50. Zatímco ty s tvým obratme 130 máš zisk jenom 20. kdo z nás je na tom teda líp?

A jedna drobná rada na závěr. Oprav si ten caps lock. Na internetu je psaní dlouhých pasáží v caps považováno za křik a neslušné...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 10:43

mikicz píše:
Cri píše:Mily S474N doporucuji Ti, aby sis na google nasel rozdil mezi ZISKEM a OBRATEM a pote svuj prispevek upravil.

dám ti jednu lekci podnikání zdarma... obrat nikoho nezajímá. Podstatný je jeden jediný patametr a to je ZISK. Když koupím za 50 a prodám za 100 tak mám sice obrat jenom 100, ale zato zisk 50. Zatímco ty s tvým obratme 130 máš zisk jenom 20. kdo z nás je na tom teda líp?

A jedna drobná rada na závěr. Oprav si ten caps lock. Na internetu je psaní dlouhých pasáží v caps považováno za křik a neslušné...

Caps byl schvalne, aby byl rozlisen vkladany text. Barevne to tu neumim. Ale diky za radu.

Jinak diky za lekci. Obrat nikoho nezajima, dulezity je jen zisk? Podnikals nekdy? Kdyz koupim za 50 a prodam za 100, tak mam zisk pred zdanenim 50 a tesim se na dane. Kdyz proti tomu postavim naklady (ktere ani nemusely byt, ale v ramci zakonu je dokazi pripravit) a razem mam po danove optimalizaci zisk 0, je to v poradku? Ano, protoze jsem prokazal urcitou inteligenci a ucetni zisk mam 0, tudiz nemusim danit. V kapse zustava vice penez (o dane), prestoze zisk je 0. Ale s obratem timto zpusobem nehnes.
Pokud jsi toto nikdy neresil, chapu ze jedine, co zajima, je zisk.
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 9. 2010 10:55

Cri: místo rychlé odpovědi použij tlačítko Odpovědět a můžeš si pohrát i s barvama...

A ano, podnikal a dělám to pořád. A ty podnikáš? V obchodě? Dost pochybuju, protože mícháš dohromady provozní, účetní a daňový zisk. A to, žes zamíchal nějaké náklady, které sis vycucal z prstu proti zisku je sice fajn, ale nevypovídá to o ničem. Myslíš, že neumím vytvořit takové náklady, které z provozního zisku udělají nulový účetní a tím i daňový? Asi ne, že? Takže to, co a jakým kouzlem uděláš se ziskem nevypovídá naprosto nic o tom, jak je kdo dobrý obchodník.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 9. 2010 11:06

Cri píše:- občan ČR se stane po vložení peněz akcionářem americké LLc společnosti, o které nic neví ALE POKUD MA ZAJEM, MUZE SI MNOHE ZJISTIT, NIC NENI TAJNE

Ale to je přece zjevná nepravda. Zjistí pouze, že za LLC firmu v USA vystupuje pouze jakýsiředitel, který za to dostává bakšiš od skutečného vlastníka, který tak zůstává stále skytý.

Cri píše:- veškeré spory se budou řídit právem USA, případné žaloby je třeba podávat v USA
COZ V DNESNI DOBE NENI PROBLEM, PROTOZE TO LZE ZARIDIT PRES CESKOU PRAVNI KANCELAR

Má to však jediný háček, není to zrovna levné, neřkuli je to doslova dost drahé a komplikované, protože na vše musí být certifikované překlady.

Cri píše:- proč má firma působící na dražbách v USA potřebu získávat po 5000 USD vklady od občanů ČR?
OTAZKA BY MELA ZNIT JINAK. PROC MA NEKDO VUBEC ZAJEM ZPRISTUPNIT TUTO MOZNOST BEZNYM OBCANUM A NEHRAT SI TUTO HRU SAM. ODPOVED ZNI POMERNE JEDNODUSE. NIKDO NEMA NEOMEZENE ZDROJE, ABY ZKOUPIL CELY TRH. PROC JEJ TEDY NEZPRISTUPNIT DALE A NEPARTICIPOVAT NA TOM ALESPON CASTECNE

Tak toto mne pobavilo... Otázka byla položena zcela správně a odpověď na ni zní Protože na tom ona LLC firma vydělá. Řeči o zpřístupnění výhodného byznysu jiným jsou jen kecy a lep pro hejly.

Jinak mi to celé připomíná jednu MLM akci, kde jsem byl náhodou svědkem jejího zakládání. Princip byl asi takový, že se založí zahraniční forma s.r.o., kde se utají majitel, daná společnost vydá jakési certifikáty (které garantují jistý zisk). Celé to připomínalo a.s. kde se obchoduje a akciemi mimo burzovní trh, jen s tím rozdílem, že se vůbec nejednalo o akcie a jejich krytí bylo zcela fiktivní. Celý byznys se měl rozjíždět někde na severní Moravě (tuším Přerov/Olomouc). Neříkám, že to je ono, jen, že to není jediné :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 6. 9. 2010 11:08

Mikicz> Diky za tip. Priste si s barvickami rad pohraji.

Ano podnikam a jiz nekolik let s nulovym ziskem, vse v ramci pravidel. Upravit zisk pred zdanenim neni tak tezke, ja reagoval na to, cos rekl, ze nejdulezitejsi je ZISK. Tady si dovolim trochu hodne oponovat. Nejdulezitejsi je vysledek :)
No a jak by se Ti libilo, kdybych nabidl polovinu zisku a ten sikovne stahl na 0? Na to jsi neodpovedel. Pointa byla, ze obrat neupravis a pokud mas dobre nastaveny byznys plan, tak vyssi obrat znamena vyssi "zisk." O nic jineho neslo.

-- 6. 9. 2010 12:18 --

Ruprecht001 píše:
Cri píše:- občan ČR se stane po vložení peněz akcionářem americké LLc společnosti, o které nic neví ALE POKUD MA ZAJEM, MUZE SI MNOHE ZJISTIT, NIC NENI TAJNE

Ale to je přece zjevná nepravda. Zjistí pouze, že za LLC firmu v USA vystupuje pouze jakýsiředitel, který za to dostává bakšiš od skutečného vlastníka, který tak zůstává stále skytý.

Pokud nezvednes zadek od PC a budes googlit, tak skutecne dostanes tyto vysledky, ze reprezentatnem je pravni kancelar, tak je to u vetsiny LLC. Ale existuji dokumenty, ktere rikaji mnohem vice. Ty tajne nejsou, mas zajem je videt? Neni nic snazsiho, prijed se podivat. Takze si stojim za svym, ze nic neni tajne.

Cri píše:- veškeré spory se budou řídit právem USA, případné žaloby je třeba podávat v USA

Má to však jediný háček, není to zrovna levné, neřkuli je to doslova dost drahé a komplikované, protože na vše musí být certifikované překlady.

Absolvoval jsi to nekdy? Ja bohuzel ano a hodne se toho desil. Neni to tak slozite, protoze staci mit ceskeho pravnika, ktery ma kontakty v one cizi zemi a vse se odehrava v jejich jazyce. Pro sebe certifikaci prekladu nepotrebujes.

Cri píše:- proč má firma působící na dražbách v USA potřebu získávat po 5000 USD vklady od občanů ČR?

Tak toto mne pobavilo... Otázka byla položena zcela správně a odpověď na ni zní Protože na tom ona LLC firma vydělá. Řeči o zpřístupnění výhodného byznysu jiným jsou jen kecy a lep pro hejly.

Tak o tom, ze to ma prinest zisk nema smysl ani mluvit, to je totiz zaklad byznysu ze :) Nikde se netaji, ze se na tom vydela. Co Te zajima vic? Zda vydelas, nebo ze soused vydelal taky? Ja jsem asi divny, ale me vic zajima, co mohu ziskat ja, nez abych zavidel treba sousedovi, ze on muze take. Trosku mi to pripomnelo situaci, kdy jsme urcite zbozi nakupovali za 4 000 Kc a prodavali za 7 000 Kc. Jeden clovek, ktery vedel, za kolik nakupujeme, tak mi rekl, ze to od nas nekoupi, protoze bychom na nem vydelali. Snazil jsem se mu vysvetlit, ze dulezitejsi pro nej je, zda to muze jinde poridit levneji za stejnych podminek nebo ne. Ale nepochodil jsem. Pote si dotycny stejnou vec koupil za par tydnu draz od nekoho jineho. Kazdemu co jeho jest.
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 9. 2010 12:54

Cri píše:Pokud nezvednes zadek od PC a budes googlit, tak skutecne dostanes tyto vysledky, ze reprezentatnem je pravni kancelar, tak je to u vetsiny LLC. Ale existuji dokumenty, ktere rikaji mnohem vice. Ty tajne nejsou, mas zajem je videt? Neni nic snazsiho, prijed se podivat. Takze si stojim za svym, ze nic neni tajne.

Jasně, nic není tajné, ale vše je jen k nahlédnutí, veřejně přístupné informace nejsou. Tak nevím, ale víš jaký je rozdíl mezi veřejnou a utajenou informací? Podle toho, co jsi tu uvedl je to přesně tak, jak tvrdím.

[/quote]
Bohužel jsem uvedené v životě už 2x absolvoval a jednou tak, podruhé onal, jediné, co bylo společné, bylo to, že mě to stálo nemálo peněz.

Absolvoval jsi to nekdy? Ja bohuzel ano a hodne se toho desil. Neni to tak slozite, protoze staci mit ceskeho pravnika, ktery ma kontakty v one cizi zemi a vse se odehrava v jejich jazyce. Pro sebe certifikaci prekladu nepotrebujes.

Cri píše:
Co Te zajima vic? Zda vydelas, nebo ze soused vydelal taky? Ja jsem asi divny, ale me vic zajima, co mohu ziskat ja, nez abych zavidel treba sousedovi, ze on muze take. Trosku mi to pripomnelo situaci, kdy jsme urcite zbozi nakupovali za 4 000 Kc a prodavali za 7 000 Kc. Jeden clovek, ktery vedel, za kolik nakupujeme, tak mi rekl, ze to od nas nekoupi, protoze bychom na nem vydelali. Snazil jsem se mu vysvetlit, ze dulezitejsi pro nej je, zda to muze jinde poridit levneji za stejnych podminek nebo ne. Ale nepochodil jsem. Pote si dotycny stejnou vec koupil za par tydnu draz od nekoho jineho. Kazdemu co jeho jest.

Nemohu si pomoci, ale přijde mit o jako debata "jeden o voze a druhý o koze". :-(
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2010 14:26

S474N píše:Cri: a ty ses konkretne kdo? Jak ses na celem projektu zainteresovan?

Toto jsem napsal 3. 9. 2010 12:49, od te doby Cri nejak tuto otazku zamerne preskakuje az ignoruje. Zajimave, ze na ostatni reaguje.

Takze mily Cri, az odpovis na tuto otazku, teprve potom ti povim o Avalanche. ;-)

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka