Kalouskovy dluhopisy

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 18. 9. 2011 12:44

Co říkáte na schválenou emisi státních dluhopisů pro občany?

http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/statni-dluhopisy-vynesou-rocne-tri-procenta-slibuje-kalousek-700353

Podle mě je to produkt naprosto nekonkurenceschopný s nabídkami na trhu, vhodný možná tak pro velmi konzervativní věkově starší "investory", kteří se nijak zvlášť neorientují v nabídkách a chcou mít své "jisté" (i když v tomto případě se o té jistotě dá taky pochybovat). Přirovnal bych je například ke klientům ČS.
Zaujalo Vás to, případně investovali jste někdo do státních dluhopisů vydaných dříve?

Článek k tématu:
http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/a-sestisteho-dne-ministr-rekl-budiz-dluhopis/
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 18. 9. 2011 13:10

Tak u jednoletých je to Cimrmanovské - dám nižší likviditu, ale za to horší úrok.
U pětiletých můžeme jen spekulovat, ví někdo jaká bude například srážková daň?

Konzervativní, věkově starší rozhodně nepoběží někde investovat do dluhopisů, takže počítám, že úspěch bude záviset od aktivity přepážkových pracovnic.

Jinak mne ještě napadá - ultrakonzervativní milionář, který nechce účty ve více než jedné bance,
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2011 13:12

Beru jako kladný, že s těmi dluhopisy vůbec chtějí začít. Ve spoustě zemí (např. Itálie, Japonsko) je to velice populární způsob uložení prostředků.
Co se týká konkrétních sazeb, tak to chemik holt zkouší, jestli mu to projde. Pro mě nezajímavé a zatím vidím dost lepších způsobů uložení peněz - buď s vyšším úrokem nebo s lepší dostupností.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 18. 9. 2011 18:47

chemik nic nezkousi. musi nabidnout urok, kterej je beznej na trhu. nebo nizsi. nikdy ale ne vyssi.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod drozden 19. 9. 2011 08:45

Jenom mala perlicka: udaj o anualizovanem uroceni 3.09 %, ktery se siri ceskymi financnimi periodiky, je chybny. Viz kuprikladu: http://www.google.cz/search?q=5th+root+ ... 45*1.06%29
drozden
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 9. 2011 08:47

Danit to budete stejně jako úroky na spořícím účtu, úrok nižší, likvidita horší. Pokud to budete držet do r.2016, tak úrok vyjde kolem 3,15% p.a. hrubého. Inflaci to pravděpodobně nepokryje.

Tak kupujte jako diví, brzo nebudou :-))
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 9. 2011 10:11

saabik pokud by nabídl úrok vyšší, než je na trhu, tak by tím zvýšil šanci na úspěšnost prodeje tranše. Proč by tedy úrok nemohl být vyšší?
Je to, tak jak píše 4honza při 15% srážkové dani je výnos pod inflací a zazdit si tam peníze na 5 let je naprosto bezpředmětné.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2011 10:33

ondrasz: a proc by si stat pujcoval za horsich podminek? To nema logiku:). Navic se musi chovat jako radny hospodar. Pokud ti v jedne bance pujci na 3% urok, proc by sis pujcil od druhe, ktera ti dava 5% urok?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 9. 2011 10:53

Já souhlasím s tím, ať si Kalousek půjčuje za co nejvýhodnějších podmínek, přecejen ten dluh budou platit všichni, co nějak přispějí do rozpočtu.

Ovšem v tuto chvíli je tahle transakce pro mě dost nevýhodná, ať si půjčí od někoho jiného :D
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 9. 2011 11:22

saabik stát, že se chová jako řádný hospodář?! A tos viděl kde? ROFL :D he he he, tak tos mě fakt dost pobavil...
Je sice pravda, že zatím jsme na tom o něco líp než v Řecku, nicméně nedělal bych si žádné iluze o tom jak hospodárně se nakládá s penězi v rámci našeho rozpočtu, jak se nemrhá a účelně se vynakládají miliardy...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2011 12:03

ja pisu o situaci ohledne uroku dluhopisu. Ostatni subjektivni nazory ti necham bez komentare. Pokud jsi nepochopil proc nedostanes vyssi urok, tvuj problem.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 9. 2011 13:24

No důvod je zřejmý, ale pobavilo mě tvé tvrzení o řádném hospodaření Kalouska(státu).
Na faktu, že stát (a Kalousek jako člen vlády cca od r.91 samozřejmě taky ne )nikdy nefungoval jako řádný hospodář(což by nešlo i v případě, že by se nekorumpovalo a neztrácely miliardy), není nic subjektivního.
Protože přerozdělování peněz je v principu nejméně efektivní činnost a samo o sobě žádnou hodnotu nevytváří.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod karf 19. 9. 2011 15:11

Ondrasz: saabik napsal: "Navic se musi chovat jako radny hospodar." tedy napsal zbožné přání o hospodaření státu :-) a je to tedy v pořádku. nepopírá to tebou popsané zlodějiny :-)
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 19. 9. 2011 19:42

4honza píše:Já souhlasím s tím, ať si Kalousek půjčuje za co nejvýhodnějších podmínek, přecejen ten dluh budou platit všichni, co nějak přispějí do rozpočtu.

Ovšem v tuto chvíli je tahle transakce pro mě dost nevýhodná, ať si půjčí od někoho jiného :D

To je s prominutím blbá úvaha. Já nesouhlasím s tím, aby si půjčoval. Stát, stejně jako firma nebo rodina má hospodařit pokud možno vyrovnaným rozpočtem, ne se zadlužovat čím dál víc s tím, že to mážná nikdy nebude třeba splatit.
Jednorázový úvěr na investici u firmy nebo třeba do auta či vlastního bydlení lze výjimečně tolerovat, ale stát si půjčuje stále víc, aby mohl více přihrát podnikatelsko-mafiánským strukturám, to nebudu tolerovat nikdy :pozor
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 19. 9. 2011 20:43

:pozor Penize jako dluh. Kdyby nebyly dluhy, nebyli by penize.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 9. 2011 21:24

Joezbrna píše:To je s prominutím blbá úvaha. Já nesouhlasím s tím, aby si půjčoval. Stát, stejně jako firma nebo rodina má hospodařit pokud možno vyrovnaným rozpočtem, ne se zadlužovat čím dál víc s tím, že to mážná nikdy nebude třeba splatit.
Jednorázový úvěr na investici u firmy nebo třeba do auta či vlastního bydlení lze výjimečně tolerovat, ale stát si půjčuje stále víc, aby mohl více přihrát podnikatelsko-mafiánským strukturám, to nebudu tolerovat nikdy :pozor

To máš samozřejmě právo nesouhlasit s tím, aby si stát půjčoval. Někdo jiný může mít zase opačný názor.

Ta druhá část je víceméně zbytečná, on je tu snad někdo, kdo souhlasí s tím, aby si stát půjčoval více a více? Dost o tom pochybuju.

Navíc, jen v nějakém střednědobém horizontu, nikoliv hned, je možné se dostat do stavu, kdy nebude veřejný dluh nadále narůstat. Veřejné finance fungují víceméně jako tanker na moří, okamžitá změna kurzu prostě není možná. A navíc je stále nutné refinancovat staré dluhy - představa, že by náš stát byl schopen splácet i jistiny všech dluhů je spíše z říše snů.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2011 21:44

Joezbrna píše:
4honza píše:Já souhlasím s tím, ať si Kalousek půjčuje za co nejvýhodnějších podmínek, přecejen ten dluh budou platit všichni, co nějak přispějí do rozpočtu.

To je s prominutím blbá úvaha. Já nesouhlasím s tím, aby si půjčoval. Stát, stejně jako firma nebo rodina má hospodařit pokud možno vyrovnaným rozpočtem, ne se zadlužovat čím dál víc s tím, že to mážná nikdy nebude třeba splatit.

tak financovani firmy cizim kapitalem je naprosto elementarni vec, nad kterou muze kroutit hlavou jedine joezbrna. vlastni bydleni se resi take uverem naprosto bezne a nikdo se nad tim nepozastavuje. pouze joezbrna. auto na leasing je naprosto bezna vec, jen ne pro joezbrna. cim se joezbrna zivi? :hm
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 9. 2011 01:24

tech 6 procent na zaver to je jak kdyz nepocita s vyplacenim jistiny.
proc ten jouda nedal 3,85 dluhopisovej kupon kazdej rok? a prvni dva roky tam neni nic aby nemusel platit zadny uroky , proste chce voskubat lidi jak to nejvic jde.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 9. 2011 08:23

Tady se možná nejedná ani tak o oškubávání (i když kdybych ho viděl na ulici, tak bych asi taky jazyk za zuby neudržel), ale o to, že se ten zvýšený závazek státu promítne do čísel později, tj. dopadne místo na chemika na chudáka, co přijde po něm a začnou na něj tihle kostlivci vypadávat ze skříně. Hlavně že bude chemik jakoby držet zadlužení po kontrolou, po mě potopa.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 23. 9. 2011 13:43

tak ja to vidim jinak. Pokud splni koalice cil, bude pristi regulerni vlada, at je jakakoliv, prebirat vyrovnanej rozpocet. A dale. System vyplaty kuponu neni zadnej Kalouskuv vymysl. A taky vas nikdo nenuti si dluhopis kupovat:). Ja si ho taky nekoupim, ale nechapu argumenty odpurcu. Casto protichudny argumenty:))
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 23. 9. 2011 17:29

audiobullys píše:tech 6 procent na zaver to je jak kdyz nepocita s vyplacenim jistiny.
proc ten jouda nedal 3,85 dluhopisovej kupon kazdej rok? a prvni dva roky tam neni nic aby nemusel platit zadny uroky , proste chce voskubat lidi jak to nejvic jde.

Já myslím, že je to poměrně chytrá konstrukce. Běžné pětileté dluhopisy platí každý rok stejný kupón, ale nedají se předem "vybrat" (jedině prodat někomu jinému). Tato konstrukce:
  • umožňuje dluhopis "vybrat" několikrát ročně, což je důležité pro atraktivitu dluhopisů ("kdo ví, co bude za 5 let, na tak dlouho peníze státu nesvěřím")
  • za plánovanou dobu 5 let platí úrokovou sazbu jen o něco vyšší než tržní pro "velkoobchodní" emise
  • nedělá z dluhopisů vklad na půl roku s 3% úročením

Co se týče dopadu na schodek státního rozpočtu v čase, pokud vím, komerční firmy u podobně konstruovaných dluhopisů s nerovnoměrným splácením musí určit "efektivní" úrokovou sazbu a tu účtovat jako náklad každý rok (tj. každý rok účtovat stejná 3.09% nebo kolik). Jak se účtuje státní rozpočet nevím, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se tento poctivý mechanismus nepoužil...
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Grande 23. 9. 2011 18:26

Ondrasz píše:No důvod je zřejmý, ale pobavilo mě tvé tvrzení o řádném hospodaření Kalouska(státu).
Na faktu, že stát (a Kalousek jako člen vlády cca od r.91 samozřejmě taky ne )nikdy nefungoval jako řádný hospodář(což by nešlo i v případě, že by se nekorumpovalo a neztrácely miliardy), není nic subjektivního.
Protože přerozdělování peněz je v principu nejméně efektivní činnost a samo o sobě žádnou hodnotu nevytváří.

Kalousek a clen vlady od roku 91? Nejake zkreslene informace, ni?
Grande
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 23. 9. 2011 20:55

fc70 píše:
audiobullys píše:tech 6 procent na zaver to je jak kdyz nepocita s vyplacenim jistiny.

Já myslím, že je to poměrně chytrá konstrukce. Běžné pětileté dluhopisy platí každý rok stejný kupón, ale nedají se předem "vybrat" (jedině prodat někomu jinému). Tato konstrukce:
  • umožňuje dluhopis "vybrat" několikrát ročně, což je důležité pro atraktivitu dluhopisů ("kdo ví, co bude za 5 let, na tak dlouho peníze státu nesvěřím")
  • za plánovanou dobu 5 let platí úrokovou sazbu jen o něco vyšší než tržní pro "velkoobchodní" emise
  • nedělá z dluhopisů vklad na půl roku s 3% úročením

Co se týče dopadu na schodek státního rozpočtu v čase, pokud vím, komerční firmy u podobně konstruovaných dluhopisů s nerovnoměrným splácením musí určit "efektivní" úrokovou sazbu a tu účtovat jako náklad každý rok (tj. každý rok účtovat stejná 3.09% nebo kolik). Jak se účtuje státní rozpočet nevím, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se tento poctivý mechanismus nepoužil...

stran toho vybrani dluhopisu nekolikrat rocne...
pokud nekdo uplatni dluhopis pred splatnosti, stat bude muset vydat dalsi. je to logicky. vznikaji dodatecny naklady. priznam se, ze jsem se zatim nikde nedocetl parametry predcasneho prodeje. kazdopadne je naivni si myslet, ze pokud po roce prodam statu petiletej dluhopis, tak mi vysoli penize a hotovo. on je nekde musi vzit. a vezme je tak, ze vyda dalsi dluhopisy. a do te doby nez je vyda bude resit vyplaceni kratkodobymi t-bills.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 3. 10. 2011 15:51

Docela koukám, lidi jak vidno nakupují: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesk ... 13729.html :shock: :hm
kalamancharo

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 10. 2011 17:30

Jj lidi neví co s prachama. To mě nepřekvapuje už leta. Vezměte si jen, kolik statisíc spadlo do různých podvodů na bázi letadel, posílání peněz předem (při půjčce) apod.

Pravda ty skorodůchodkyně, co nedávno nakupovaly zlato i mě trochu překvapily. Ale tohle bude trhák, to nepochybně :tleskani
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod thomas03 5. 10. 2011 08:30

Dotaz: Proč se pořád všude skloňuje ta srážková daň? Není to náhodou tak, že se nakonec vzhledem k ceně (1Kč... úrok 00nic) žádná nezaplatí?
thomas03
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrasz 6. 10. 2011 08:16

Tak Kalousek si může mnout ruce, jelikož jednoznačně finanční gramotnost obyvatel ČR se blíží limitně k nule:http://www.financninoviny.cz/zpravy/lise-si-objednali-statni-dluhopisy-za-vice-nez-12-miliard-kc/696761

Pokud si absolvent ZŠ nedokáže spočítat, že i na ořezaném SS případně SÚ dostane výnos vyšší, než na dluhopisech, přičemž jistota, že státní aparát nezbankrotuje, není nijak zvlášť vysoká, tak se pak nejde divit, že si lidi-ovce pořizují kromě IŽP na spoření i státní dluhopisy. :-)

Nu což, kdo chce kam...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 10. 2011 08:24

Ondrasz : nezapomeň na fakt, že většina českého národa má svoje úspory na běžném účtu s úrokem 0,01%. Oproti tomu je Kalouskův dluhopis super výnosný produkt.
Na druhou stranu si předplácejí vlastní dluhy.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 6. 10. 2011 09:18

Na druhou stranu si předplácejí vlastní dluhy.

To mi vedle kormidelníka Kalouska vadí asi nejvíc ... a propos, už jste viděli facebookové stránky státních dluhopisů: https://www.facebook.com/sporicistatnidluhopisy?ref=ts o<:) 8-D ?
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Ondrasz 6. 10. 2011 10:55

Doublesix přesně tak, moje slova. Lidi si ze svého zaplatí státní dluh, které vyrobily předchozí vlády a ještě si budou chrochtat, jak na tom vydělali...blahoslavení chudí duchem :D
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 10. 2011 11:03

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Grande 6. 10. 2011 11:16

xls píše:Beru jako kladný, že s těmi dluhopisy vůbec chtějí začít. Ve spoustě zemí (např. Itálie, Japonsko) je to velice populární způsob uložení prostředků.
Co se týká konkrétních sazeb, tak to chemik holt zkouší, jestli mu to projde. Pro mě nezajímavé a zatím vidím dost lepších způsobů uložení peněz - buď s vyšším úrokem nebo s lepší dostupností.

tohle provedeni dluhopisu dle meho nazoru nejsou pro nas. Nevidim moc ucelne to sypat zrovna do dluhopisu.

Situace by se samozrejme razantne zmenila pokud bych mel v bance/bankach bezprizornich nekolik desitek az stovek milionu. V takovem pripade bych dluhopisy velice vital.

ted uz jenom takova malickost, kde tech nekolik stovek mega vzit a nekrást :D
Grande
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 10. 2011 11:19

Staň se na pár měsíců úředníkem nějakého ministerstva, poctivě si je vyděláš...
http://www.bezkorupce.cz/2006/11/polici ... 0-milionu/
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2011 18:08

Mno prej Kalousek teď prodá dluhopisy a pak lidem znovu pošle složenky... že dlužej a v dopise bude přiložený i případný zápočet dluhu. :mrgreen:
T.E.CH
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 6. 10. 2011 18:50

Mne by hlavně zajímalo co s nimi udělá - pokud by splácel zahraniční dluhy a nezvyšoval celkový dluh, tak bych možná taky koupil.
Ale spíše protečou do stranických sekretariátů, přes různé tendry.
S ohladem na Kalouskovo zaměření bych řekl, že by se hodilo pár ponorek - za výhodnou cenu od libovolného českého zprostředkovatele (který samozřejmě zajistí udržbu, standardizaci, supermoderní zbraňové systémy ...) a hlavně ten průtok na správná konta.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 6. 10. 2011 20:11

Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 10. 2011 17:23

myslim ze todle je vrchol kapitalismu, statni kasa - tedy penize nas vsech si pujci at uz na dluhy ci dalsi vydaje od obcanu a za 5 let tydle penize (20 mld) musi vyplatit (nevim z ceho kdyz vyber dani klesa) plus uroky k tomu.
ve finale lide si pujci sami sobe a jeste uberou z rozpoctu penize na dluh. kuponech
samozrejme tusim kde na to kalousek vezme - prispevky na oze a prijem z cezu, uhlikova dan na uhli uz se pomalu zavadi, za chvili bude na vsechno mozny, pocinaje drivim, pokracujic domacimi zviraty a konce masem .
az nebude kde brat tak urcite vezme z penzijnich fondu jako v madarsku a nakonec dopadnem jak v argentine kde znarodnej i vklady obcanu v zahranici
ale nejdriv znarodnej rekove, pak portugalci a az prijdou spanele tak ve francii a nemecku budou jist jen zaby a hlemyzde a eintopf
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 4. 2012 11:57

Kalousek pokračuje i nadále se svým svérázným smyslem pro humor:

http://ekonomika.idnes.cz/kalousek-chys ... nomika_neh
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 4. 2012 12:11

Ale tohle už je černý humor: "Chci nabídnout ochranu úspor pro odpovědnou střední třídu před inflací" - to asi myslí té střední třídě, která právě financuje jeho "reformy" ? :D
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 4. 2012 12:39

Kdepak, to myslí tu střední třídu, kterou již zlikvidoval :D
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod qazik 19. 4. 2012 18:28

T.E.CH píše:Mno prej Kalousek teď prodá dluhopisy a pak lidem znovu pošle složenky... že dlužej a v dopise bude přiložený i případný zápočet dluhu. :mrgreen:

rika se, ze pred pristima volbama uz nebude lidem posilat slozenky, ale rovnou exekutory...

;-)
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 19. 4. 2012 19:28

4honza píše:Ale tohle už je černý humor: "Chci nabídnout ochranu úspor pro odpovědnou střední třídu před inflací" - to asi myslí té střední třídě, která právě financuje jeho "reformy" ? :D

tak se dohodni s odborama! odbory tvrdej, ze to financujou hlavne socky a delnici. nekdo z vas tedy lze :mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 4. 2012 20:22

Odborářské bose (mluvil bych spíše o nich než o odborech) zmiňuješ ve správném kontextu, jejich důvěryhodnost je srovnatelná s důvěryhodností Kalouska... i když dělnická třída už se dnes nepoužívá. Nicméné ta "nižší" by klidně mohla zůstat v "předreformním" stavu výběru peněz do rozpočtu a spravilo by se to odložením stavby pár km českých dálnic a nikdo by v rozpočtu nic nepoznal. Na bohatých se dá něco vydělat (v zaměstnaneckém poměru se také vyskytují) a tam se z výběru také těžko utíká. Ve většině případů zbývá právě ta ... střední třída. :-S

Něco jiného je to poměrově - kdo si relativně vůči předchozímu stavu nejvíce pohorší, tam může být situace jiná.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 13. 5. 2012 10:20

Bodejď by to vidláci nekupovali, když patříme mezi finančně nejnegramotnější státy na světě a zároveň si každý myslí jaký je ve financích King.
Honza to napsal dobře s těma pseudoreformama, samozřejmě nejvíce si to odsere střední třída, která bude brzo totálně vyždímaná. Z nízkopříjmových nic moc nevyrazí a lidi typu Kolibříka s Mazánkem to mají ošéfované tak, aby na daních skoro nic neodvedli.
Dobytek Kalousek se řehtá až se za břicho popadá, když vidí jak mu to joudové papkají a strkají mu prachy do kapsy ze kterých pak nechá zafinancovat pár průhledných tendrů nutných k reformám... :mrgreen:
No co zdroje tu furt jsou :D
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 13. 5. 2012 21:07

tak ja si zase nemyslim, ze by to kupovali negramotni lide. mne na tom vadi jina vec. nabizi vyssi urok, nez by nabidl institucionalum. a ja jako danovy poplatnik nesouhlasim s tim, ze ma stat financovat dluh s vyssim urokem nez je potreba.

dokazu si predstavit, ze clovek, kterej nezije od vyplaty k vyplate a jeho majetek je v milionech, pripadne desitkach milionu, diverzifikuje tim, ze za par mega koupi tyto dluhopisy. no problem.

kalousek to dela naopak velmi dobre. financovani dluhu rezidenty je velmi dobrej napad, kterej praktikujou i jinde. neni to vymysl kalouska.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 14. 5. 2012 09:50

Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 5. 2012 10:52

Nepsal už ti tady jednou někdo, abys s tím spamem odkazujícím na tvé stránky táhnul někam? Na iDěsu jsi s tím taky nevzbudil moc nadšení.
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 14. 5. 2012 18:49, celkově upraveno 1
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 9. 6. 2012 22:40

Tohle byl jeden z mála okamžiků, kdy jsem si opavdu shodl s finančním poradcem v oblasti investic:
Výnos státních dluhopisů nikdy reálně nepokryje inflaci

Těch 5% rozdílu mezi realnou inflací a výnosy dluhopisů se používá totiž k odmazávání státních dluhů
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 6. 2012 08:29

saabik píše:...
kalousek to dela naopak velmi dobre. financovani dluhu rezidenty je velmi dobrej napad, kterej praktikujou i jinde. neni to vymysl kalouska.

= penzijko
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 22. 10. 2012 12:04

Tak a je to tady znovu.
Pokud chcete mít hřejivý pocit, tak můžete obdarovat své blízké k vánocům zarámovanou složenkou s fotkou nejlepšího ministra financí na světě. :D

http://ekonomika.idnes.cz/stat-nabidne-lidem-dalsi-sporici-dluhopisy-uz-potreti-ppm-/ekonomika.aspx?c=A121022_112911_ekonomika_spi

On vám pak za odměnu zvedne daně, aby měl z čeho vyplatit úroky... :tleskani
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 22. 10. 2012 12:45

Ondrasz píše:On vám pak za odměnu zvedne daně, aby měl z čeho vyplatit úroky...

Neboj, to už pak příjde nový MF, nějaký Sobotka, zázrak moderní techniky,...
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 22. 10. 2012 13:10

Tak zdroje tu furt přece jsou. Ale taky je možné, že Dluhoušek přijde a řekne, že se nic vyplácet nebude, protože bankrot...

Tak šup, šup všichni valte na poštu, než je důchodci vykoupí... :-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 22. 10. 2012 16:16

Akciový Klokan píše:Neboj, to už pak příjde nový MF, nějaký Sobotka, zázrak moderní techniky,...

To bude předseda vlády.
Ministrem financí bude jeden ze stínových ministrů: přítel Jan Mládek nebo soudruh Jiří Dolejš.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 22. 10. 2012 18:20

no, to se mame na co tesit. jeste vsichni budete radi vzpominat na kalouska :mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 24. 10. 2012 05:22

Ondrasz píše:Tak a je to tady znovu.
Pokud chcete mít hřejivý pocit, tak můžete obdarovat své blízké k vánocům zarámovanou složenkou s fotkou nejlepšího ministra financí na světě. :D

http://ekonomika.idnes.cz/stat-nabidne-lidem-dalsi-sporici-dluhopisy-uz-potreti-ppm-/ekonomika.aspx?c=A121022_112911_ekonomika_spi

On vám pak za odměnu zvedne daně, aby měl z čeho vyplatit úroky... :tleskani

Tak je to asi poslední možnost, jak využít ten daňový trik a neplatit tu 15% daň z úrokového výnosu, takže se po těch dluhopisech jen zapráší.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 9. 11. 2012 20:21

"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 7. 11. 2013 13:57

Dnesek je posledni den pro nakup dluhopisu.
Mate nekdo nejake ?
brzdil987
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 11. 2013 16:22

názorná ukázka jaký vovce (tm) tady lidi jsou...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod outlier 7. 11. 2013 17:08

Jo, dluhopisy se doprodaly a zároveň ve stejný den koruna po intervenci ČNB oslabila o 5%. Je v tom nějaká souvislost? Docela by mě zajímalo, jak se tohleto znehodnocení koruny promítne do výše úroků.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 7. 11. 2013 17:27

Úrokové sazby centrální bankéři nechali narozdíl od Evropské centrální banky beze změny, měnového zasedání rady se zúčastnilo všech sedm členů. Mluvčí ČNB Tomáš Zimmermann prohlásil, že centrální banka nebude otázku devizových intervencí dále komentovat.
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 7. 11. 2013 18:24

mikicz píše:názorná ukázka jaký vovce (tm) tady lidi jsou...

Nojo, finančně gramotný člověk a pravidelný návštěvník tohoto fóra má přeci mnohem výhodněji uloženo v MSD. :-)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 11. 2013 19:29

Celá tá 5 % devalvácia ma jedinú ulohu rozbehnuť trochu inflačnú špirálu, ktorá sa pomaly zastavovala....
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 11. 2013 19:30

Jesteze ja negramota MSD nemam :-)
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 11. 2013 20:32

Njn, negramota neposlechl Patrikova doporučení... Teď mohl mít peníze v pííííp stejně jako spousta ostatních :-p.

-- 7. 11. 2013 20:32 --

Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 7. 11. 2013 22:22

No tří až pětileté dluhopisy nesou výnos mezi 2 až 3%. A pokud si uvědomíme, že dnes ČNB odstartovala devizové intervence a koruna poklesla o 1,5Kč (asi o 6%). To by mohlo zvýšit inflaci asi o 1%. Takže SSD směřují do značné reálné ztráty.
Osobně jsem spíše doporučoval jen ony 7-leté, protiinflační dluhopisy, ale kdo má tak daleký cíl, že.
A ke kampeličkám se nevyjadřuji, škoda času. Bohužel.
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 8. 11. 2013 04:02

Nastvali me, pristi tyden budu kupovat eura a takhle jsem prisel o nekolik stovek :-(
brzdil987
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 8. 11. 2013 08:24

Tomáš Marný píše:Njn, negramota neposlechl Patrikova doporučení... Teď mohl mít peníze v pííííp stejně jako spousta ostatních :-p.

-- 7. 11. 2013 20:32 --

:-)

co z toho plyne: nauč něco Patrika a on pak naučí půlku národa :-)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 11. 2013 11:38

a druhá část ponaučení je, že vhodné být ten, kdo to té půlce národa prodá, nebo na tom vydělá.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod saabik 9. 11. 2013 20:44

filip893 píše:
mikicz píše:názorná ukázka jaký vovce (tm) tady lidi jsou...

Nojo, finančně gramotný člověk a pravidelný návštěvník tohoto fóra má přeci mnohem výhodněji uloženo v MSD. :-)

:mrgreen: :tleskani
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 10. 11. 2013 08:47

filip893 píše:Nojo, finančně gramotný člověk a pravidelný návštěvník tohoto fóra má přeci mnohem výhodněji uloženo v MSD. :-)

MSD = Moravsko-Slezské Drátovny ? :D
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Olejník 17. 11. 2013 13:56

Pánové, jak je to s přístupem na majetkový účet? Před 4 dny mi přišlo na mobil osobní číslo. Stále však potřebuji PIN. Ten přijde na e-mail, poštou nebo jak?

Děkuji.
Olejník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quino 17. 11. 2013 19:45

Přijde to doporučeně poštou.
quino
Návštěvník