Korporátní dluhopisy

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KoulK 3. 2. 2012 00:40

Většinu peněz dávám na spořící účty/termínované vklady. Hledám nějakou investici, s trochu lepším výnosem, dlouhodobým investičním horizontem pro menší obnos (asi 50 000 CZK počáteční investice a + ca 50000 CZK ročně)

Akcie jsou příliš rizikové, běžné podílové fondy nemají žádné výnosy a vysoké správní poplatky.

Uvažuji o nějakých korporátních dluhopisech, investovat ale do jednotlivých dluhopisů vyžaduje vysokou investici a je s velkým rizikem kvůli malé diverzifikaci.

Co si myslíte o fondech? Našel jsem J&T BOND CZK, ale nepodařilo se mi najít podrobné info (jako třeba srpávní poplatky), ČPI Fond korporátních dluhopisů a ISČS ČS - korporátní dluhopisový (oba mají dost velkou volatilitu)

Napadá Vás nějaká jiná investice? Co třeba dluhopisy měst? Hypotéční zástavní listy?

Díky!
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 3. 2. 2012 08:28

k HZL se muzes dostat vetsiou obtizne. a nekdy byvaji minimalni objemy vyssi.

doporucuju, zustan s takovou castkou u fondu. Do vyberu muzes zahrnout i Conseq statnich dluhopisu, ktery kazdy rok vyplaci zhodnoceni. dlouhodobe se drzi kolem 4 % rocne. coz neni spatnej vysledek. a hazi ti to takovou malou "rocni dividendu" 8-)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Viktorius 5. 2. 2012 23:57

To, že jsou akcie rizikové i v dlouhodobém horizontu, jsem si myslel až donedávna taky, než jsem začal číst knihu od Jeremy Siegla-Investice do akcií. V té knize naprosto boří tento zažitý, mylný názor, a to jsem teprve v půlce knihy:-) Při zachování určitých pravidel jsou investice do akcií bezpečnější a výnosnější než jiné cenné papíry.
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p..etr 21. 3. 2012 16:42

K těm korporátním dluhopisům, tento fond nabízí i ČP Invest, nově i s dividendou, viz. http://www.penizenavic.cz/clanky/invest ... -investora a http://www.penizenavic.cz/clanky/pricha ... -dluhopisu
p..etr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků