Super investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 7. 2012 20:29

Cri: hele, podobné pokusy se dělaly s rosničkou na předpověď počasí co "soutěžila" s vědci a taky měla lepší úspěšnost než oni. Stejně jako ta chobotnice co "předpovídala" výsledky ve fotbale. Myslím že i s finančními trhy to zkoušeli a generátor náhodných čísel měl lepší úspěšnost než "renomovaní" analytici.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Cri 13. 7. 2012 21:46

Tak k cemu potom jakekoliv odborniky a analytiky? :)
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 13. 7. 2012 22:08

k nicemu:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 13. 7. 2012 22:27

Cri píše:Take jsem videl borce, ktery z hvezd (ano hvezd) tipoval kurz 5 trhu (2 indexy, 2 komodity, 1 akcie) na rok dopredu. Z peti pokusu dva trefil na deseticenty, dvakrat byl total mimo a jednou hodne blizko. Nahoda? Kdo vi. Ja bych si to netroufl takto smahem odsoudit.

A to já zas jo :D Pravidlo je jednoduché - kdyby tohle někdo opravdu uměl, tak obklopen krásnými děvami popíjí drinky na jachtě v Karibiku a nemá potřebu dělat podobné kabaretní kousky ;)

Prostě, sleduju různé "předpovědi" docela dlouho a nikoho, kdo by se konzistentně trefoval neznám.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 13. 7. 2012 22:44

To je to same jako proc se spisovatele knih popisujicich "zarucene" fungujici financni strategie zivi sepisovanim knizek misto aplikaci svych genialnich tezi. :mrgreen: Klasicky priklad Robert Kiyosaki, ktery na Rich dad, poor dad vydelal radove vice nez za cely zivot svych financnich machinaci.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 14. 7. 2012 00:05

lemming píše:A to já zas jo :D Pravidlo je jednoduché - kdyby tohle někdo opravdu uměl, tak obklopen krásnými děvami popíjí drinky na jachtě v Karibiku a nemá potřebu dělat podobné kabaretní kousky ;)

Tak to zas ja jo :) Typicka predstava "chudeho mysleni." Kdyz je nekdo prachac, musi se valet v karibiku s krasnymi devami. Neprijel tam nahodou lambem? Nebo snad Ferrari?

Znam nekolik lidi tezce za vodou a nepoznas to na nich. Proc? Protoze to nepotrebujou ukazovat a jsou za vodou. Ale tohle je vec, ktera se neda vysvetlit, do te se musi dospet.

Mam kamarada, ktery je spolumajitelem diamantoveho dolu. Zname se 15 let a dozvedel jsem se to o nem pred dvema lety (od nej). Zije spokojene na klidnem miste v CR a je stastny. A tim je z meho pohledu bohatsi nez kdyby kdovico.
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 7. 2012 00:23

Cri: ten tvuj weiss predpovedel presne co? V kvetnu 2010 nevidim zadny denni propad, ktery by nebyl minimalne co dva mesice.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 14. 7. 2012 03:29

Cri píše:Mam kamarada, ktery je spolumajitelem diamantoveho dolu. Zname se 15 let a dozvedel jsem se to o nem pred dvema lety (od nej).

Třeba je tím spolumajitelem teprve ty dva roky. ;-)
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 14. 7. 2012 09:27

Cri píše:Znam nekolik lidi tezce za vodou a nepoznas to na nich. Proc? Protoze to nepotrebujou ukazovat a jsou za vodou.

To je přesně to, o čem píšu, díky za potvrzeni ;) Pokud to někdo umí, tak proč by se tím chlubil?

Mimochodem, jak víš, že nejsem jeden z těch, co jsou za vodou a nepoznáš to na nich? Pro tvoji informaci, jsem spolumajitelem firem jako ČEZ, British Petrol, ... :D :D :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 14. 7. 2012 23:35

Jack111 píše:Cri: ten tvuj weiss predpovedel presne co? V kvetnu 2010 nevidim zadny denni propad, ktery by nebyl minimalne co dva mesice.

Jacku to fakt neres. Pokud nevis, co se v tom mesici stalo na NYSE, tak v pohode. to staci ;) Projdi si grafy, kup OPF a zij blaze.

Panove tohle fakt nema smysl. Vazeni spolumajitele CEZu a dalsich spolecnosti, ktere vas dostaly do financni svobody, dovolim si jednu otazku.

Kdo z Vas tu ma pasivni prijem, ktery kryje alespon 50% mesicnich nakladu? Precijen kdyz je tu jeden odbornik vedle druheho, tak to se budete hlasit vsichni ne?
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2012 06:52

Cri: jsem na vážkách uvést mé zaměstnání jako pasivní příjem, protože nemám pocit, že bych se tam nějak předřel :).
Ale jinak, když porovnám mé úrokové výnosy s mými naprosto minimálními náklady (pokud odečtu mé zahraniční cesty), tak tu tvoji podmínku splňuji i s rezervou (stačí mi na více než 100 % mých nákladů).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 7. 2012 09:21

Cri: Ježiši ty skutečně nejsi ten člověk, který mi bude říkat, co mám a nemám dělat! Tvýho Weisse vůbec neznám a proto se ptám, co přesně předpovídal? Že se v květnu 2010 podělá automatizace? To je dobrej no. Stejně se na tom v podstatě vydělat nedalo, obchody o 60% se smazaly, investory to vlastně ani nezasáhlo. Konkrétně já jsem se to dozvěděl, až když bylo po všem a co? Nic! Vůbec nijak se mě to nedotklo.

Jinak ano já mám 50% "pasivních" příjmů podle knih. Akorát tomu neříkám pasivní, protože se o to pořád musím starat :-D
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 17. 7. 2012 16:26

Jack111 píše: Že se v květnu 2010 podělá automatizace? To je dobrej no. Stejně se na tom v podstatě vydělat nedalo, obchody o 60% se smazaly, investory to vlastně ani nezasáhlo.

Precetl sis v mediich? Tak to chapu, ze "se nic nestalo." Ono lide v USA to vnimali trosku jinak. Zvlast ty penize, ktere "zmizely," vysetrovani, ktera k nicemu nedospela, atd.
S tou anulaci vsech obchodu to taky nebylo tak zhave. Ale fakt v poho. Tebe se to nedotklo a to je zaklad.

Neresme, cteme idnes a zijme blaze ;)
Cri
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2012 17:30

Co konkrétně předpovídal, se od tebe nedozvím, že?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Siciliano 28. 8. 2012 10:11

Mně upřímně přijde burza trochu jako ruleta,takže kdo má rád adrenalin, tak fajn volba:-) Než burza volím investování do zlata(menší ruleta:-). Samozřejmě jen do toho, které splňuje to, že je investiční (bez DPH), takže je v tomhle výhodnější než třeba diamanty. V minulosti jsem kupoval jen slitky,ale teď jsem se zaměřil na "mince s příběhem" a samozřejmě atraktivním designem a výraznou limitací. Je fajn mít něco co vlastní třeba jen 1500 lidí na celém světě a mít to vystavené doma na skřínce:-) Naposledy pro co jsem se nadchnul byla tato fajn mince ,které jsem neodolal a odpor manželky jsem musel vykoupit originalním darkem, ktery mela tato spolecnost taky v nabidce:-) Na závěr, když se to posere na burze, tak je to v... ,ale mě tu minci/slitek nikdo už nevezme. Nepočítám krádež:-)
Naposledy upravil mikicz dne 28. 8. 2012 11:04, celkově upraveno 1
Důvod: ještě jeden odkaz a bude zle...
Siciliano
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka