3.pilíř na důchod - Nové fondy (pokud vůbec) tak kam ?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 21. 9. 2012 13:57

Ondrasz: a z te kreditky se ti pripisuje do toho penzijka kolik %? Ja jen, ze ja pouzivam kreditky, ktere mi vraci primo penize na ucet a za posledni roky to bylo vice, nez 3700 Kc.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Ondrasz 21. 9. 2012 14:23

Jenom 1%. Jasně, vím že jsou karty, které připisujou víc, ale tu kreditku jsem měl zřízenou jako doplněk k penzijku, které bych uzavřené stejně měl tak jako tak. Takže kreditka byla důsledek založeného penzijka, ne příčina :-)
Navíc letos tu kartu zku***ili tím, že zrušili podmínku ročního obratu pro bezplatné vedení, takže jsem jí zrušil a přešel na Bene+, ale ta byla gratis jen na 3 měsíce, takže přemýšlím, že založím asi Citinu.

Penzijní co jsem měl jsem ukončoval v červnu, měl jsem ho založené přímo jako "spořák" s vysokým příspěvkem od firmy a teď do konce listopadu založím nové, asi u Allianzu.
Naposledy upravil Ondrasz dne 21. 9. 2012 14:27, celkově upraveno 1
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 9. 2012 14:26

Před nedávným časem šel známý do důchodu, a tak dost často jsme si povídali o životě a o financování (rady věkem zkušených lidí jsou k nezaplacení). Ohledně DPP si stěžoval, že DPP si sjednal již v počátcích, kdy to bylo možné (asi 93-94 ?), a protože byl odpovědný dával si tam stranou 500 Kč/m +prispevvek 120 (pak zvednuto na 150). V té dobe to bylo docela dost penez, dalo se za to nakoupit jidla na 14-20 dni, benzin stal okolo 22 Kč/l. No a za necelych 20 let (ja to mam jeste za mnohem vic) si za to samy 500 poridi mnohem mene, uz ma mnohem mensi kupni silu. Jidla se za to nakoupi tak na tyden a benzin je za 38 Kč/l. Takze vzhledem k dobe, kterou mam jeste pred sebou, mi neprijde prilis chytry pravidelne v tom "topit" nejake vyssi castky. A jeste v systemu z kteryho nemuzu ani vystoupit. A do toho mi chemik nebo casem jiny kaspar bude povidat cosi o zodpovednosti... To je hnus, velebnosti.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vigilantibus 22. 9. 2012 06:52

Však kdyby těch 500 Kč měsíčně strkal jinam, tak by se mu to bez rizika také nezdvojnásobilo, mohl je tehdy prožrat, zemřel by možná kvůli obezitě dřív a dnes by takové starosti neměl, anebo by ještě žil a měl ještě větší starosti. ;-]
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 22. 9. 2012 08:08

Ráda bych řekla, že se o sebe postarám sama. Není mi ale jasné, do kolika let budu schopná jezdit po republice zakládat výhodné TV nebo investovat na burze. :(
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 10. 2012 11:24

Vidím to s reformou stejně jako Markéta Šichtařová s V.Pikorou na vtipně natočeném snímku. Video je z loňského roku, ale vystihuje přesně podstatu schválené reformy.

http://ekonomika.idnes.cz/ekonomove-sichtarova-a-pikora-sehrali-etudu-proti-povinnemu-sporeni-na-penzi-1xx-/ekonomika.aspx?c=A110209_161547_ekonomika_fih
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 2. 10. 2012 14:45

Bohužel to není ani tak o fungování toho 3. pilíře, ale celého státu. Proto to nemůže fungovat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 2. 10. 2012 14:46

vec nazoru. mne to prijde jako stupidne natocena radobyparodie. snazi se vymlatit z popularity co to da. dokonce vydavaj knizku. urcite si ji kup:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 2. 10. 2012 15:14

To Sabik: v tomhle s tebou souhlasím. V názoru na důchodovou reformu jsem na tom stejně jako Šichtařová s Pikorou, ale na stranu druhou, na to že jsou to ekonomové, tak bych od nich očekávala, že se budou vyjadřovat trochu jinak. Teď se snaží ze všech sil vytřískat z nabyté popularity co to jde.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 10. 2012 15:44

saabik a co z toho tam řečeného neodpovídá skutečnosti?
Naopak podle mě to vystihli a ještě navíc formou nadsázky, protože kdyby tam začli sypat tvrdá data a statistiky, že celá reforma stojí na vodě, tak to kromě pár zasvěcených lidí nikdo
nepochopí a vůbec nikoho to neosloví.Takhle se o tom aspoň diskutuje a je to podáno srozumitelnou formou, že to pochopí i Máňa z kravína...

Stačí když se podíváš jak dopadli Slováci se svou reformou, kdy jednotlivé fondy generují jen ztráty, takže peníze lidem vlastně znehodnocují navíc došlo k částečnému znárodnění soukromých fondů bo Ficovi jaksi došly prachy...perlička na závěr-ten zákon byl změněn za poslední 4 roky už 22x, to znamená , že podmínky jsou dnes naprosto jiné než na začátku(lidem byl navíc umožněn výstup z uvedeného 2.pilíře a návrat do 1.,tedy toho zatracovaného průběžného).
Nedělám si iluze , že tady to bude fungovat líp ...
Ondrasz
Diskutér

Předchozí stránka