Stavební spoření

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomkins 29. 10. 2010 16:29

Zdravím. Mám uzavřeno stavební spoření (buřinka) už více než 6 let, tak jsem uvažoval o jeho zrušení. V následujících letech si však budu muset pravděpodobně vzít úvěr na bydlení, tak se rozhoduji, že bych si založil stavební spoření u jiné spořitelny (např. modrá pyramida nabízí úrok z úvěru 3%, u stávající buřinky bych měl 4,75%). Rád bych na stávající účet ještě vložil 20 tis. za letošní rok, zároveň 20 tis. za rok příští a hned smlouvu vypověděl. Smlouva by tedy byla ukončena na začátku roku 2011 a byl by připsán státní příspěvek za rok 2010 i 2011. Zajímalo by mě, zda bych měl nárok na státní podporu za příští rok u nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření, kterou bych případně uzavřel (např. u zmíněné modré pyramidy) v průběhu příštího roku.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2010 16:36

Ne, nárok na státní podporu můžeš mít jen jeden.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomkins 29. 10. 2010 18:01

Díky, myslel jsem si to.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 2. 11. 2010 22:00

Je spíš otázkou, kolik let budeš mít ten úrok 3 % :-) je to chyták :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2010 22:45

No Wüstenrot má 2,5 % po celou dobu a to ještě nemáme prosinec, do té doby se může ještě ledaccos objevit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 3. 11. 2010 00:30

bavíme se tu o úrokové sazbě u řádného úvěru ........
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 3. 11. 2010 02:57

vladimir.svorba píše:Je spíš otázkou, kolik let budeš mít ten úrok 3 % :-) je to chyták :-)

Chyták to není, MPSS má 3% řádný úvěr.

Spíš je otázka, kdy na ten úvěr dosáhne, protože hodnotící číslo se počítá děsně pomalu, takže za běžných podmínek to trvá snad přes deset let, než se k těm 3 % dostane. Nemluvě o tom, že 3% řádný úvěr nelze využít v rámci hypoúvěru.
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 12. 2010 06:55

chci se zeptat.mam od brezna lisku.chci ted vlozit 20 a v lednu 20,pak bych to chtel na konci ledna zrusit.dostanu obe podpory 1500 a 2000kc?ty jsou prej vyplaceny az v dubnu.penize vim ze prijdou az za 3mesice a plati se asi 0,5 procenta cilovy castky pokuta.pak bych si chtel na pribuzny-manzelka matka tchyne tchan zalozit po netu burinku.tam je to prej zdarma.akorat zas storno 750kc pri cilovce 150k .dokupy do toho vlozim 100 a 100 papiru.a jde mi o to jestli v dubnu mi prijde necelych 200 a pak statni podpora 1500 a 2000 za kazdou smlouvu na 1cloveka
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 12. 2010 08:14

Pro státní podporu snad musí stavebko trvat 6 let (dříve 5)?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 12. 2010 08:28

myšpulín: asi tak, to tady pan nedomyslel.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod saabik 20. 12. 2010 21:04

audiobullys: cist smlouvu a obchodni podminky? to je pro blbce, vid?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 12. 2010 21:06

jo to jsem potreboval vedet, protoze jsem si cetl zakon o statni podpore kde to pisou. akorat mi nebylo jasny ze to tu nekdo psal tento navod .
aspon si penize protocim nekde jinde s vetsim ziskem.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 12. 2010 21:24

Tomkins píše:Zdravím. Mám uzavřeno stavební spoření (buřinka) už více než 6 let, tak jsem uvažoval o jeho zrušení...

Asi tak.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 21. 12. 2010 19:22

Zeptam se ja, mam SSČS burinku uz asi 10 let. Nyni sem se dostal k limitu, a az mi pripisou uroky a statni podporu tak ho asi prekrocim. Mam smlouvu vypovedet a zalozit si ted jak jsou ruzne akce znovu SS nebo mam jen navysit cilovou castku? Libi se mi nabidka wuestenrotu, sporici profil. Ale prave nevim jestli si jej muzu zalozit kdyz vypovedni lhuta u SSČS jsou 3 mesice. Co by jste mi doporucili?
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 12. 2010 19:26

Tak v podobné situaci taky u buřinky je moje žena. Nebudeme to řešit dokud to nebude řešit SSČS. Jinak mě nechal SSČS výpověď kratší než 3 měsíce, měl jsem smlouvu se 4%,(jo škoda že jsem jí musel rušit).
myšpulín
Diskutér

Další stránka