Okraden OVB. Co teď?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod X123 4. 12. 2011 15:00

Už Ti to tu psali... Když tam bude 100 000 tak to bude ještě dobrý...
X123
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malicek2 4. 12. 2011 15:12

Aha, to je přehlédnul. Díky

-- 4. 12. 2011 16:26 --

Tak to je vážně bomba, jak si může nekdo takovej číkat poradce. Pokud tomu dobře rozumim, všechny peníze, který jsem tam první 2 roky vložil jsou pryč. S tím jsem tak nějak počítal, říkal že po 2 letech tam může být i méně. Ale potom se to prý začne zhodnocovat a začne to být výhodný, ale jestli to dobře chápu, ani za 10 let nemusí dojít ke zhodnocení? V tom případě je to jen a jen lež! Myslel jsem, že se to po 2 letech začně zhodnocovat o něco rychleji než SS, a tak mi to i bylo podáno, ale koukám že jsem se šeredně mýlil.
Malicek2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 4. 12. 2011 16:47

Chybama se člověk učí. :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2011 18:20

Ano, po 2 letech se to začne zhodnocovat, ale až to, co tam budeš dávat po těch 2 letech. To, co tam platíš ty první dva roky je pryč, takže není co zhodnocovat (kromě těch 100 000 Kč, ze kterých ti byl ale hned při vkladu ukrojen poplatek za mimořádný vklad), momentálně tam prostě máš velkou nulu a nula krát jakékoliv zhodnocení je pořád nula.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malicek2 4. 12. 2011 18:30

Ano, tohle chápu, to mi je jasný. Ovšem moc nechápu, jak se to bude nebo nebude zhodnocovat potom v těch následujících letech. Vím že už jste to tady psali, ale já jako absolutní finanční negramot v tom pořád nemám uplně jasno, jak a jestli vůbec se to bude zhodnocovat v těch následujících letech.
Malicek2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 4. 12. 2011 18:35

Není pravda že to co tam platíš první dva roky je pryč. Je to tam, akorát když bys smlouvu zrušil v prvních dvou letech nedostaneš tyto peníze zpět, ale pojišťovna si z nich strhne vyplacenou provizi.

Jak se bude zhodnocovat v následujících letech záleží na vývoji na kapitálovém trhu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proof 4. 12. 2011 18:37

Podle vývoje na kapitálových trzích, tj. nepředvídatelně. Dobře se znova podívej na ty grafy, ty Ti ukazují nárůst nebo pokles hotnoty Tvé investice (graf roste - zhodnocuješ, graf klesá - ztrácíš):

http://www.allianz.cz/obcane/produkty/p ... ondy/#graf

Lze pouze odhadovat, jak se budou trhy vyvíjet v budoucnu. Ale i na kvalifikovaný odhad potřebuješ značné znalosti trhu.

-- 4. 12. 2011 18:49 --

filip893 píše:Je to tam, akorát když bys smlouvu zrušil v prvních dvou letech nedostaneš tyto peníze zpět, ale pojišťovna si z nich strhne vyplacenou provizi.

= je to pryč


Ty peníze šly na poplatky na 30 let dopředu a nic z nich už nikdy neuvidí. A to že v budoucnu už na poplatcích zaplatí méně ještě neznamená, že teď už je ten produkt výhodný - on i kdyby byl úplně bez poplatků pojišťovně, tak se na něm dá prodělat. Je to tak nastaveno proto, aby se z něj lidem špatně vystupovalo. A pojišťovna dál vydělává bez ohledu na to, jak se daří klientovi.

Doporučuji, abys raději veřit lidem jako je Patrik Chrz a ne někomu, kdo pravděpodobně na prodávání IŽP sám vydělává. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč by ten produkt tak bránil a používal stejné argumenty jako oni "finanční poradci".
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2011 18:53

Jinými slovy - ti co nakoupili před 10 lety jsou rádi, když alespoň nejsou ve ztrátě (se započtením poplatků jsou ve ztrátě určitě). Kdo si to dal na termínovaný vklad se zhodnocením alespoň 5 % po zdanění a měsíčním připisováním úroků má dnes zisk 65 %
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malicek2 4. 12. 2011 19:57

Termínovaný vklad s výnosem 5%? Tolik? Ty brďo to je nějak hodně, do toho bych šel.

A ano, jsou ve ztrátě, ale protože teď je krize a všechno šlo dolů, tak by to snad mělo do 20 let jít trochu nahoru nebo se mýlím?
Malicek2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 4. 12. 2011 20:04

Patrikův náhled na TV je poněkud pokřiven výší jeho úspor a ochotou vložit peníze do sebeobskurnější kampeličky. TV s 5% dnes dává jen pár kampeliček pro dlouhodobé vklady (cca 4-5 let) s mnohaset tisícovým vkladem.

Pro tebe je takovýto termínovaný vklad naprosto nedostižný.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 4. 12. 2011 22:09

To IŽP zruš co nejdřív, každých dalších zaplacených patnáct stovek je obrovská škoda! Vim, je to těžký najednou odepsat 18x1500 kč ( plus dalších 2x1500 než doběhne výpovědní lhůta), taky jsem to zažil a jsem rád, že jsem si ty peníze obětoval (i když jsem přišel o hodně míň než ty).

Je potřeba se poradit s někym, kdo tomu opravdu rozumí. Ne s někým, kdo byl na dvou školeních u Partners, kde mu řekli jak je to super produkt pro všechny, a že za každou dušičku budou tučný provize. Takovýhle "experty" přes bankovní produkty bych nejradši nakopal do zadku :/ . Rada do budoucna - nikdy si nenech vnutit to, co opravdu nutně nepotřebuješ.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lukas.Doskocil 4. 12. 2011 22:21

Vrátím se ještě k tématu diverzifikace. Cílem diverzifikace není mít rozložené peníze v co největším počtu titulů, to bych si rovnou mohl koupit index a nic víc neřešit. Cílem diverzifikace je vytvořit na základě vzájemné korelace ideální portfolio, které by rostlo za každé situace a tohle se dá udělat pouze z jednotlivých titulů, ale rozhodně nemůžeš diverzifikovat tímhle způsobem na úrovni fondů, kde vlastně ani nevíš, které tituly ten fond obsahuje, v jaké měně skutečně investuje, atd.. Těch faktorů, proč to kloudně nejde je spousta.
Lukas.Doskocil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2011 05:05

ale rozhodně nemůžeš diverzifikovat tímhle způsobem na úrovni fondů, kde vlastně ani nevíš, které tituly ten fond obsahuje, v jaké měně skutečně investuje, atd..

Tak to sice zjistit lze, alespoň slušný fond by to měl zveřejňovat, ale nikdo ti nezaručí, tak to za svého běhu nezmění. Viz Pioneer (nyní také prodávaný Partners), který po obrovských ztrátách svého dynamického plánu radikálně změnil skladbu držených cenných papírů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technosmazka 5. 12. 2011 14:43

za tech 20 tisic si odnes par velkych zkusenosti:

1) nikdy neber produkt ktery jen trochu sm*di slovem pojisteni
2) nikdy never rychlokvaskam..jsou to lidi co nemaji jak v hlave, tak v rukach
3) never tomu, ze za 20 let se zde bude nachazet raj na zemi kdy akcie budou skubat rekordy...mnohem pravdepodobnejsi verze je hyperinflace, v horsim pripade uplny krach celeho systemu
4) nikdy si nesetri na duchod do statnich fondu a pripojisteni (resp. nikdy nepocitej s tim, ze nekdy nastane chvile, kdy ti stat vyplati tvuj prvni duchod)

Jednou jsem taky naletel na ERROR jmenem podilove fondy....kdyz jsem 3 roky sledoval vyvoj fondu a jen se nasi*al (vynos 0.3 p.a) tak jsem ten fond predcasne vybral i s tema jejich pokutama...dal to na sporici ucet a aspon castecne umazal ztratu....ale ten super pocit odejit od tech looserů byl k nezaplaceni ]:-< :twisted: 8-)
technosmazka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 12. 2011 18:08

Malicek2 píše:Můj požadavek byl jasnej: chci opravdu co nejvíc investovat, pojištění nechci.

Tak to me opravdu rozesmalo. Nevis ani, k cemu a proc je dobre mit ci nemit IZP a chces rovnou investovat. To je jako rict, nepotrebuju ridicak, chci rovnou litat s raketoplanem.

V kazdem pripade je treba zacit uplne od zacatku - chces zajistovat riziko? V tom pripade zvol pojisteni (at uz samotnou urazovku nebo poradny zivotko). Chces sporit? Potom spor. Chces investovat? Tak investuj. Ale ke vsemu pouzivej produkty, ktere jsou pro to urcene. Neprijde ti divne uz jenom ta veta: "sporim si na pojisteni"? To je jako rict "vcera jsem soulozil masturbaci". Chapes ten zasadni rozdil?

Co se me tyce, tak bych to udelal tak, jak jiz zde padlo. Vycerpat penize, co pujde a potom vypovedet. Prijdes samozrejme o nejake penize, ale porad to bude lepsi, nez mit produkt, ktery je uplne mimo tvym potrebam a pozadavkum.

A jeste nakonec jedna vec, to, ze ted nepotrebujes 150 litru je vec pekna, ale rozhodne je pravdepodobnejsi, ze treba za 10 let budes resit hypoteku, tudiz kazda koruna se hodi. A navic, pokud budes mit penize na nejakem sporicim uctu, tak je mas okamzite likvidni (tzn. zitra si vzpomenes a muzes je vybrat bez sankci).

Pises, ze ti nevadi 10-20 let, ale dovedes si vubec predstavit, co si za tech sto litru za tech 20 let koupis? Evidentne ne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků