Kam ,,uschovat,, zivotni uspory?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 25. 1. 2013 17:28

Prosil bych o radu mistni znalce, ekonomy, ci kohokoliv kdo se pohybuje ve svete invesic a penez.

byl jsem pozadan velice dobrou znamou- nechtel bych ji zklamat, jak v dnesni dobe nejlepe ,,uschovat,, zivotem nastradane penzize, vpodstate prodala nemovitost a hodla sve penezni uspory, nekde zurocit ci uschovat, jedna se o castku presahujici

2 000 000 CZK v eurech.

Muj velice dobry kamarad mi poradil zkusit zapatrat po

JEDNODUKAT FRANTISKA JOSEFA

cena by nemela tak klesat jako tomu je u zlata, spise naopak

muj dotaz tedy zni, jak nejlepe tyto penize uschovat, kam investovat, jaky je vas nazor? dekuji

EDIT: mozna pri rozhodovani pomohla nejaka aktualni srovnavaci tabulka o vwvoji zlata, ci zmineneho dukatu ci dalsich moznosti...kdby nekdo o necem podobnem vedel....
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 25. 1. 2013 17:34

Na jak dlouho chce ty peníze "uschovat"? Kdy čeká, že je bude potřebovat?
Jak moc je ochotná riskovat?

Za co je bude utrácet? Tedy zda jednorázově/průběžně a zda v korunách či eurech.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod buck12345 25. 1. 2013 17:49

riskovat samozrejme nechce; jedna se o starsi damu. neveri bankam, penize- resp. tyto v nejblizsi dobe potrebovat nebude, myslim ze pro ji dulezite aby penize usporene zivotem mela nekde vporadku uschovane a prip. nekdy za 10let za 20let na ne mohla sahnout a pokudmozno aby neztratily na cene..
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2013 17:52

Pokud se jedná o životem nastrádané peníze, známá asi nebude nejmladší. Z principu věci se tedy zřejmě bude jednat o konzervativní investici.


Tedy bankovní vklady a k tomu nějaký konzervativní pod. fond?
Otázkou je, co s těma EUR. Jestli utrácení bude v EUR či někdy tak jako tak dojde k přeměně na CZK...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod buck12345 25. 1. 2013 17:59

je obcanem bemgie penize hodla nekam uschovat premyslli o zlatu. ja jsem navrhl jednodukat frantiska josefa... zlato je dle meho nazoru nestabilni, o bankach ani nemluvne
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 25. 1. 2013 18:08

a z čeho je ten jednodukát, kdyz ne ze zlata? Z platiny?
Zase tak stará nebude, když je horizont 20 let - ja osobně bych poradil 2M euro za 20 let v klidu utratit stylem 100k na rok a neřešit tento "problém" :-)
V čase bude mít výnos i v konzervativní formě takový, že by se zajistila i na penzi.
Naposledy upravil SocPredator dne 25. 1. 2013 18:14, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod buck12345 25. 1. 2013 18:11

70 let

dobre zlato jako takovy jednodukat ma podstatne vysi cenu nez zlato. a muzes jej prodat kdekoliv za jednotnou cenu, muj nazor, niucmene vitam nazory i ostatnich
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 25. 1. 2013 18:15

Co znamena, ze neveri bankam? Jako ze ty penize nedostane zpatky?
Nebo ze neveri ve zhodnoceni?
Jak moc durazu klade na slovo zhodnoceni?
2 mega rozdelit tak na 3-4 casti.
-Urcite nejaky ucet u banky (klidne terminovany a pod.)
-Z hlediska konzervativnosti lze stale uvazovat o stavebnim sporeni.
-Koupe garaze a pronajem (na vhodnem miste).
-Zlate mince, i kdyz s pridanou historickou hodnotou jsou uz trochu na povazenou - i kdyz za 10-20 let to jiste bude vynosne. Ale nesmi se to kontrolovat 2x mesicne, to by nemuselo delat dobrotu.
-Pak jsou i fondy, kde je garantovany alespon nepokles hodnoty.
-Jsou i produkty, kde je garantovana TÚM ve vysi 2,4%. Ale v dohledne dobe dojde k poklesu (tak na 1,6% ...). Nicmene, to by se jiz uzavrenych smluv netykalo.
**Vyhnul bych se diamantum a pod a asi i umeleckym dilum.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 25. 1. 2013 18:18

70 uh .. lol
Naposledy upravil SocPredator dne 25. 1. 2013 18:20, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 25. 1. 2013 18:19

buck12345 píše:70 let

dobre zlato jako takovy jednodukat ma podstatne vysi cenu nez zlato. a muzes jej prodat kdekoliv za jednotnou cenu, muj nazor, niucmene vitam nazory i ostatnich

Cenu vyssi ma, ale to plati nejen pri prodeji, ale i pri nakupu, ne?
Pokud uz cenne kovy, tak brat veci, kterych je vydane omezene mnozstvi a kazdy rok se meni motiv.
Klidne i stribro. Kookabura a pod.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2013 18:37

Fodi píše:...
-Z hlediska konzervativnosti lze stale uvazovat o stavebnim sporeni.
...
-Jsou i produkty, kde je garantovana TÚM ve vysi 2,4%. Ale v dohledne dobe dojde k poklesu (tak na 1,6% ...). Nicmene, to by se jiz uzavrenych smluv netykalo.
...


a)Stavebko? jakože tam dá jednorázově peníze? probůh to snad ne. Nebo se bude m*casit se smlouvu po 20kročně aby dosáhla na nejefektivnější možné zhodnocení po6ti letech??

b)nějakou pojistku?? to snad ne,ne?

V 70ti letech by se asi měla držet v bankovních vodách - možná u J&T...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2013 19:07

70 let? Ta to opravdu v hlave nema v poradku, takze at to daruje na charitu, udela nejlepe. Nebo opravdu veri pohadce, ze si to vezme do hrobu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 25. 1. 2013 19:33

Fantucci píše:
a)Stavebko? jakože tam dá jednorázově peníze? probůh to snad ne. Nebo se bude m*casit se smlouvu po 20kročně aby dosáhla na nejefektivnější možné zhodnocení po6ti letech??

b)nějakou pojistku?? to snad ne,ne?

V 70ti letech by se asi měla držet v bankovních vodách - možná u J&T...

Ze je ji 70 let jsem v dobe psani prispevku nevidel -mel jsem ho rozepsany dele.
Ocekaval jsem tak cca 50.
Pak mi stavebko, jako konzervativni investice na 6 let neprijde tak nemyslitelne.
Nicmene jsem ani nevedel o bemgii .
Kazda zeme ma jine moznosti, takze by to spis chtelo zjistit mistni podminky.
Ale v jejich letech opradu tak ciste bankovni produkty.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 1. 2013 19:44

S474N píše:70 let? Ta to opravdu v hlave nema v poradku, takze at to daruje na charitu, udela nejlepe. Nebo opravdu veri pohadce, ze si to vezme do hrobu?


Do hrobu ne. Však píše, že za 20 by na ně chtěla sáhnout... :hm
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 1. 2013 19:52

Ať si ty peníze užije, dokud ještě může, myslím, že v tomhle věku už jí nějaké zhodnocení může být skutečně u zadní části těla. Ať jede třeba na rok do lázní, nebo někam do přírody.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků