200tkč, netermínovaně, banka

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod šroubb 11. 4. 2012 17:31

Zdravím, chci někam uložit asi tak na čtvrt roku 200 tisíc korun, musí to být banka (ne akcie, záložny, fondy atp). Jak jsou na tom nové banky na trhu? Díky za každé info.
šroubb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 4. 2012 17:39

Když už se tady ocitl takový naprosto neobvyklý a výjimečný dotaz, na který tady zcela jistě ještě není odpověď, přidám se taky: Nevíte někdo, jestli už bylo vynalezeno kolo?
A nenadávejte mi, nemám na hledání odpovědi čas a jsem línej číst...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 4. 2012 18:05

šroubb píše:Zdravím, chci někam uložit asi tak na čtvrt roku 200 tisíc korun, musí to být banka (ne akcie, záložny, fondy atp). Jak jsou na tom nové banky na trhu? Díky za každé info.

Neterminovane pro noveho klienta - jedine Air Bank s 2,5 % p.a.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Taxpayer01 12. 4. 2012 18:04

Dobrý den, zkuste se podívat na spoření PRIMA od Unicredit bank. Osobně jsem tuto otázku min. týden řešil taky a z mého "skromného průzkumu" mi zmiňované vyšlo nejlíp. Další alternativa je jak zmínil kolega Air Bank, ale osobně jsem dal přednost Unicreditu - úrok 2,5% p.a. a hlavně je garantován do konce roku (samozřejmě reálný úrok je nižší - mimo jiné proto, že uý máme 1 kvartál za sebou,..ale i tak na tu bídu co je aktuálně na finančním trhu, tak slušné).
Taxpayer01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 4. 2012 19:51

A jenom ciste kvuli tomu ses tu registroval, abys nam to rekl, ze jo? :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 4. 2012 23:08

Jenže Unicredit na 99 % procent od příštího roku úrok sníží, tak jako to udělali už mnohokrát, nebo zavede nějakou kulišárnu, jako to má u Unikátního spoření.
http://www.penize.cz/sporeni/80638-unik ... ceni-klesa
Naproti tomu Air Bank úrok 2,5 % už nějakou dobu drží a díky garanci TOP3 pravděpodobně ještě držet bude.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Taxpayer01 13. 4. 2012 08:28

Tak ona ta hranice si muzeme rici rovnou je 100% - ze Unicr. snizi:). Jinak souhlas s Vasim nazorem, na druhou stranu myslim, ze stejne tak jako Unicredit budou snizovat i ostatni banky, ktere prisli s podobnou akci a pokud nebudou takove podobne akce v 2013, tak Airbank dodrzi svou TOP 3 garanci i pri znacne nizsi sazbe uroku. Nejhorsi je, ze at je to jakakoliv banka, stejne urok ani neprevisi inflaci:-(

-- 13. 4. 2012 08:32 --

Taxpayer01 píše:Tak ona ta hranice si muzeme rici rovnou je 100% - ze Unicr. snizi:). Jinak souhlas s Vasim nazorem, na druhou stranu myslim, ze stejne tak jako Unicredit budou snizovat i ostatni banky, ktere prisly s podobnou akci a pokud nebudou takove podobne akce v 2013, tak Airbank dodrzi svou TOP 3 garanci i pri znacne nizsi sazbe uroku. Nejhorsi je, ze at je to jakakoliv banka, stejne urok ani neprevysi inflaci:-(
Taxpayer01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2012 08:54

ovsem na 99 % snizi UCB ten urok pod Air Bank. Kdyby alespon nyni nabizeli aspon trochu vic (treba 2,6), ale pri stejnem uroku bych radeji zvolil Air Bank.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 4. 2012 09:22

Ale pro tazatele to muze byt sumak, kdyz potrebuje ulozit 200k na ctvrt roku, ne??
jichaj
Diskutér