spoření či investice - 100000,-

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod michal.652 13. 11. 2012 23:26

Ahoj, jsem student, 22let, mám k dispozici cca 110 000,-. Poradíte mi, prosím, kam peníze vložit/rozložit (nevím, je-li vhodné vložit všechny peníze do jednoho produktu/služby)? Spořit či investovat (popřípadě kam)? U spoření jsem našel jedny z nejvyšších úroků u ZUNO a AIR (zde se mi velmi nelíbí zpoplatněné odchozí platby), spořící účet by se mi líbil u banky s BÚ bez poplatků jako má mBank nebo FIO (bohužel jejich úroky na spořících účtech jsou velmi směšné). Dále jsem našel termínovaný vklad u mBank (3,00% p.a. na 3 měsíce). Nevím, jak je to s investicí do zlata (které a kde koupit - jak je to s následným prodejem). Osobně bych byl pro začátek spíše opatrnější - menší riziko, malý, ale jistý zisk. Tyto peníze momentálně nepotřebuji, resp. mohu dát na čas stranou, ideálně bych to viděl jednou za rok se rozhodnout, co s nimi dál. Zatím k nim neustálý přístup nepotřebuji. Děkuji všem za rady.
michal.652
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 03:26

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 11. 2012 05:51

michal.652 píše:Ahoj, jsem student, 22let, mám k dispozici cca 110 000,-. Poradíte mi, prosím, kam peníze vložit/rozložit (nevím, je-li vhodné vložit všechny peníze do jednoho ...

Státní dluhopisy jste prošvihl, ale je to v podstatě jedno. Vražte peníze někam, kde k nim budete moci ne jednou za rok, ale pořád, a na výnos ani tak nekoukejte. Jste mladý, studující, kolem vás se pořád něco děje, a uvidíte, že příležitostí jak zhodnotit peníze potkáte za rok nepočítaně. A pak byste jen litoval, že k penězům nemůžete.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 14. 11. 2012 10:27

michal.652 píše: Nevím, jak je to s investicí do zlata (které a kde koupit - jak je to s následným prodejem).

Když nevíte, tak si nechte poradit od někoho kdo ví.
Mimochodem Investiční stříbro má ještě větší potenciál než zlato.

Rozhodně investiční zlato tj. ryzost minimálně 0,9995, (doporučuji nakupovat pouze 0,9999), které je osvobozeno od daně.
Prodej: záleží na společnosti.
U web shopů nemusí být žádný, větší společnosti nabízejí jako minimum London fix (je-li to koupeno u jiné společnosti, často ještě -2 %, náklady na ověření pravosti). Pak záleží taky, kde je to skladováno. Při využítí ukladnění lze dostat peníze velmi rychle. Uskladnění by však mělo být vždy na Vaše jméno a s pravidelným auditem.

V západních zemích, např Švédsko, lze přijít se slitem do banky a dostanete také London Fix

Jinak zkus projít forům s podobným nadpisem a začti se
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.652 14. 11. 2012 12:05

to radecekh:
Na státními dluhopisy jsem se také koukal-podle délky, na jak dlouho chci peníze zatím spořit/investovat, byl k dispozici jen 1,5letý diskontovaný – výnosnost 2,5%, což je téměř shodné se spořícími účty, u SÚ mám navíc peníze kdykoli k dispozici, takže jsem státní dluhopisy pro mě zavrhnul.

to xmart:
xmart píše:Když nevíte, tak si nechte poradit od někoho kdo ví.

A právě proto píši sem na fórum, kde se o toto můžete zajímat a poradit mi. Za informace o zlatu děkuji. Plánuji peníze rozdělit a koupit zlato za menší obnos, než mám k dispozici a pouze na kratší období (6-12 měsíců). Dle prognóz bude cena zlata v nejbližší době hodně růst. Je v takto krátké investici do zlata lepší koupit slitek, minci nebo "papírové" zlato? (V případě fyzického držení zlata je jistota, že ho mám, papírové zlato, myslím si, se prodává s menší ztrátou než slitky či mince.)
Fóra pročítám, čtu různé články na finančních a ekonomických webech. Nevýhoda toho pročítání je, že to, co vyšlo před půl rokem a víc, je v podstatě většinou k ničemu, neboť se ekonomika stále mění a doporučení "Nejlepší spoření je na spořících účtech s úročením 3,5% p.a." opravdu není aktuální.
michal.652
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drozden 14. 11. 2012 15:00

"Osobně bych byl pro začátek spíše opatrnější - menší riziko, malý, ale jistý zisk."

Proc tedy uvazujes o zlatu? Na zlatu muzes vydelat jen tehdy, pokud od Tebe tu stejnou vec (slitek, minci..) nekdo v budoucnu bude ochoten koupit draz. Proc by to tak v budoucnu melo byt? Produkuje zlato neco, co je ostatnim uzitecne a co pravdepodobne stoupne na cene? Nebud omracen odhady analytiku. Jsou k nicemu. Uz vubec neposlouchej prodejce (zde napr. xmart), protoze tem jde o prodej, ostatni veci jsou jim ukradene.. a aby prodali, nevahaji pristoupit k FUD. Radu Ti nedam, slusny vynos bez rizika neexistuje a vzhledem k tomu, ze tradicni "bezrizikove" ucty/dluhopisy nechces, hledas svaty gral, ktery neni.
drozden
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 14. 11. 2012 19:11

michal.652: Máte pravdu papírové zlato by se mělo prodávat s menší ztrátou než zlato fyzické.
Cena drahých kovů je však manipulována směrem dolů právě pomocí papírových kontraktů a může se stát, že cena fyzického zlata se odpoutá od ceny papírového zlata. Ono se to stane určitě, jen nikdo neví, kdy to nastane. Může to nastat zítra, nebo za 5 let. Já bych řekl do 2 let. Potom na tom budou lépe držitelé fyzického zlata.

Ve fyzické podobě bych doporučoval uncový slitek (31,1g) má největší likviditu dobrou cenu.
Doporučuji se podívat na následující video, které Vás může naučit mnoho o investování, hlavně o tom jak dnes vznikají peníze a jak poznat podhodnocená a nadhodnocená aktiva.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tj2s6vzErqY&yt:cc=on

drozden: Jaký FUD?, dnešní finanční systém je založen na zlegalizovaném podvodu viz. částečné rezervy a složeném úročení. Když pochopíte, jak funguje složené úročení http://www.youtube.com/watch?v=iIwyMif5EOg&list=PL7E8A774DA8435EEB&index=4&feature=plpp_video, pochopíte proč je nutná změna systému. To se ale nelíbí finanční elitě, která se za každou cenu snaží udržet co nejdéle tento systém, na kterém tolik profituje.
Takže tyto informace nenaleznete v mainstreamových médiích, které finanční elita ovládá.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 14. 11. 2012 20:27

Zaplať si jazykový kurz v zahraničí, případně semestr někde v zahraničí.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 11. 2012 20:29

To michal.652:
Investovat do zlata vám taky doporučuji. Ne že bych si myslel, že na tom vyděláte, ale pokud vyděláte, budete spokojený, pokud proděláte, budete poučený, že člověk bojící se ztráty nemůže nakupovat takové nesmysly jako zlato.
Zlato se kupuje (až na pár spekulantů, kteří si myslí, že poroste donekonečna) jako zajištění. Tedy kousek po kousku hromadím zlato. Neočekávám, že mi jeho cena poroste, ale očekávám, že mám na zahradě zakopanou jistotu, kterou mi jen tak nikdo nevezme (na rozdíl peněz, nemovitostí a jiného hmotného majetku, který je všem na očích).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 14. 11. 2012 20:35

Cca. 100 000 Kč není tolik, aby si to mohl dovolit prodělat na zlatu, stříbru, akciích a ostatních nesmyslech.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod zevlovaci 14. 11. 2012 21:15

ahoj,
zde se mi velmi nelíbí zpoplatněné odchozí platby
toto není při částe 100 000 vůbec problém. 20 plateb ti úrok zmenší o 0.1 %, a to je stále jeden z těch lepších. Pokud máš rozumný zůstatek na normálním účtu, tak jsi v klidu..
Do zlata bych neinvestoval.. rozhodně nesplňuje
menší riziko, malý, ale jistý zis
.
Nejmenší riziko a nejvyšší zisk je asi toto: http://www.imsd.cz/urokove-sazby/-29438 problém je, že si půlrok/rok na ty peníze nebudeš moci sáhnout.

Nebo můžeš kombinovat, třeba založit si stavební spoření na které před koncem roku pošleš 20000 a zbytek doby máš peníze na co nejlepším spořícím účtu. (ale to je už 6 letý horizont, a to bys mohl uvažovat i o nějakých podílových fondech, které by při této době mohly být zhodnocením zajímavé).

Navíc u fondů zjistíš, co s tebou dělá (hlavně psychicky) kolísání hodnoty tvé investice. U zlata sice taky, ale to není osvobozené od daně a výkup je složiější..
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drozden 14. 11. 2012 23:03

xmart píše:drozden: Jaký FUD?, dnešní finanční systém je založen na zlegalizovaném podvodu viz. částečné rezervy a složeném úročení. Když pochopíte, jak funguje složené úročení http://www.youtube.com/watch?v=iIwyMif5EOg&list=PL7E8A774DA8435EEB&index=4&feature=plpp_video, pochopíte proč je nutná změna systému. To se ale nelíbí finanční elitě, která se za každou cenu snaží udržet co nejdéle tento systém, na kterém tolik profituje.
Takže tyto informace nenaleznete v mainstreamových médiích, které finanční elita ovládá.

Mohl by prosim nekdo jiny posoudit, zda citovana pasaz predstavuje FUD? (Zmena systemu, financni elita snazici se jej udrzet, k tomu ovlada media.. )
drozden
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 11. 2012 05:32

Citovaná pasáž není FUD, ale neschopnost autora pochopit, že každému alespoň trochu bohatému jedinci je úplně jedno, jak systém peněz funguje, protože v penězích má jen menší část aktiv. A pokud se zhroutí současný finanční systém, tak ho zákonitě musí nahradit jiný. A lidé si stejně budou dále kupovat výrobky a služby, jen budou platit místo dolarů či korun třeba kokosovými ořechy. Pokud se totiž zhroutí systém peněz, stanou se bezcennými jak vklady, tak půjčky. A tady je v prvotní úvaze ta logická chyba. Jestliže banky půjčují více peněz než vyberou, tak zcela zákonitě kolapsem přijdou o více peněz než vyberou. A naopak všechny ostatní subjekty dohromady zcela zákonitě musí přijít o více půjček u bank, než vlastních vkladů. Tedy kolaps finančního systému je pro banky nevýhodný a pro ostatní (v průměru) výhodný.
Šílení některých lidí, kteří svůj strach proměňují v bláznivé nápady některých komodit vede jen k jejich neopodstatněnému růstu a o to většímu krachu v budoucnu. Je tedy velká šance, že při krachu finančního systému budou nejvíce tratit ti, co mají nasysleno ve zlatě, stříbře apod.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.652 15. 11. 2012 13:43

to drozden: Proč uvažuji o zlatu? Protože jsem si jist, že následující 3-6 měsíců určitě poroste. Ale nikdy není dobré vše nasměrovat do jedné věci. Nechtěl jsem žádný zázračný zhodnocení 20% p.a. s nulovým rizikem, to je určitě ten grál, o kterém mluvíš, ale zhodnocení kolem 3% p.a. s minimálním rizikem, což je podle mne reálné. A pokud by se našlo někde lepší zhodnocení s minimálním či nízkým rizikem, na což jsem se ptal vás, diskutatérů, tak bych to vložil samozřejmě do lepší služby. FUD jsem doteď nikdy neslyšel, zase jsem o něco chytřejší. Díky.
to radecekh: Je pravda, že chybami se člověk učí, ale nerad bych těmi chybami skončil na mizině :-D.
to zevlovaci. Dekuji, o MSD jsem už též uvažoval a asi tam část vložím.
michal.652
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 11. 2012 14:16

Určitě poroste!? Půjč mi tu kouli. Koupil bych nějakou valutu, je tam menší spread a tak nějak líp se to obratem prodává než zlato :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Další stránka