Kalouskovy dluhopisy

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 18. 9. 2011 13:44

Co říkáte na schválenou emisi státních dluhopisů pro občany?

http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/statni-dluhopisy-vynesou-rocne-tri-procenta-slibuje-kalousek-700353

Podle mě je to produkt naprosto nekonkurenceschopný s nabídkami na trhu, vhodný možná tak pro velmi konzervativní věkově starší "investory", kteří se nijak zvlášť neorientují v nabídkách a chcou mít své "jisté" (i když v tomto případě se o té jistotě dá taky pochybovat). Přirovnal bych je například ke klientům ČS.
Zaujalo Vás to, případně investovali jste někdo do státních dluhopisů vydaných dříve?

Článek k tématu:
http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/a-sestisteho-dne-ministr-rekl-budiz-dluhopis/
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 18. 9. 2011 14:10

Tak u jednoletých je to Cimrmanovské - dám nižší likviditu, ale za to horší úrok.
U pětiletých můžeme jen spekulovat, ví někdo jaká bude například srážková daň?

Konzervativní, věkově starší rozhodně nepoběží někde investovat do dluhopisů, takže počítám, že úspěch bude záviset od aktivity přepážkových pracovnic.

Jinak mne ještě napadá - ultrakonzervativní milionář, který nechce účty ve více než jedné bance,
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2011 14:12

Beru jako kladný, že s těmi dluhopisy vůbec chtějí začít. Ve spoustě zemí (např. Itálie, Japonsko) je to velice populární způsob uložení prostředků.
Co se týká konkrétních sazeb, tak to chemik holt zkouší, jestli mu to projde. Pro mě nezajímavé a zatím vidím dost lepších způsobů uložení peněz - buď s vyšším úrokem nebo s lepší dostupností.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 18. 9. 2011 19:47

chemik nic nezkousi. musi nabidnout urok, kterej je beznej na trhu. nebo nizsi. nikdy ale ne vyssi.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod drozden 19. 9. 2011 09:45

Jenom mala perlicka: udaj o anualizovanem uroceni 3.09 %, ktery se siri ceskymi financnimi periodiky, je chybny. Viz kuprikladu: http://www.google.cz/search?q=5th+root+ ... 45*1.06%29
drozden
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 9. 2011 09:47

Danit to budete stejně jako úroky na spořícím účtu, úrok nižší, likvidita horší. Pokud to budete držet do r.2016, tak úrok vyjde kolem 3,15% p.a. hrubého. Inflaci to pravděpodobně nepokryje.

Tak kupujte jako diví, brzo nebudou :-))
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 9. 2011 11:11

saabik pokud by nabídl úrok vyšší, než je na trhu, tak by tím zvýšil šanci na úspěšnost prodeje tranše. Proč by tedy úrok nemohl být vyšší?
Je to, tak jak píše 4honza při 15% srážkové dani je výnos pod inflací a zazdit si tam peníze na 5 let je naprosto bezpředmětné.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2011 11:33

ondrasz: a proc by si stat pujcoval za horsich podminek? To nema logiku:). Navic se musi chovat jako radny hospodar. Pokud ti v jedne bance pujci na 3% urok, proc by sis pujcil od druhe, ktera ti dava 5% urok?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 9. 2011 11:53

Já souhlasím s tím, ať si Kalousek půjčuje za co nejvýhodnějších podmínek, přecejen ten dluh budou platit všichni, co nějak přispějí do rozpočtu.

Ovšem v tuto chvíli je tahle transakce pro mě dost nevýhodná, ať si půjčí od někoho jiného :D
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 9. 2011 12:22

saabik stát, že se chová jako řádný hospodář?! A tos viděl kde? ROFL :D he he he, tak tos mě fakt dost pobavil...
Je sice pravda, že zatím jsme na tom o něco líp než v Řecku, nicméně nedělal bych si žádné iluze o tom jak hospodárně se nakládá s penězi v rámci našeho rozpočtu, jak se nemrhá a účelně se vynakládají miliardy...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2011 13:03

ja pisu o situaci ohledne uroku dluhopisu. Ostatni subjektivni nazory ti necham bez komentare. Pokud jsi nepochopil proc nedostanes vyssi urok, tvuj problem.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 9. 2011 14:24

No důvod je zřejmý, ale pobavilo mě tvé tvrzení o řádném hospodaření Kalouska(státu).
Na faktu, že stát (a Kalousek jako člen vlády cca od r.91 samozřejmě taky ne )nikdy nefungoval jako řádný hospodář(což by nešlo i v případě, že by se nekorumpovalo a neztrácely miliardy), není nic subjektivního.
Protože přerozdělování peněz je v principu nejméně efektivní činnost a samo o sobě žádnou hodnotu nevytváří.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod karf 19. 9. 2011 16:11

Ondrasz: saabik napsal: "Navic se musi chovat jako radny hospodar." tedy napsal zbožné přání o hospodaření státu :-) a je to tedy v pořádku. nepopírá to tebou popsané zlodějiny :-)
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 19. 9. 2011 20:42

4honza píše:Já souhlasím s tím, ať si Kalousek půjčuje za co nejvýhodnějších podmínek, přecejen ten dluh budou platit všichni, co nějak přispějí do rozpočtu.

Ovšem v tuto chvíli je tahle transakce pro mě dost nevýhodná, ať si půjčí od někoho jiného :D

To je s prominutím blbá úvaha. Já nesouhlasím s tím, aby si půjčoval. Stát, stejně jako firma nebo rodina má hospodařit pokud možno vyrovnaným rozpočtem, ne se zadlužovat čím dál víc s tím, že to mážná nikdy nebude třeba splatit.
Jednorázový úvěr na investici u firmy nebo třeba do auta či vlastního bydlení lze výjimečně tolerovat, ale stát si půjčuje stále víc, aby mohl více přihrát podnikatelsko-mafiánským strukturám, to nebudu tolerovat nikdy :pozor
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 19. 9. 2011 21:43

:pozor Penize jako dluh. Kdyby nebyly dluhy, nebyli by penize.
konstruktiwa
Diskutér

Další stránka