Kam s tisícovkou, když už mám...

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PetrAsch 30. 3. 2013 20:49

Nerozumím.
V odkazovaném článku jsem na propagaci zlata ani stříbra nenarazil. Pod článkem jsou sice různé odkazy, ale nevidím v nich dealera zlata a stříbra.
Server proinvestory sleduji teprve chvíli, uniklo mi něco?
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 30. 3. 2013 21:00

tak to asi nectes moc dukladne. vsechny clanky jsou s nadechem konce financniho systemu, podsouvaji nutnost a spravnost drzeni cennych kovu, vcetne ruznych spekulaci a ucelovych polopravd. na strankach vpravo najdes grafy stribra a zlata, jedna ze zalozek "drahe kovy" te presmeruje na eshop prodeje stribra a zlata, kterou spoluvlastni majitel stranek proinvestory. ale mas pravdu, jinak zadnej dalsi naznak :mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 30. 3. 2013 22:01

Web sleduji od půlky února, nečtu všechno, články věnované podle nadpisu konci systému jsem přeskočil. Možná proto jsem nezaznamenal zaměření na drahé kovy. :roll:

Grafy zlata a stříbra jsem tam viděl. Našel jsem i odkaz na nejmenovaného dealera drahých kovů, ale spojení mě nenapadlo. Vzal jsem to jako placenou reklamu, tu má na svém webu kde kdo a je za to rád.

Kdo je majitel webu? Autorů je tam celá řada, na majitele odhaduji p. Dvořáka. Je to tak? Z jeho článků mě oslovily jen některé (např. metodika inflace, na kterou jsem dával link), ze všech nejvíce se mi líbily články pana Brychty o investování do akcií v dnešní době.

Každopádně dík za info, budu to mít na vědomí při čtení článků a budu si hlídat i autory (a nebudu sem již dávat žádné odkazy na tento web).
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod H.G. 3. 4. 2013 09:07

Nevim na kolik je to pro Vas zajimave, no sam mam nekolik depozitnich uctu na Ukrajine a v EUR plati i 7-8 procent rocne. Slysel jsem, ze tam ukladaji penize i nektere nase banky. Penize vybiram pomoci platebni karty jaka je uplne zadarmo. Internet bankovnictvi je rekl bych na vyssi urovni nez u nas . Je jen potreba mit SIM kartu ukrajinskeho operatora jakou muzete koupit na kazdem ukrajinskem rohu od cca. 27 korun. Ceskou simku banka zpracovava nerada, muzou ji i odmitnout. Privat Bank jaky pouzivam je jedna z nejlepsich a nejspolehlivejsich bank na Ukrajine se svetovym renome no jsou tu i pobocky jinych bank jako Deutsche bank ( Na Ukrajine se jmenuje Bank Forum) videl jsem tu i ERSTE Bank ta ma pry neco spolecneho s nasi Ceskou Sporitelnou. Nechci vam nic vnucovat, ale zkusenosti mam opravdu dobre. Podminky najdete napriklad na http://old.privatbank.ua/info/index3.st ... 2_35e.html
H.G.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 3. 4. 2013 09:30

To je opravdu zajímavé. A to nabízí pouze ta "privatbank" nebo takové sazby jsou na Ukrajině zcela běžné ? Jak je na tom ukrajinský bankovní systém obecně ? Je na vklady nějaká obdoba pojištění jako u nás fond pojištění vkladů ? Děkuji
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 3. 4. 2013 09:54

2H.G.: Kdysi jsem se o podobnou možnost zajímal v Polsku. Ale bez Poslkého IČ neb bydliště mi účet nechtěli založit..
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 3. 4. 2013 10:12

Obecně jsou úroky na Ukrajině vyšší, u vybraných bank dokonce podstatně vyšší. Samozřejmě nic není zadarmo-je to za riziko. Povinné pojištění vkladů existuje, ale při krachu banky to trvá hodně dlouho a v případě, že se jedná o cizince ještě déle. Samozřejmě mohou nastat "nové scénáře" viz Kypr, kde cizince oškubou jako první v případě problémů.
Je tam Raifka, Erste, poplatky za vedení účtů se neúčtují.
Pro někoho může být zajímavé, že na rozdíl od bank v EU NESPOLUPRACUJÍ s českým berňákem a exekutorskou komorou.
No a kdo se nebojí, může spořit klidne i v Brazílii, kdem jsou úroky ještě vyšší.(Rizika srovnatelná, vzdálenost nesrovnatelná)
Hodně štěstí, já těch pár šušňů radši strčím do slamníku nebo k ZUNO.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 3. 4. 2013 10:39

V čem by ta rizika měla být vyšší, než v případě bank v ČR ? Pokud se jedná o pobočky bank, které působí i na trhu v ČR, riziko krachu jako celku by mělo být stejné nebo ne ? Jak by to bylo se zdaněním vkladu ? A obecně v rámci Evropy, jaké banky nabízejí nejvyšší úrokové sazby na vkladové produkty v měnách USD nebo EURO ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 4. 2013 10:57

Fakta místo domněnek:

1) ERSTE opustila ukr. trh v 12/2012.

2) UKR není členem EU, a není pro ni závazná směrnice o 100% náhradě vkladů v ekv. do výše 100tis.EUR.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 3. 4. 2013 10:59

tom brava:

1) nemůže to být třeba právě z důvodu, že když může parazitovat prostřednictvím České Spořitelny v ČR, nemá pro ní smysl svádět konkurenční boj na Ukrajině ?

2) jinou formu pojištění vkladů tam nemají ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 4. 2013 11:06

Ad1) obchodní politika ERSTE mě nezajímá, mimo stav. spoření nevyužívám a nevím, co by se muselo stát, abych využíval bank. služby u šiditelny.

Ad2) jistě, máme svobodu a je věcí každého zvážit riziko uložit prašule do ukr. banky výhradně na riziko státu UKR, ten divoký výnos nebude jen tak pro nic za nic
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 3. 4. 2013 11:08

Marku, v rámci Evropy je to všude stejná mizérie. Věř tomu, že kdyby to někde bylo zajímavé a s malým rizikem, tak se tam okažitě přesunou miliardy nepotřebných peněz z celého světa, kterých jsou obrovské přebytky a jen se přelévají z dluhopisů do akcií a komodit a zpět.
A v čem jsou vyšší rizika než tady? Jiná legislativa, jiná kultura a HRANICE. Poctivé hranice střežené soudruhy se samopaly, přes které se kufr plný bankovek převáží špatně jakýmkoli směrem................
Na Kypru to bylo taky zajímavé, v EU, bez rizika a pojištěné.................a další akce soudruhů z Bruselu budou následovat.(viz 5:13 v odkaze)
http://www.youtube.com/watch?v=gEkSc2N7cxo
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 3. 4. 2013 11:29

Ale Ukrajina je v Evropě :-) No co jsem se koukal do objemu vkladů té banky, tak to vypadá, že tam miliardy nepotřebných peněz už dávno jsou. Zase není riziko a riziko, jestli bych měl hledat větší potenciál vkladu mezi termínovaným vkladem České Spořitelny na 1 rok s úrokem někde 0,30 % p.a. a termínovaným vkladek Erste "České Spořitelny" na 1 rok na Ukrajině s úrokem 9,75 % p.a., tak raději uložím peníze na 1 rok na Ukrajině, než na 30 let v České Republice... :-)
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 3. 4. 2013 14:13

MarekVach píše:Ale Ukrajina je v Evropě :-)

Kuba je taky v Americe............
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod H.G. 3. 4. 2013 16:35

Urokove sazby na Ukrajine odpovidaji priblizne tem jake byly u nas v porevolucnim obdobi. Vsechny
banky je maji velmi podobne, jsou vsak i riskantni male banky jake nabizeji mnohem vetsi uroky. Raiffeisen banka na Ukrajine neni dcerinou bankou Raiffeisenu jedna se o Bank Aval jaky pouze pouziva brend Raiffeisen banky. Co se tyce zalozeni uctu v nekterych pobockach vam ho udelaji ihned a v nekterych vam reknou ze nemuzou kazda pobocka si zakony vyklada po svemu a je vse otazkou vasi diplomacie. V Uzgorode cca.3km od slovenskych hranic vetsinou v bankach rozumi i slovenstinu, takze cech nema moc problemu s konverzaci. Co se tyce pojisteni vkladu, existuje no s ukrajinskym pravnim systemem budete velmi dlouho cekat, je proto od veci nekoukat na par procent navic a radeji se obracet k renomovanym bankam. Jestli merit spolehlivost ukrajinskych bank poctem bankrotu k poctu bank to na tom nejsou hure nez my a dokonce si stoji i lepe. Pro ty kdo se chce blysknout ve spolecnosti zlatou, platinovou nebo i infinite kartou, maji moznost ji ziskat prumerne za 100 EUR na rok bez nutnosti minimalniho zustatku na uctu. Takze az uvidite ve Varech za den stopadesateho rusky hovoriciho s platinou nebo infinite, tak to neznamena ze jse uvideli shluk ruskych milionaru, muze to byt skupina delniku z fabriky jaci si proste chteli malo vyskocit.
H.G.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka