Jak co nejlevneji odejit od Brokerjetu

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod x54321 3. 4. 2012 19:04

Brokerjet zavadi od 10.4.2012 poplatek "Vedení cenných papírů na účtu CP" ve vysi "0,03 % p.a. z objemu majetku zaúčtovaného ke konci posledního dne kalendářního čtvrtletí". Viz https://www.brokerjet.cz/viewbin.phtml? ... 2012_04_10

tzn. pri vedeni majetku ve vysi 100tis Kc bude poplatek 30Kc.

neni uplne jasne zda Brokerjet bude uctovat tento poplatek jednou za mesic nebo jednou za ctvrtleti - v dokumentu vyse to neni uvedeno (nebo jsem to tam nenasel) a text vyse se da vylozit obojim zpusobem.

Poplatky za vedeni povazuji od financnich instituci za drzost a proto uvazuju ze bych presel nekam uplne jinam.

Muzete nekdo doporucit jineho brokera kde se poplatky za vedeni neplati? Diky
Muzete nekdo doporucit jak od Brokerjet co nejlevneji odejit k jinemu brokerovi? Diky
x54321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 4. 2012 09:07

Asi by bylo vhodné napsat, jaké instrumenty obchoduješ a zda jseš ochotný akceptovat i zahraniční obchodníky.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 4. 2012 14:03

Kdo má akcie za 100.000 korun, může si dovolit poplatek 30 korun za rok z konta a depa.
Rychle opustit Brokerjet? Naopak rychle přestěhovat všechny akcie na Brokerjet. Já kupuju každý kvartál akcie 3x přes Brokerjet.at. Jakmile se za celý kvartál akcie nekoupí, bere rakouský brokerjet poplatek 15 euro za kvartál. Jestli jako důchodce už nebudu kupovat akcie každý kvartál, tak bych stěhoval akcie na targobank.de, kde je konto a depo na akcie celý rok zadarmo. A akcie z Evropy i z USA se koupí na Xetra a burze Frankfurt s poplatkem asi 8,90 euro přes Targobank. Však jako důchodce asi budu kupovat akcie dál každý kvartál asi jen jednou, ale furt dál. Pak nebudu mít příjem ze mzdy, ale příjem z prodeje mojí anglické, německé, španělské a české knihy Akcie a burza přes Amazon po celém světě. :-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 4. 2012 15:37

nesouvisí ten poplatek náhodou s poplatkem CDCP? Já jenom že ten bude +- u všech brokerů stejný.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod drozden 5. 4. 2012 10:57

Ono neni moc kam odejit, pokud mas na uctu ceske akcie pod ~20 mio, tak je to levnejsi nez fio, o patrii a podobnych ani nemluve.
drozden
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 5. 4. 2012 14:52

Nikdy se mi nezdálo, že by Brokerjet byl levnější než Fio, dost bych se divil. Mě zatím Fio nic jiného než za operace neúčtovalo - teď možná zavedou poplatek za české akcie...
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bbrother 5. 4. 2012 22:31

outlier píše:Mě zatím Fio nic jiného než za operace neúčtovalo

Poplatek za správu českých akcií evidovaných v CDCP platí všichni, kdo mají akcie ve větším objemu než zhruba 360 tisíc Kč. V ročním výpisu z E-brokeru ho uvidíš ("Poplatek za správu kótovaných CZE CP"), strhává se vždy na konci měsíce. Poplatek je 0,0005% p.a. z objemu akcií, počítá se denně a zaokrouhluje se aritmeticky na korunu (pokud je menší než 50 haléřů, tak se nestrhává nic - to možná bude tvůj případ). U akcíí za 500 tisíc to je 1 koruna za den.
bbrother
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vit.spinka 5. 4. 2012 22:39

Fio účtuje poplatky už od doby, co CDCP začal. Strhává každý měsíc. Před těmi dvěma lety jsem to kontroloval proti sazebníku CDCP (http://www.cdcp.cz/CDCP_downloads/Rules ... ty_cen.xls) a vycházelo to stejně.

Týká se to samozřejmě jen cenných papírů, vedených v evidenci CDCP (tj. jen české a ještě je to komplikované u duálních listingů jako jsou AAA, CETV, ERSTE) - viz http://www.fio.cz/spolecnost-fio/servis ... depozitare.

Poplatek tuším FIO neúčtuje, pokud nejsou CP evidované na účtě klienta - např. u správy portfolia.

Vše co jsem uvedl se týká vlastně jen "přeúčtování" poplatku CDCP na klienta. Samotné FIO další poplatky za držení CP nemá.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 13. 4. 2012 10:41

Odpověď na ot. je: české CP můžeš přenést k jinému obchodníkovi s CP na BCPP (viz. ceník BJ) bez nutnosti prodeje.

A pro doplnění: U FIO jsou standartně české CP na účtu na jméno (CDCP) a zahraniční pak na sběrném účtu. U BJ jsou standartně všechny CP na sběrném účtu (proto asi ten poplatek 30Kč/r pro CDCP). Samozřejmě je lze převést na účet na jméno, akorát je to o trochu dražší. Ale u většího objemu to má účel pro klidné spaní. (To kdyby náhodou obchodník zkrachoval... pak se totiž postupuje ROZDÍLNĚ ! )
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Kolemjdoucí