Kam s tisícovkou, když už mám...

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 06:19

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, do čeho investovat cca 1000kč měsíčně, když už spořím v následujících produktech:
Stavební spoření - 1500 měsíčně
Penzijní připojištění - 1000 měsíčně
spořící účet - cca 10000 měsíčně

Dále mívám jednorázové investice do podílových fondů (dluhopisové a smíšené) v rámci cca 30000 ročně. Tam jsem byl právě včera nějaké peníze ukládat, a bankéřka mi nabízela schůzka stran domluvy nějakých pravidelných měsíční investic, ale ještě nemluvila o ničem konkrétně, tak ještě nevím, co měla přesně na mysli.

každý měsíc byl chtěl ještě někam investovat cca tisícovku, tyto peníze dlouhodobě nebudu potřebovat a můžou tedy být vázány na delší dobu.

Děkuji všem za radu.
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 18. 10. 2012 07:31

sirius1983 píše:a bankéřka mi nabízela schůzka stran domluvy nějakých pravidelných měsíční investic, ale ještě nemluvila o ničem konkrétně, tak ještě nevím, co měla přesně na mysli.

nejlepší spoření je přece životní :oboze
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 18. 10. 2012 08:23

Co je to za banku?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 09:03

ČSOB
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 18. 10. 2012 09:14

Na spořák jde opravdu 10 tis. nebo je to překlep? Kolik máš let? A k čemu mají primárně ty peníze pak sloužit a za jak dlouho asi?
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod coore 18. 10. 2012 09:27

To Sirius1983
Existuje spousta možností, ale je potřeba vědět více věcí. Na co ty peníze spoříte (investujete), kdy je budete potřebovat? Od toho se odvíjí různé možnosti řešení. Určitě nedoporučuji dávat peníze do životního pojištění a klasickými produkty moc nezískáte. Je dobré se poohlédnout po jiných možnostech jako jsou dividendové akcie, investice do majetků atd...
Pokud chcete vědět více hledejte možnosti, vzdělávejte se v oboru financí nebo mi napište. Pěkný den.
coore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 09:55

Inev: překlep to není, je mi 29 let, jsem ženatý, děti nemám a v dohledné době ani mít nebudu. Bydlení máme vlastní. Stran uložení té tisícovky nemám žádné konkrétní plány, k čemu bych ji chtěl použít. Samozřejmě ji můžu přidat na spořící účet, ale rád bych zkusil i něco nového, třeba i nějakou méně konzervativní investici, než jsou všechny produkty, které mám. Řekněme, že že doba investice by byla cca 5-10 let.
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 18. 10. 2012 12:43

za tisícovku měsíčně nejspíše akciový fond... zajištěný do korun s orientací na vyspělé trhy?

na přímé investování to není a nejspíše ani nebudou znalosti? a možná ani chuť je získávat?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 17:44

chuť by možná byla, nicméně pracovní vytížení mi v tuto chvíli nedovoluje věnovat se investování přímo.
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 18. 10. 2012 18:40

takže s největší pravděpodobností ty fondy...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 19:10

takže fondy, které jsou přímo akciové?
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 18. 10. 2012 19:18

Jelikož bydlíte ve svém a děti teprve přijdou,možná by to stálo to tvé portfolio více překopat. Toť otázka. Jinak u 1000 kč bez tvého času asi jen fondy. Určitě akciový, ale jaký.....Toť otázka.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 19:24

V jakém smyslu překopat?
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 18. 10. 2012 19:25

Pokud ČSOB pak třeba tyto 3 akciové fondy?

PF investující do akcií světových firem:
http://www.csob.cz/cz/fondy/Akciove-fon ... 01170.aspx

PF kopírující pražskou burzu a její index PX:
http://www.csob.cz/cz/fondy/Akciove-fon ... 91866.aspx

PF investující do firem střední a východní Evropy:
http://www.csob.cz/cz/fondy/Akciove-fon ... 72610.aspx
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod bohemund 18. 10. 2012 19:49

Jo hlavně jsou zajímavé to zhodnocení od založení, člověk by myslel, že majetek fondu by měl ikdyž s korekcemi ale aspon trochu vzhuru. Bohužel jsou to jen vytvořene swingy, tahže hlavně bych přestal s jednorázovými investicemi do PF. Rád bych od zdejších koumaku se dozvěděl v čem jsou PF teda dobré, to už rovnou mohu investovat na slepo do indexů, jediný rozdíl je ,že bych neměl takové poplatky :D
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Další stránka