Kam s 15 000Kc mesacne?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 30. 11. 2011 08:48

qazik píše:
vladimir.svorba píše:Doublesixi, vy chodíte za mými klienty a ptáte se jich, jaké řešení jsem pro ně zvolil? Tak to díky za info. A nebo jste jasnovidec?

Já si klidně budu dál říkat "utopit" peníze v nemovitosti. Blbost je tam ty peníze utopit, tedy vydat se z likvidní hotovosti. Proč je dle Vás optimální mít rezervu 6 až 12 platů?

A ještě by mě zajímala ta vaše teorie, že když radím, tak nic neprodávám. Z čeho potom ten poradce žije, když nic neprodává? Přece prodává svůj čas, prodává své znalosti, prodává své rady. Nebo snad podle vás prodává teplé kafe?


jake reseni volite pro sve klienty, to neni tak tezke si domyslet. Doplatit hypoteku, nebo rezerva na sporaku tam figurovat nebude, z toho byste totiz nemel ani halir. Takze IZP a fondy, koneckoncu opakujete to stale, ze zadarmo to pro ty lidi nedelate ;-)


Vy jste se zbláznil.... Proč tady pořád někdo něco musí podsouvat?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 30. 11. 2011 09:21

vladimir.svorba píše:Já si klidně budu dál říkat "utopit" peníze v nemovitosti. Blbost je tam ty peníze utopit, tedy vydat se z likvidní hotovosti. Proč je dle Vás optimální mít rezervu 6 až 12 platů?
Asi fakt máte problém s chápáním psaného textu. Já jsem někde psal, že se má vydat z likvidní hotovosti? :oboze
Jinak to 6 měsíční finanční rezervu doporučuje většina finančních poradců a prodejců. Jestli s tím máte problém, je to Vaše věc. Já ji mám například vyšší než těch 12 měsíců.

vladimir.svorba píše:A ještě by mě zajímala ta vaše teorie, že když radím, tak nic neprodávám. Z čeho potom ten poradce žije, když nic neprodává? Přece prodává svůj čas, prodává své znalosti, prodává své rady. Nebo snad podle vás prodává teplé kafe?
Jako poradce prodáváte svoje rady (tedy čas, cestovní náklady, režije Vaší kanceláře, ..), za ty budou lidi platit. Jenže vy žijete z provizí z prodeje. Nechápete ten drobný rozdíl?

vladimir.svorba píše:Myslím si Doublesixi, že teoretik jste dobrý, ale praxe se bojíte jako čert kříže. Mlýt hubou jde skoro každému a vy nejste výjimka. ;-)
řeknu to ještě jednou, finančním poradenstvím se neživím a ani nechi.
Jinak moje praxe je delší, než si asi myslíte, ale v trochu jiném oboru.
Pokud děláte u Partners, jste pro mě prodejce.

-- 30. 11. 2011 09:27 --

kamey píše:Jediné o čem skutečně vážně uvažuji je to, že se tomuto oboru přestanu věnovat. Na boj s větrnými mlýny již nemám sil..... Přenechám trh bouchačům, podporovanými nejen pojišťovnami.

Ne, nechtějí platit za to, že jim ukážete, jak se starat své finance, ono je to jednodušší přehodit na jiného a když je to navíc zadarmo......
Pokud nechtějí radit, tak proč jim prodejci vnucují pojistky a fondy? Že by to dělali z lásky k lidem?
Jaký je potom rozdíl mezi prodejci vysavačů a podobných cetek a "finančními poradci"?

Já chápu, že existují finanční produkty, kterým lidé nerozumí. A lidé by měli mít možnost se někde o těchto produktech poradit. Jenže sami "finanční poradci" to vzali ze začátku za špatný konec a teď se to bude těžko měnit. Tu nálepku, jak sama uvádáte, "bouchači pojistek" jim klienti už horko těžko odejmou.

Na jednu stranu je mi Vás líto. Asi jste si vybrala obor, co Vás baví, jenže ten obor není mezi lidmi moc oblíben.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 1. 12. 2011 09:13

clovek v partners nemuze byt poradce. je to bouchac. jen bouchaci v partners si to nemysli. dalsi dukaz, ze to tak je:)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 1. 12. 2011 22:23

DoubleSix píše:
vladimir.svorba píše:Já si klidně budu dál říkat "utopit" peníze v nemovitosti. Blbost je tam ty peníze utopit, tedy vydat se z likvidní hotovosti. Proč je dle Vás optimální mít rezervu 6 až 12 platů?
Asi fakt máte problém s chápáním psaného textu. Já jsem někde psal, že se má vydat z likvidní hotovosti? :oboze
Jinak to 6 měsíční finanční rezervu doporučuje většina finančních poradců a prodejců. Jestli s tím máte problém, je to Vaše věc. Já ji mám například vyšší než těch 12 měsíců.


Panove a neni lepsi mit pasivni prijem misto financni rezervy? Ja napriklad mam na uctu rezervu sotva na mesic ;) Ale nez ji vypotrebuji, dorazi dalsi cast pasivniho prijmu.
Osobne dost dobre nechapu, proc by mi na uctu melo lezet 6-12x tolik, co potrebuji za mesic, kdyz v tu samou dobu mohou ty finance vydelavat.
Ale to je samozrejme vec nazoru a behem chvilky mi vysvetlite, jak moc se pletu :) Tak sem s tim.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 1. 12. 2011 22:24

Zkus nám nejdříve říci co je tvůj pasivní příjem.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 1. 12. 2011 22:30

filip893 píše:Zkus nám nejdříve říci co je tvůj pasivní příjem.


Tak tech je nekolik - pronajem nemovitosti, mesicni dividenda z privatnich akcii, podil na vynosu vyrobni firmy ;)
Same hlouposti, ktere nefunguji ze? :)
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 12. 2011 22:48

Cri: a kdo kde psal že nefungují? Možná kdybys ze své bohorovnosti trochu ubral, víc by lidi brali co píšeš.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 1. 12. 2011 22:55

mikicz píše:Cri: a kdo kde psal že nefungují? Možná kdybys ze své bohorovnosti trochu ubral, víc by lidi brali co píšeš.


Ok, diky za varovani. Dam si pozor. Tak nejak uz me tu prijde, ze cilem "diskuteru" je vse sepsout jako nefunkcni. Takze sorry, nechal jsem se unest. Dam si na tu ironii pozor.
Naposledy upravil Cri dne 1. 12. 2011 22:59, celkově upraveno 1
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 1. 12. 2011 22:59

Ne naopak, cilem je tu rozklicovat zjevne nesmysly od zajimavych veci, ktere opravdu mohou fungovat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 1. 12. 2011 23:00

S474N píše:Ne naopak, cilem je tu rozklicovat zjevne nesmysly od zajimavych veci, ktere opravdu mohou fungovat.


Jedna ciste osobni - cos Ty kdy rozklicoval ci prinosneho sdelil, co by fungovalo?
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qazik 2. 12. 2011 12:25

Cri píše:Osobne dost dobre nechapu, proc by mi na uctu melo lezet 6-12x tolik, co potrebuji za mesic, kdyz v tu samou dobu mohou ty finance vydelavat.


Cri píše:Tak tech je nekolik - pronajem nemovitosti, mesicni dividenda z privatnich akcii, podil na vynosu vyrobni firmy ;)


no jo, jenze kazdy holt nemuze brat tolik, aby si za 6-12 svych mesicnich prijmu poridil nemovitost na pronajem, balik dividendovych akcii a jeste k tomu podil ve vyrobni firme... ;-)
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 12. 2011 13:23

tak on to nemusí být balík akcií, stačí balíček :D
Já to dělám obdobně, finanční rezervu mám na 2 měsíce, zbytek mám narván do dividendových akcií, které mám nakoupeny tak, aby alespoň jednou ve čtvrtletí došlo k výplatě dividend. Jejich předpokládaná výše je většinou tak akorát k zaplacení splátek hypotéky v případě, že bych neměl příjem. Pokud v tu dobu mám příjem, tak ty dividendové zisky opět investuji do nákupu akcií.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 2. 12. 2011 16:00

qazik píše:
Cri píše:Osobne dost dobre nechapu, proc by mi na uctu melo lezet 6-12x tolik, co potrebuji za mesic, kdyz v tu samou dobu mohou ty finance vydelavat.


Cri píše:Tak tech je nekolik - pronajem nemovitosti, mesicni dividenda z privatnich akcii, podil na vynosu vyrobni firmy ;)


no jo, jenze kazdy holt nemuze brat tolik, aby si za 6-12 svych mesicnich prijmu poridil nemovitost na pronajem, balik dividendovych akcii a jeste k tomu podil ve vyrobni firme... ;-)


To mas jednu velkou pravdu. Kazdy nemuze. Ja zacinal s 11 tis mesicne pred par lety. Ono je to trosku v necem jinem - ne kazdy muze investovat to, co ma - svuj volny cas - do neceho, cemu veri a co chce posunout dale. Kdyz mas vizi, jde to snaze. Prijdes z prace za tech 10 mesicne a pak si das dalsi osmihodinovku na svem byznyse (at uz je to vyrobni firma - prvni jsme rozjizdeli s jednorazovym kapitalem 30 000 czk :) ). Kdyz mas totiz motivaci, jde to lepe.

Kdyz motivaci nemas, nezbyva nez tvrdit, ze to kazdy nemuze a prihlasit se do skautingu - idealne pivniho. Tam je mnoho umelcu specialniho smeru - nejdeismu ;)

eLzyx píše:tak on to nemusí být balík akcií, stačí balíček :D
Já to dělám obdobně, finanční rezervu mám na 2 měsíce, zbytek mám narván do dividendových akcií, které mám nakoupeny tak, aby alespoň jednou ve čtvrtletí došlo k výplatě dividend. Jejich předpokládaná výše je většinou tak akorát k zaplacení splátek hypotéky v případě, že bych neměl příjem. Pokud v tu dobu mám příjem, tak ty dividendové zisky opět investuji do nákupu akcií.


Svata slova svaty muzi :) Vis co delas a hlavne vis, proc to delas. Diky za tento prispevek.

Ja kdyz si vytvoril kdysi svuj prvni pasivni prijem ve vysi 60 kc mesicne, tak to melo u tehdejsich kolegu v praci velky ohlas. Tolik posklebku a vysmesku jsem nikdy predtim ani potom nezazil. Kazdemu co jeho jest...
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 12. 2011 16:04

Cri: problém je v tom, že většina lidí není ohcotna nést jakékoliv riziko a zodpovědnost za to co dělají. Já si myslím že to je následek systému ve kterém žijeme, kdy se stát snaží lidi přesvědčit že se o ně postatá lépe než oni sami. No a jako bonus tpivní skauting.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 12. 2011 16:34

Cri píše:
eLzyx píše:tak on to nemusí být balík akcií, stačí balíček :D
Já to dělám obdobně, finanční rezervu mám na 2 měsíce, zbytek mám narván do dividendových akcií, které mám nakoupeny tak, aby alespoň jednou ve čtvrtletí došlo k výplatě dividend. Jejich předpokládaná výše je většinou tak akorát k zaplacení splátek hypotéky v případě, že bych neměl příjem. Pokud v tu dobu mám příjem, tak ty dividendové zisky opět investuji do nákupu akcií.


Svata slova svaty muzi :) Vis co delas a hlavne vis, proc to delas. Diky za tento prispevek.

Ja kdyz si vytvoril kdysi svuj prvni pasivni prijem ve vysi 60 kc mesicne, tak to melo u tehdejsich kolegu v praci velky ohlas. Tolik posklebku a vysmesku jsem nikdy predtim ani potom nezazil. Kazdemu co jeho jest...

víš, kolik jsem si vyslechl keců od kolegů? Ty jsi blázen, dávat prachy do takový zlodějiny. Radši je utrať, kup si třeba nový auto, vždyť jezdíš 10tiletou popelnicí. :roll:
Jenže pak si začali všímat jaké dividendy jaká firma vyplácí a posmívání se změnilo spíš v závist (hlavně po ohlášení výplaty PM). No a protože jsem (mimo jiné) nezapadal do kolektivu, tak jsem byl odejit. (a to jsem tam byl nejdýl).
Teď jsem na pracáku a pasivní příjem se sakra hodí (legálně si nelze přivydělat ani korunu, ale kapitálové zisky se do toho nepočítají). Záložní prachy, resp. tu finanční rezervu točím v určitých kšeftících :nenapadne , abych nechcíp hlady. Ale nemusel jsem zatím sáhnout ani na korunu z úspor, nikomu nedlužím, vše funguje normálně, jen jsem se trošku uskromnil.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků