Spoření, investování nebo?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 5. 9. 2011 00:16

Dobrý den, právě jsem dokončil svá studia a s nástupem do pracovního koloběhu přemýšlím o spoření či investování peněz. Prozatím částky budou v řádech stovek či tisíc korun, větší investice zatím neplánuji. Přemýšlel jsem o podílových či investičních fondech ale bylo mi řečeno, že to zatím nemá smysl.

Pokud bych se rozhodl pro spořící účet, mohl bych poprosit o tipy?

Váhám nad spořením u Axy nebo Zuno banky - ta ale ve mě vzbuzuje pochyby - nová banka.

Případně jsou nějaké jiné alternativy jak investovat, spořit?

Děkuji za názory, rady a doporučeuní.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 9. 2011 06:47

Diky danove optimalizaci vychazi Zuno lepe i pres nizsi urok.
Starsi, ale vice mene platny clanek jsem na tot tema pred casem napsal
www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-sporici-ucet-na-miru/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 9. 2011 08:50

carreaum17: pochyby v cem? Kolik mas milionu? Ja jenom, ze tu mame neco jako Fond Pojisteni Vkladu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 5. 9. 2011 09:50

Nemusí to být jen o milionech i kdyby měl člověk přijít o dvacet tisíc, je to částka kterou najdeš na ulici ? Nevím pro někoho je nic i deset milionů. Ale já jako student který jsem skončil a který za sebou nemá bohaté rodiče zvažuji, kam investovat peníze, aby se člověk o ně nemusel bát. Pochopitelně.

Díky za odkaz :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 9. 2011 09:53

A proc bys mel o neco prichazet?
:arrow: http://www.fpv.cz/cs/co-je-pojisteno.html

Prave, ze je pojisteno prvnich 100.000 EUR, tak JDE o ty miliony. Kdyz mas 20 tisic, tak ti to bez problemu FPV uhradi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 9. 2011 09:58

carreaum17 píše:Případně jsou nějaké jiné alternativy jak investovat, spořit?
Nejdříve se musíš rozhodnout, jestli chceš spořit a nebo investovat.

Pokud investovat, já osobně bych doporučil dividendové akcie.
Pokud spořit, tak je jedno, jakou banku zvolíš, jak píše S474N do částek 100k€ máš vklad pojištěný, takže o peníze nepřijdeš. Takže si klidně vyber tu banku, kde je výnos nejvyšší, třeba to Zuno.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nufan 6. 9. 2011 10:46

Z mého pohledu je hlavní jak chceš mít ty peníze dostupné.

Pokud co nejrychleji, tak spořící účty nejsou špatná volba.

Pokud to nemusí být okamžitě dostupné a chceš investovat, tak podílové fondy.
V případě, že to má být tvoje dlouhodobá rezerva na kterou třeba krom případu nějaké nouze nebudeš chtít sahat, tak bych doporučil zkusit zajištěný fond nebo podobný produkt.

Když přihřeju polívčičku toho v čem dělám, tak ti mohu něco doporučit z těch fondů nebo třeba i tu dlouhodobější věc na 6 let s 10% výnosem ročně, kdy máš vložené peníze garantovány (nikdy nepůjdeš do mínusu, můžeš jen vydělat).
Nufan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2011 11:27

A tech 10% je cisteho? Tzn. ocistene o ruzne management fees apod?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 6. 9. 2011 12:42

S474N: To je maximální možný výnos za naprosto ideálního vývoje, předpokládám ;:)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2011 13:18

citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elisju 12. 9. 2011 21:00

dobrý den, zdědili jsme milion korun ..manžel je velice konzervativní a bojí se investovat , chce peníze dát na spořící účet ...můžete nám doporučit jaký je nejstabilnější(uvažuje o Axa) a nebo přeci jenom do čeho bychom ho mohli přemluvit v dnešní době? pokud nechce nechávat někde peníze 6 a více let? on se velice bojí ztráty .Děkuji za odpověd
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2011 21:12

Všechny účty ve všech bankách a záložnách jsou pojištěny v rámci pojištění vkladů (100 %, maximálně 100 000 EUR, tedy asi 2,5 milionu Kč). Axa není špatná, ale třeba ZUNO vychází líp.
http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-s ... t-na-miru/
Pak jsou tu ještě termínované vklady v záložnách (unibonsud.cz, akcenta.cz, metunion.eu), kde lze u vyšších částek a delší době fixace dosáhnout ročně až 5 % před zdaněním.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nufan 13. 9. 2011 11:16

S474N píše:A tech 10% je cisteho? Tzn. ocistene o ruzne management fees apod?


Ano, kromě samozřejmosti kterou je státní daň z výnosu, která platí i pro spořící účty AXA, ZUNO, ING a v jejich úrokových sazbách se běžně neuvádí.

S klidným svědomím říkám, že v ČR není v tomhle ohledu konkurence. Česká pojišťovna měla na jaře po naší akci svůj Výnos+ se 4% ročně a inzerovala to jako historicky nejvyšší výnos atp...
Nufan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomkins 13. 9. 2011 14:59

A o co se tedy jedná? Ať se taky něčemu přiučíme.
Tomkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nufan 13. 9. 2011 18:03

Celkem standartní jednorázovka. AVIVA Royal odkaz ani víc dávat nebudu ať to není reklama (případně SZ nebo vygooglete)

Royal I. a II. měli podmínky na 12,5% ročně a každý už má výnosy připsány.
Royal III. byl z mého pohledu hůře nastaven, ale teprve ho první rok čeká.
Royal IV. byl na jaře (periodicita jaro/podzim) a měl těch 10%.

V současnosti bude v polovině října Royal V. a bude 9,25%/ročně nebo 60% na 6 let . Na trhu v tomhle není konkurence - budu i rád, když někdo s něčím přijde, protože pokud beru konkurenci jako byl po naší jarní akci ČP Výnos+ s mega reklamou i na poštách, který měl 4% ročně, tak to není konkurence..
Naposledy se limit přeprodal 3x a prodej byl ukončen po pěti dnech, v říjnu to budou řádově asi dny, i protože klient Royal I. co má v dnešní době ze 100tis za poslední krizové dva roky 125tis, tak do toho jde třeba i s troškou znova nebo funguje jako naše totální reklama.
Nufan
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků