Podílové fondy vs termínovaný vklad

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 12. 10. 2012 10:18

dropino: právě prtoto to počítám od začátku ať se vyhnu tomu - když tehdy koupím a tehdy prodám, tak mám 10% ztrátu. Přeji ti výdrž k horizontu ;-)

filip893: od založení fondu, každý den kupuji jeden podíl - dnes jsem vše prodal, zanedbal jsem další zdanění, úroký z úroků atp.

pzelenka00: kromě rizika, že je to akcie, přibývá ještě kurzové riziko - podle původního dotazu bych soudil, že to má být "náhrada" za termíňák - což mi u toho moc nesedí.

Jinak obecně zkus cokoli ;-) Já jen na těch výnosech fondů nevidím tu "zkušenost" z investováním za kterou platím. Podle mne - pokud si každý měsíc náhodně vynereš akcii a zainvestuješ do ni, tak horšího výnosu v průměru nedosáhneš
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 12. 10. 2012 20:48

co se tyka multifondu, tak zrejme v ING s timto slapli do hmoty, ktera vetsine lidi pada z maxima glutea.

fond ciluje vynos nad 1M euribor, coz v reci cisel po odecteni poplatku za spravu nezanedbatelnych 1 % indikuje nulovej vynos. sice nedavno kvuli tomu zmenili portfolio managera, ale zadna zmena se nestala:). podle mych informaci maji v ING s timto fondem trpelivost jeste nasledujicich 12-18 mesicu. pokud se vykonnost nezlepsi, je tu riziko odlivu penez lidi puvodne z ING konta (tech je vetsina), a zaroven riziko zmeny/zruseni fondu/strategie. dale je tam spousta klientu, kteri byli puvodne v click fondu. do multifondu se click fond slucoval v dobe blizkych minimalnich hodnot, takze klienti po 5 a vice letech konzervativni strategie jsou v minusu 0-10 %. no nekup to :).

ING fondy maji vetsinou velmi mizernou vykonnost ve srovnani s benchmarkem. neodpustim si jeden tip na korunovej dluhopisovej fond a zadarmo:)
FT global bond fund
http://www.franklintempleton.cz/downloa ... d=gr5d87sl

pokud nekdo hleda konzervativnejsi fond s cilem cca 5 % rocniho vynosu po dobu nekolika dalsich let s primerenym rizikem, toto je muj favorit

disclaimer: nemam zadnou financni vazbu na FT :mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 12. 10. 2012 22:26

saabik píše:fond ciluje vynos nad 1M euribor, coz v reci cisel po odecteni poplatku za spravu nezanedbatelnych 1 % indikuje nulovej vynos.

TER za období 04/2011 až 03/2012 byl 1,63%.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vorry 31. 10. 2012 08:36

vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 31. 10. 2012 08:59

Ale tohle neni sporici produkt, ale pojistovaci, tedy na zajisteni rizika a to zhodnoceni je jenom "bokem".
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 10. 2012 11:59

vorry: finta je v tom, ze zhodnoceni sepocita jen z ciste rezervy bez poplatku, ve vysledku budes rad, kdyz nebudes v minusu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 31. 10. 2012 12:15

PCh: Tak zlé to nebude, ale celkové zhodnocení bude nižší. Podlé jejich kalkulačky mi vyšlo zhodnocení cca 3% p.a.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod vorry 31. 10. 2012 12:27

Vždyt jsem psal ,že termínak na 4 roky je lepší:-)
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gotesák 1. 11. 2012 13:27

Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý

Předchozí stránka