Prvni investice: 25000kc

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2011 18:52

Alcatraz :tleskani :tleskani :tleskani
Člověče skoro bys mě přesvědčil, abych do toho šel. Ale já jsem stejně konzerva konzervovaná, takže zůstanu u bankovních produktů. Nijak extrémně nevydělám, ale když zůstanu po odečtení inflace "na svým", budu spokojen. ;-]
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Viktorius 12. 2. 2011 20:02

stephank:
Můžu mít dotaz, jestli jsi četl nějakou knihu o investování do akcií?
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod magican 12. 2. 2011 20:06

No já bych to vzal z jiné strany (nebo z části podobné jako Alcatraz), nekamenujte mě :( Klidně zkus třeba i to Orco, a třeba i cokoliv jiného, co tě zaujme. Při nejhorším tě to bude stát jen 25 000. A to je jako počáteční ztráta z mladické nerozvážnosti ještě únosný. Když bys spořil a později dal všechno do akcií... a prodělal dvakrát, třikrát tolik, to by už bolelo. Beru více častý případ, kdy se nedaří... Když by se dařilo tím líp. Ale spíš bych riskoval v prvním roce pouze těch 25 000.
Nutno podotknout, že akcie nejsou nejrizikovější, poněvadž se v nich dá ztratit jen téměř vše co do nich dáš... jsou i mnohem horší instumenty kde "sky is the limit" jak pro zisky tak (a to především) i pro ztráty.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stephank 12. 2. 2011 21:20

Viktorius: knizku jsem necetl, ctu jenom clanky na internetu

Magican: Na potencialni ztratu mam stejny nazor. Zni to blbe,ale myslim si, ze je lepsi project penize ted, kdyz nemam zadny zavazky, nez abych o ne prisel v budoucnu az budu mit napriklad rodinu
stephank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 2. 2011 22:11

magican: Jaký je rozdíl, přijít o 25 000, což jsou všechny jeho peníze, které šetřil kdovíjak dlouho a přijít "později" o 100 000, což vydělá za chvíli zpět? To není "jen" 25 000, to je všechno, co si našetřil. Já bych nechtěl o všechno přijít, ať už by to byla suma jaká chce.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Viktorius 12. 2. 2011 23:45

stephank:
V tom případě bych ti ještě doporučil přečíst tyhle 2 knihy:
D. Gladiš - Naučte se investovat
Benjamin Graham - Inteligentní investor

Gladiš hodně vychází z Grahama a dobře se čte. Graham je o dost tlustší kniha, ale hodně dobrá. Je to taková bible investování do akcií. Je v ní i dost odstrašujících příkladů:-) Obě knihy mi hodně daly. Na internetu je spousta různorodých článků, také jsem jich hodně přečetl, ale o investování do akcií jsem se stejně nejvíce užitečných informací dozvěděl z těchto dvou knih.
Ještě se mi taky hodila kniha od Petry Růčkové - Finanční analýza podniku. Ta už je ale hlavně o samotné analýze finančních ukazatelů a jak se počítají, což se dá na netu v pohodě najít.
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 08:08

No, jsem rád, že konečně někdo doporučuje také něco jiného, něž ty Kiyosakiho bláboly, kterými se zaklínají všichni finanční "poradci" :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod magican 13. 2. 2011 08:59

Jack111: to je právě to. Může se to zdát tvrdé. Pokud člověk přijde o menší částku (a ví jak dlouho mu trvalo ji dát dohromady) pak příště, když je pro něj snazší vydělat víc a rychleji, si dá o to větší pozor.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 13. 2. 2011 11:03

PatrikChrz: a on psal Kiyosaki neco konkretniho "navodneho" na akcie?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Jan Dvořák 13. 2. 2011 22:56

Já bych doporučil začít touhle knihou:
Belski, Gilovich: Proč chytří lidé dělají hloupé chyby, když jde o peníze

Jako druhou bych doporučil tuhle:
Ed Easterling: Unexpected Returns - Understanding Secular Stock Market
Neřekne sice, jak analyzovat akcie, ale na konkrétních datech ukáže mnoho záludností akciových trhů.

Potom bych doporučil již zmíněného Inteligentního Investora. Z hlediska Value investic se mi ale více líbila tahle kniha: M. Pabrai: The Dhandho Investor

No a kdyby vám to nestačilo a hledal byste množství dat, popisy nejčastějších chyb drobných i profesionálních investorů, proč a jak vznikají bubliny, jak firmy s různým P/E reagují na nečekané výsledky atd atd. tak si přečtěte tuhle knihu: J. Montier: Behavioural Investing
Jan Dvořák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stephank 16. 2. 2011 13:25

diky za tipy na knizky, urcite se na ne kouknu. Kazda informace(znalost) se hodi :)
stephank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stephank 17. 2. 2011 07:56

Muze mi jeste nekdo poradit ohledne dani? musim jako student podavat danove priznani, kdyz nebudu akcie vlastnit dele nez pul roku? A neni tam nejaky limit od ktereho musim zacit platit? diky
stephank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alcatraz 17. 2. 2011 10:17

Jestli dobře chápu §38g, tak pokud nemáš žádné jiné příjmy, daňové přiznání nemusíš podávat, jestliže tvůj zisk z obchodování nepřesáhne 15000 (když budeš zaměstnanej, tak ten limit je 6000). Pozor na dividendy ze zahraničí, ty se do toho limitu počítají vždy. Také pozor na deriváty, u kterých neplatí časový test (certifikáty, warranty, forex, ...). Doufám, že jsem to napsal správně a základní stádo mě zase nepožene pryč :)
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stephank 21. 2. 2011 16:45

Ok, takze bych teoreticky mohl vetsinu svych akcii prodat driv nez za pul roku aniz by mi vznikla povinnost odvest z vydelku 15procentni dan?
stephank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 21. 2. 2011 17:18

I prakticky ;-)
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka