Co dělat s několika miliony?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 2. 2012 21:34

karelkacor: tak to ber tak, že jim pomáháš splatit jejich dluhy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod karelkacor 7. 2. 2012 21:46

S474N : řeknu Ti, že znám z okolí dost lidí co se zadlužili kvůli dluhů svých potomků a těch mi je vážně líto. Chtěli jim jen pomoct. To samé jako když rodiče dají dětem peníze na měsíčník a ti si ho nekoupí a chytne je revizor a zapírají do doby než přijde exekutor, kdy to praskne. Jsně je to jejich problém, ale jelikož jsem dost empatický tot vážně nedokáži. Přesto díky za rady všem.
karelkacor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 2. 2012 22:01

karelkacor: ja znam i opacne pripady, kdy deti tahaji sve rodice a nakonec prijdou taky o vsechno.

V kazdem pripade, litacka nikdy nebude na sebrani baraku, ale realne tak 10-15 tisic max, takze bych to nedramatizoval.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod karelkacor 7. 2. 2012 22:07

S474N: To jsem si taky myslel, ale jak koukám na ty stránky od exekutorů, tak jsou tam dva kterým draží byt a to jeden tam má kvůli původnímu dluhu cca 2000 Kč plus další věci a další je tam kvůli 630 Kč za nezaplacenou hospitalizaci v nemocnici. Většina dluhů jsou ale půjčky od nebankovních společností.
karelkacor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 2. 2012 22:19

Známej přišel o barák za plus minus 3 mega kvůli dluhu 80 kKč...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 2. 2012 22:27

plus náklady exekuce ve výši pár set tisíc, ne?
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 2. 2012 22:35

Nevím, tak moc dobrej známej to není. Ale nepřijde mně moc normální přijít o barák kvůli dluhu řádově menšímu.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 2. 2012 22:44

definuj normální... normální ve smyslu "v pořádku" to rozhodně není. normální ve smyslu "běžné" nebo "obvyklé" to v banánistánu bohužel je.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod melolontha 8. 2. 2012 08:57

Tomáš Marný píše:Nevím, tak moc dobrej známej to není. Ale nepřijde mně moc normální přijít o barák kvůli dluhu řádově menšímu.

přinutil jsi mne zamyslet se, jestli bych kvůli 8Ok dluhu nechala někomu zexekuovat barák. Výsledek ANO, nechala. :D
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 2. 2012 09:04

To melolontha: Znáš to o jámě a kopání 8-P ?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 8. 2. 2012 09:18

Tomáš: já jim ty dluhy nepřeju, ale na druhé straně, sociální cítění k člověku, který mi dluží peníze, je něco jako luxus. V případě luxusu dávám přednost foťákům, hodinkám a podobně 8-D
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 2. 2012 09:37

Tomáš Marný píše: Ale nepřijde mně moc normální přijít o barák kvůli dluhu řádově menšímu.

Me zase neprijde normalni neplatit dluhy a potom se divit, ze to chce veritel zaplatit. Pokud si nekdo kvuli 80 prutum necha sebrat dum, tak to taky pomerne dost vypovida o nem samem (jak o vysi jeho inteligence, tak i o jeho okoli - rodine a pratelich).
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod lemming 8. 2. 2012 09:39

Tomáš Marný píše:Nevím, tak moc dobrej známej to není. Ale nepřijde mně moc normální přijít o barák kvůli dluhu řádově menšímu.

A byla možnost, že ten dluh splatí nějak jinak / měl nějaký jiný majetek odpovídající hodnoty?
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 2. 2012 09:42

Majetek asi ne, ale má slušnej důchod + si přivydělává jako zedník, takže by podle mne nebyl problém, aby to zaplatil v nějakých splátkách. Ale to by se asi nenakapsoval exekutor...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 8. 2. 2012 09:50

Tohle téma se mi zdá docela dobré i pro můj problém:
Za nějakou dobu mi doběhne stavebko. Za našetřené peníze bych chtěla koupit dividendové akcie. Teď vybírám způsob, jak je nakoupit. Pořád se nemůžu rozhodnout mezi Fio a ČS. Co bude pro mne levnější, když nechci akcie nakupovat a prodávat, zatím mám v plánu pouze občas nějaké nakoupit a pak čekat na dividendy.

Nechtěla bych dopadnout jako se stavebkem, kde poplatky za 6 let jeho vedení, vystavování výpisů a podobně, spolkly přinejmenším jednu státní podporu.
melolontha
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka