Co se 100 000??

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 22. 12. 2012 17:57

Aha, takze si to shrneme:
- nekteri spatne pochopili poplatky. A v cem je spatne konkretne pochopili? Ze je musi zaplatit a tim padem je to naklad?

- machas tu ruznymi vynosy, treba tech 10%. To je teda garantovano a rucis za to svou hlavou?

- kdyz budu chtit takto investovat, PROC to mam delat pres E&S (nebo Jung nebo XYZ) a proc si to radeji nemam koupit naprimo?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Wintrell 22. 12. 2012 18:55

:)
Někteří špatně pochopili poplatky - jsou tu (a nejen tu) názory, že jsou poplatky zdvojené, příliš vysoké, neodpovídající, apod. Jen jsem to chtěl uvést na pravou míru. Žádné další poplatky než ty, které jsem napsal, se u nás neplatí.
Různé výnosy - Každý fond má samozřejmě jiný průměrný výnos. Nikomu netvrdím, že to stoprocentně takhle bude - nevlastním křišťálovou kouli. Nicméně z historie jde pěkně vysledovat, jak se fondy chovaly doposud - a jestliže fond v posledních 10 let (což byla mimochodem desetiletka s nejhoršími "krizemi" od Černého pátku) udělal například 10% p.a., dá se očekávat, že v tom bude pokračovat i nadále. Jinak všechny výkony všech fondů se dají zjistit buď přímo na stránce FT, nebo například na fondsprofessionell.de.
Garantováno není nic. Nejsme v bance, kde mi "garantují" 0,5% ročně. Svou hlavou za to rozhodně neručím. Je ale třeba si uvědomit, že se musí počítat s daným investičním horizontem, rozhodně se nedá investovat na měsíc. Další věc je, že ztráta je realizována pouze v případě, kdy s horkou hlavou prodáte v momentě, kdy to začne padat. Pokud vydržíte a dodržíte doporučený časový horizont, peníze se vám vrátí na původní hodnotu před krizí a zase zhodnotí. Navíc je možné u nás "zadarmo" (lépe řečeno v ceně poplatku) provádět switch mezi dluhopisovými a akciovými fondy. Jednoduše řečeno - pokud máte peníze v akciích a začne klesat akciový trh, přesunete zdarma své peníze do dluhopisového fondu (ten v případě poklesu akcií stoupá). Na konci krize provedete opak.
Tím jsem chtěl říct, že já vám za sebe nic zaručit nemohu, ale dá se spoustě věcem předejít. Nicméně nic vám nezaručí ani nikde jinde u podílových fondů. Garanci dostanete leda tak na spořícím účtu s nějakými max. 2%.
Poslední otázka - ono to je napřímo :) u nás nesepisujete žádnou smlouvu s Ertragem ani Jungem, u nás sepisujete ŽÁDOST o otevření majetkového depozitu v Lucembursku. Naše investice je přímá, my vám pouze zprostředkováváme možnost investovat od malých částek. Přímo u Franklin Templeton lze investovat až od milionů eur/usd a pouze jako instituce, ne jako fyzická osoba.
Wintrell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 22. 12. 2012 20:43

wintrell: a jeje, zase lzi a polopravdy. vsichni z ES melou stejnou naucenou basnicku. predpokladam, ze investicim rozumis asi jako ja astrofyzice. takze vubec. jednak dluhopisy zakonite nerostou, kdyz akcie klesaj (JAKEJ MAS DUKAZ?). vis co to je durace, modifikovana durace a vynos do splatnosti? jinak bys nemohl tvrdit takovou blbost ohledne budoucich vynosu na zminovanych dluhopisovych fondech.

dale. vstupni poplatek si nebere templeton, ale zprostredkovatel. tedy Jung nebo ES. zlodej jako zlodej. ten vstupni poplatek 5,25 % je strop, kterej si necha uctovat zprostredkovatel. vetsina ostatnich zprostredkovatelu (conseq, sporitelna, citibank atd.) si bere mene. pri pravidelny investici u consequ nebo citiny nikdo zadnej 14ti ani 12tinasobek neplati. to vyhazuje do kanalu jen u jungu. a ty dalsi 3 % jsou jen dalsi hazeni penez do kanalu.

dale nevidim zadnou vyhodu u "rodinnyho investovani". to nedela skoro nikdo. osobne neznam nikoho kdo ma v rodine treba 4 investicni ucty a kazdej jede na svoje. v drtivy vetsine to je vzdy jeden clovek.

no a co se tyka investice "naprimo", opet dalsi nesmysl. v poslednim odstavci je jedina pravda. majetkovej ucet v lucembursku maji pouze institucionalove. jedna se o tzv. nominee evidenci. proto tam take nema a nemuze mit ucet zadna fyzicka osoba. nominee je institucionalni jednotka, ktera vede na sve jmenou u transfer agenta podilovy listy, a zaroven ma smluvni vztah s investorem (to je ta tvoje smlouva kterou sepisujes s investorem). podilovy listy jsou drzeny mimo rozvahu nominee, a investor ma po celou dobu moznost vykonavani vlastnickych prav. proto, kdyz napriklad kterejkoliv zprostredkovatel zkrachuje, investor o svuj podil neprijde. dokonce muze investor kdykoliv prevest svuj podil od jednoho spravce nebo nominee k druhymu. napriklad od consequ ke sporitelne nebo citibank v pripade FT.

jedinej duvod proc nemuzu investovat u nas primo u FT je, ze tu nemaji zadnou kancelar. pouze zprostredkovatele. nicmene ve spouste jinych statu k nim muzu prijit uplne stejne treba jako pri investici do ING nebo IKS. v pripade stejne tridy fondu: je ale vzdy naprosto jedno pres kteryho zprostredkovatele podilovy listy nakoupim. vzdy kupuju stejny podilovy listy, se stejnou hodnotou a prodavam jakbysmet. jediny co me zajima je, kde to koupim s nejmensimi poplatky.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Wintrell 22. 12. 2012 22:34

saabik: jenže ty meleš ještě větší blbosti než já. Neměl jsem tvrdit, že dluhopisy v případě poklesu akcií rostou. To je samozřejmě nesmysl. Myslel jsem tím to, že dluhopisové fondy v případě poklesů akciových fondů ve většině případů rostou. A můžu to dokázat grafy z minulých let :)

Dále. Vstupní poplatek (emisní agio) si bere opravdu Franklin Templeton, žádnej Jung. To je naprostá hovadina. Do Jungu se pak z toho agia větší část vrací, ale to už je "výplata" pro Jung od FT. Z tohoto se u nás platí provize. To, že si Conseq, Spořitelna, Citibank atd. účtuje méně je proto, že investují ze sběrných účtů do Nkových fondů, kde je agio 0, takže oni si nechají celý ten poplatek, který vás nechají zaplatit. Kdo je tady zloděj?

Já tam výhodu vidím. Znám přesně 14 rodin, kde tohle funguje, včetně mojí. Nevím, proč by si tam měl spořit jeden člověk. Nenechám si tam spořit jenom svého otce, když si tam můžu spořit i sám za sebe, ne? Zapojit mozek.

Další blábol. Takhle to možná funguje u Consequ, Spořitelny, Citibank, whatever. U nás obchoduješ na svůj účet, ne na účet Consequ, kterej s tebou podepíše smlouvu, a jsi v podstatě zase věřitel. U nás sepíšeš ŽÁDOST, ne smlouvu, přímo s Franklinem, ne s Ertragem nebo Jungem, a otevřeš si přímo majetkový účet v JP Morgan. Přes transferní banku si to posíláš sám, neposílá to za tebe nikdo. A v tom je ten obrovskej rozdíl mezi ostatníma a naší společností.

A opět blbost. Nemají tu kancelář, ale zkus schválně zajet do Franfurtu a zainvestovat přímo v kanceláři FT. Nepůjde to. Samozřejmě mi to budeš vyvracet, ale znám lidi, co tam byli. Za a), v té kanceláři nejsou vůbec žádní lidé, kteří by řešili nové klienty. Proč taky? Oni na to mají distributory. V kancelářích zemí jsou lidé, kteří sledují společnosti zahrnuté do fondu v dané zemi a lidé, kteří řeší problémy se svými distributory, případně institucionálními klienty, ne s každým blbcem, co by chtěl přijít na přepážku. To je ten hlavní problém. Další věc je, že se tam stejně ani bez pozvánky nedostaneš, kanceláře FT jsou dost přísně střežené před konkurencí. Takže smůla, přímo u FT by sis rozhodně nezainvestoval, ani kdyby tady tu kancelář měli ;)

-- 22. 12. 2012 22:44 --

A hlavně jsem nepotkal člověka, kdo by měl přes nás zainvestováno a stěžoval by si na něco. Všichni, kteří mají tunu blbých a šíleně chytrých řečí to jenom někde slyšelo, popřípadě od nějakého stejně chytrého člověka někde na podobném fóru a vydává to teď za 100% pravdu. Další věc je, že i když jste třeba i byli na schůzce, ne vždy trefíte na toho nejlepšího. Viz Zámečníkův článek na investujeme.cz, že ano. Ten taky trefil na nějakého mamlasa, který neměl ponětí, o čem mluví.. To, že vydal za nějakou dobu omluvný článek, už ale málokdo ví. Zajímavé je, že když už člověk zainvestuje, nevadí mu pak žádné vaše "zlodějské dvojité strašně předražené" poplatky ani další hovadiny, které (nejen) tu čtu.
Wintrell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 22. 12. 2012 22:46

jee jasne. klidne si mel, nahanej ovecky, mne je to jedno. nikde neni zadnej nulovej poplatek. par rodin, kterym jsi prodal tu uzasnou investici vyhodilo oknem desetitisice korun. tak at si investujou s tou velkou rodinnou vyhodou:).

takze jsi priznal, ze to jde pres JP Morgan? ale ale.ja myslel, ze to je primo v lucembursku:). na tvoje jmeno. cela ta banda ES jsou obycejny kuchari a zednici, ktery si hrajou na profiky na trhu. nic nevedi, jen bouchaj obcas dobry fondy s predrazenejma poplatkama. that's all...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 12. 2012 10:42

Wintrell píše:A hlavně jsem nepotkal člověka, kdo by měl přes nás zainvestováno a stěžoval by si na něco. Všichni, kteří mají tunu blbých a šíleně chytrých řečí to jenom někde slyšelo, popřípadě od nějakého stejně chytrého člověka někde na podobném fóru a vydává to teď za 100% pravdu.

Tak tomu ja naprosto rozumim. Navic naopak, ti hejlove si nestezuji, ale naopak to vychvaluji. Kdyby se chtel nekdo sam presvedcit, at zavita zde na foru do temat jako EDBUSY nebo ALL PROPERTY DUBAI, je to velmi poucne cteni. A hlavne, at si to docte do konce :mrgreen:

Pokud by byl nekdo liny to hledat:
ALL PROPERTY - viewtopic.php?f=312&t=302147
EDBUSY - viewtopic.php?f=317&t=1030439

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Wintrell 23. 12. 2012 10:43

saabik: Ne, nejde to přes JP Morgan. JP Morgan pouze poskytuje místo pro depozit. Nic jiného.
Zajímavé je, že je u nás spousta lidí, kteří investovali přes Conseq, kteří investovali do různých českých fondů, a všem se u nás líbí :) A ty jsi ty poplatky pořád nepochopil :) Ale protože jsi nadmíru chytrej investor, kterej podle toho, co o tom víš, proinvestoval už miliardy, tak si věř čemu chceš :)
Wintrell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 12. 2012 10:45

Takze aby nekdo mohl mit nazor na deravou silnici, tak musi byt stavebni inzenyr? Zajimava logika :mrgreen:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Wintrell 23. 12. 2012 10:59

Ale ne, názor může mít každej svůj. Ale on mě nazývá lhářem, to už je něco jiného.
Wintrell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 12. 2012 11:26

Pokud vedome spolupracujes s firmou E&S, tak bych se nebal osobne te nazvat i vice expresivnejsim slovem.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Wintrell 23. 12. 2012 11:41

Můžu říct, že jsem absolvoval semináře/školení i v ZFP, Partners, OVB a chystám se na další.Ti teprve nabízí sračky. Já tomu, co prodávám, věřím. Sám to mám a nemůžu si to vynachválit. A lidé, kteří jsou mi hodně blízko, přišli v produktech, které nabízí ostatní společnosti, o spoustu peněz. O dost velkou spoustu peněz. Vždycky samozřejmě budou lidi, kteří tomu nebudou věřit, budou hledat sebemenší důvod, jak to shodit..
Wintrell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 12. 2012 11:55

ZFP, Partners, OVB,..... a tim se jako chlubis? :oboze

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Wintrell 23. 12. 2012 12:30

Ach bože. Čteš vůbec, co jsem napsal? Nechlubím. Ale narozdíl od některých lidí se tam aspoň jedu podívat, abych vědět, co za sračky to vlastně nabízí, abych netvrdil jen něco, co jsem někde slyšel.
Wintrell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 12. 2012 12:33

A drogy si taky pichas, cichas toluen, abys netvrdil jen neco, co si nekde slysel?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod yowie 23. 12. 2012 12:57

Wintrell píše:Ach bože. Čteš vůbec, co jsem napsal? Nechlubím. Ale narozdíl od některých lidí se tam aspoň jedu podívat, abych vědět, co za sračky to vlastně nabízí, abych netvrdil jen něco, co jsem někde slyšel.

Nic proti tobě, ale nedokážu si představit, že bych investoval přes někoho, kdo není schopen spočítat kurzovou ztrátu a když už bych si chtěl něco koupit, taková tvrzení bych si od tebe nechal napsat a tebou podepsat, abych pak měl něco v ruce pro ČNB :-D

Když nad tím ale přemýšlím, tak neschopnost vypočítat kurzovou ztrátu se dá nazvat i jinak - vynikající prodejní schopnosti ;-)

A na ty školení jezdit vážně nemusíš, tam se totiž nic nedozvíš.

Jinak kamarád se začal Ertragu věnovat a je z toho na větvi, tak mě zajímá, jak to funguje a ty poplatky. Co mi ale příjde zarážející je, že si ta firma není schopna vyřídit povolení u ČNB a točí to tady přes jinou firmu. Dále, že na webu vlastně není vůbec nic, jen obecné ódy na radost.

Pokud ten provizní systém je opravdu tak unikátní a skvělý, proč se s tím Ertrag všude nechlubí? Já mít firmu, ve které bych nabízel investování levněji než ostatní, tak bych se v prvé řadě staral o to, aby to všichni věděli, když jde Ertrag formou placených rozhovorů, proč tam ten unikátní systém někdo nerozebere?

Jinak ještě k tomu fondu. Jak jsem vypočítal těch necelých 7%, tak to je bez poplatků, takže v reálu by to bylo cca 5%. To ale vůbec neznamená, že by na tom případný investor neprodělal. Kdyby to prodával loni v létě, kdy byl dolar za 16,50,- tak klidně můžeš být i v mínusu, přestože fond jinak opravdu hodně rostl.
yowie
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka