kam investovat 100 000Kč

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elne 9. 7. 2012 10:34

Chtěla bych se zeptat, kam investovat 100 000Kč na podzim tohoto roku s výhledem několika let. Jsem spíše konzervativní typ investora, ale chci peníze postupně zhodnocovat. Je vhodná investice do zlata?
Děkuji za odpovědi.
elne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 7. 2012 11:20

Za bratru 35 tisíc je mání uncová zlatá cihla. Za sto tisíc už je k mání zlatá tvárnice :-). Vidím výhodu hlavně u té tvárnice, cihla vám může zapadnout někam mezi vlákna koberce a pak se špatně hledá, dokonce ji můžete vysát vysavačem.

Ale počkal bych na radu zdejšího odborníka se slitky, třeba vám doporučí ještě nějaký kov. Líbil by se vám třeba stříbrný příbor? :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 7. 2012 11:34

Jsem spíše konzervativní typ investora, ale chci peníze postupně zhodnocovat.

to asi každý. A riziko musí být nula a zhodnocení nejlépe dvouciferné. Proč do háje lidi nečtou těch 300 vláken "kam investovat 1-3000000" kč co tu založili jim podobní dříve? To vážně čekáte že se tu každého individuálně zdarma ujme poradce a každému poradí něco jiného?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bohemund 9. 7. 2012 12:06

Naštěstí par vláken jsem už přečetl tak se pokusím sám. Předpokládam, že máte nějakou i jinou likvidní hotovost a 100 k je určeno přímo na investice, o zlatě tu bylo hodně diskuzi, až na jednoho tvrdohlavého pana (překvapivě obchodujicího se zlatem) se to zde na diskuzi nedoporučuje jako investice, spíše jako ochrana majetku před selháním systému :) Takže dalši možnosti nemovitosti s takovou částku asi moc nikdo nevymysli, podílové fondy jsou k ničemu, zajimavé by mohly byt dividendy u takoveho obnosu, ale to neni zrovna konzervativní a tuším ,že ani ne pro nas amatéry. O investováni do jiných ccenných papíru taktéž. Můj verdikt zní nemůžete "investovat" do ničeho. Doporučil bych peníze "zchrzit" tp znamená dát na termiňáky (po menších částek s jinou dobou ukončení) a tím je ochránit proti inflaci.
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 7. 2012 12:23

amen
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bohemund 9. 7. 2012 12:27

Jsem dobrý :D
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 7. 2012 13:12

bohemund:
S větší části se dá souhlasit. Od doby zavedení povinného pojištění vkladů na 100% v podstatě konzervativní typ investora bude jednat nejlépe ve svém zájmu, pokud najde vkladový produkt, který dává nejvyšší výnos s výhledem, že to v krátké době hned nezkrachuje (a samozřejmě to bude pojištěné v rámci FPV). V poměru výnos/riziko to nepřebijí ani konzervativní fondy, ani dluhopisové, smíšené možná budou mít o něco vyšší výnos, ale násobně větší riziko. Ani Kalouskovo dluhopisy mu nedají víc než současné nejvýše úročené spořící produkty.

Podílové fondy trpí tím, že akciové trhy poslední roky víceméně jen stagnují nebo oscilují. Různé sektorové fondy sice vydělávají, ale do nich se prostě většinou investorská masa netrefuje a nastupují až když už existuje víceméně bublina. Takže také nic pro ně. Kromě toho, vstupní a správní poplatky jsou dosti vysoké a nejsou adekvátní výkonu v porovnání s pasivně řízenými fondy (a i ty jsou v ČR tedy dosti drahé...).

Nicméně v dlouhodobém horizontu vkladové produkty hodnotu neuchovají. I pouhý rozdíl 2% vůči nějakému fondu s rizikovými aktivy (což by měl zvládnout i ten průměrný) dokáže částku zhodnotit za dvacet let o cca 50% více. Takže pro vyšší částky a dlouhý časový horizont to smysl dává.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod bohemund 9. 7. 2012 13:54

tak na temriňakach by mu "zatím" inflace dala o nějaké to procento marně pokoj, ale jinak jak řikaš konzervativní fondy mají nižší poplatky ale s výnosem je to velice špatné, aciové a rizikové fondy osciluji extrémně, tohle nemá nic společného se s hodnocením jakéhokoli kapitálu, jen uměle tvoří swingy, a obyčejný člověk není schopný na tom ani udržet hodnotu peněz natož vydržet a zkušený? můžeš typovat nějaké low toho fondu ,ale pokud mi řekneš jak zaručeně najít to low tak moc děkuji od zítra jsem milionář. Na ty středně rizikové fondy jsem se ještě nedíval ,ale co jsem viděl poplatky za správu 1,5 procenta tak jsem fakt zvědavý. Prosil bych o nějaký třeba tip na podílový fond, zatím jsem bohužel sklamaný a nevidím v tom žádnou perspektivu.

-- 9. 7. 2012 14:59 --

"Nicméně v dlouhodobém horizontu vkladové produkty hodnotu neuchovají. I pouhý rozdíl 2% vůči nějakému fondu s rizikovými aktivy (což by měl zvládnout i ten průměrný) dokáže částku zhodnotit za dvacet let o cca 50% více. Takže pro vyšší částky a dlouhý časový horizont to smysl dává."

A proto jsem taky "zdůraznil" , že investovat nemůže nikam, spoříci a termínováne vklady beru pouze jako marnou snahu uteci inflaci :)
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 9. 7. 2012 21:41

4honza píše:Za bratru 35 tisíc je mání uncová zlatá cihla. Za sto tisíc už je k mání zlatá tvárnice :-). Vidím výhodu hlavně u té tvárnice, cihla vám může zapadnout někam mezi vlákna koberce a pak se špatně hledá, dokonce ji můžete vysát vysavačem.

Ale počkal bych na radu zdejšího odborníka se slitky, třeba vám doporučí ještě nějaký kov. Líbil by se vám třeba stříbrný příbor? :-)

asi nevis jak vypada uncova "cihla". a za 100.000 mluvit o tvarnici? mno, za 100.000 je zhruba stogramovej slitek, kterej ma rozmery placaty klicenky :mrgreen: . zlato ma holt vysokou atomovou hmotnost
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 7. 2012 08:07

saabik píše:asi nevis jak vypada uncova "cihla"

Asi nevíš jak vypadá ironie :D Mně se strašně líbí ten hypertrofovaný název uncová zlatá "cihla", jak ho používají někteří prodavači zlata :-)

bohemund: O jakém časovém horizontu se bavíme?
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod bohemund 10. 7. 2012 08:37

no upřímně pokud se bavíme o českých akciových kdybych investoval pred 6 nebo 8 (podle vzniku) tak tam jsou ztráty největší dosahujíci 60 procent
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dagobert2012 5. 9. 2012 10:49

Jednou z možností je vypisování opčních kontraktů. Pokud Vám stačí zisk 2%-3% měsíčně s téměř nulovým rizikem, je to dobrá volba. Zajistí pokrytí daní i inflaci. Účet roste, likvidita je skvělá. V případě potřeby máte peníze do týdne v ruce. Náklady na správu jsou minimální, práce cca. hodina týdně... Nic nenabízím, nikoho nepropaguji. Pouze se dělím o zkušenost jak to dělám já. Ostatně, je to téma tohoto vlákna. Žádným jiným investičním nástrojům nevěřím. Žádný mi víc nevydělal. Hodně úspěchů všem.
dagobert2012
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 9. 2012 14:25

To je velmi zajímavé, kde je lze dohledat a případně i doporučit něco bližšího ?
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod bohemund 5. 9. 2012 14:44

dagobert2012 píše:Jednou z možností je vypisování opčních kontraktů. Pokud Vám stačí zisk 2%-3% měsíčně s téměř nulovým rizikem, je to dobrá volba. Zajistí pokrytí daní i inflaci. Účet roste, likvidita je skvělá. V případě potřeby máte peníze do týdne v ruce. Náklady na správu jsou minimální, práce cca. hodina týdně... Nic nenabízím, nikoho nepropaguji. Pouze se dělím o zkušenost jak to dělám já. Ostatně, je to téma tohoto vlákna. Žádným jiným investičním nástrojům nevěřím. Žádný mi víc nevydělal. Hodně úspěchů všem.

Ano samozřejmě 24-36 % p.a. zhodnoceni při nízkem riziku a likviditě :) Opční obchodovaní je brnkačka nez rizika
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OS 11. 9. 2012 14:00

A co koupě garáže a následný pronájem za cca. 1 500-2 000 Kč měsíčně? Za 5 let zpět a téměř pasivní příjem a následné zhodnocení garáže.
OS
Diskutér

Další stránka