Kam ,,uschovat,, zivotni uspory?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 25. 1. 2013 20:57

utratit. proc by sporila??
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 25. 1. 2013 22:00

OK, otázka zní uschovat nebo zúročit, takže nabízet bankovní produkty nebo fondy není to pravé.
Asi ani doporučovat utratit nebude to pravé. Vzhledem k tomu, že peníze jsou získané prodejem nemovitosti , tak asi ani nákup nemovitosti ne.
Takže pokud dukát http://www.nume.cz/aukce/1820
tak by jich muselo být 100 kusů, poté pronajmout v bance, které věří bezpečnostní schránku, zaplatit na 10 let dopředu.
NEZAPOMENOUT SEPSAT ZÁVĚŤ.
Nebo zakopat pod jabloní a NAPSAT DO ZÁVĚTI.
Nakonec asi nejjednodušší bude bankovní vklad, ať již u J&T nebo jinde.
Nebo rozdělit na dvě části, půl do banky a za půl dukáty.

No a poslední, co mě napadá je, aby dáma promyslela, jestliže ty peníze nehodlá utratit, jestli při jejím věku není vhodné částku předat dědicům ihned.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2013 22:24

gotesák:
"OK, otázka zní uschovat nebo zúročit, takže nabízet bankovní produkty nebo fondy není to pravé."

a pak píšeš

"Nakonec asi nejjednodušší bude bankovní vklad, ať již u J&T nebo jinde"
-----------
Vklad u J&T není bankovní produkt??
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 25. 1. 2013 22:34

Fantucci, máš pravdu, protiřečím si,ale celá otázka je tak nějak divně postavená.
Při druhém přečtení docházím k závěru, ze tazatel se spíše chtěl zeptat na ty dukáty, jestli jsou dobrým uchovatelem hodnoty a vůbec zlato jako takové.

Ty dukáty je otázka spíš pro numismatika a co se zlata týče, tak můj názor je, že po tisíciletí bylo uchovavatelem hodnoty, ovšem dnes z něj je jedna z mnoha komodit v globálním kasínu, která může za 10 let stát dvakrát , pětkrát více a nebo taky půlku dnešní ceny.

Ale jestli toto téma objeví x-mart tak to rozvede.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2013 22:45

S druhým odstavcem souhlas. Osobně bych do zlata(drahých kovů všeobecně) s celoživotními úsporami v penzijním věku nešel
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 25. 1. 2013 23:08

Tak jsem to prošel ještě znova:
Starší dáma nevěří bankám a chce uchovat hodnotu majetku.
Tzn,, ať koupí cokoli, nechce to ani uschovat v bankovním trezoru.
Tedy vyloučíme papírové peníze, poštovní známky, obrazy a to co může zpuchřet a zplesnivět za deset let v zemi nebo v betonu.
Zbývá zlato, diamanty, umělecké předměty z bronzu, platiny, plutonium, uranová ruda.
BUDE TO MÍT TĚŽKÝ.
Lehce tomu, kdo nic nemá, nestará se, kam to schová!(přísloví staré stovky let)
Naposledy upravil gotesák dne 25. 1. 2013 23:09, celkově upraveno 1
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 1. 2013 23:09

mít v 70 investiční horizont 20 let bych nazval nezřízeným optimismem. Ale v kombinaci s "bankám nevěří" bych se přiklonil spíš k stařecké senilitě. Jeden takový brečel ve zprávách na nově. 93 a tak dlouho syslil doma ve skříni peníze pro vnoučata, až mu je (cca 200k) ukradli cigání co mu "přinesli přeplatek". Tipl bych že tahle skončí podobně. Dřiv nebo pozdějí ji o ty prachy někdo obere.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gotesák 25. 1. 2013 23:10

Paní je z Belgie, tu neoberou cigáni, ale arabáči.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 1. 2013 23:13

same *****, different name...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 1. 2013 23:36

Co sem tak googlil, dukát Františka Josefa je jakási novoražba, tj. moderní repliky historických mincí, tedy defacto investiční slitek, historickou hodnotu to nemá. Konečně cena o moc cenu zlata nepřesahuje http://www.abros.cz/index.php?p=item&id ... cni-zlato# (cena zlata je aktuálně 1 012 Kč za 1 g). Navíc proč si myslíš, že až to bude chtít prodat, že to někdo bude chtít koupit a že za to dostane víz než cenu zlomkového zlata.

Jestli sem dobře dešifroval překlep a jedná se o občanku Belgie a má to v €, tak jednak nechápu proč se to řeší tady a ne v Belgii a druhak Belgie je v EU a v EU jsou bankovní vklady pojištěny do výše 100 000 €, takže bych prostředky uložil na nějaký dobrý spořicí (netermínovaný) účet a ať si to paní úžívá dle potřeby.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod buck12345 26. 1. 2013 13:17

Dekuji za prispevky a zaroven se omlouvam za muj puvodni post, je to zapriceneno neznalosti;, co se tyce investovani, vwvoje zlata apod. o to vice dekuji za nazory, jez se i navzdory nejasne polozene otazce snazi prijid na reseni.

1. Neresme nyni prosim, jaky zamer ma tato starsi zena, resme ze ma nejake penize, jez si ceni. cast jiz utratila za uzivani zivota a cast chce nekde uschovat

2. Jak jsem uvedl neznam 100 procentne jeji zamer, ale dala mi najevo, ze chce sve penize mit nekde, kde neztrati na hodnote a budou v bezpeci, mozna v ko,binaci se zaveti pro jeji vnoucata. ci dalsi cleny rodiny

3. S tim aby castka za prodej techto financi byla pokudmozno mensi nez castka, kkterou obdrzi ona ci jeji vnoucata v budoucnu za prodej

toto je myslim zamer.

byla presvedcena koupi zlata v podobe cihlicek.. ja uslysel o jakemsi jednodukatu Frantiska Josefa I. pry je to lepsi investice a vyhledove cena stoupa vice nez u zlata jako takoveho.... otazka, kde ukryt- samozrejme ze asi banka- dle meho nazoru...

Chce samozrejme videt nejake srovnavaci tabulky s vyvojem ceny, aby se mohla rozhodnout...proto prosim podlozte sve nazory padnymi urgementy k vyse uvedenemu, dekuji moc a omlouva, se za zmatecny uvodni post...
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 26. 1. 2013 14:44

Nevím, celý dotaz mi přijde dost mimo.
Na jednu stranu jí chceš radit s velkou investicí se kterou zřejmě nemáš žádnou zkušenost a zároveň vlastně ani nevíš co vůbec chce kromě toho zhodnocení(myslím, že ta paní taky ne).

Jak napsali nejlepší by bylo se vykašlat na vymýšlení nějakých hovězin, jelikož v celé EU je systém pojištění do 100.000 éček a vrazit to na nějaký spořící účet. Co neutratí ona, tak zdědí rodina.Takhle jí poradíš akorát nějaký nesmysl a někdo jí dobře odrbe...
Nač proboha důchodkyni budou nějaké zlaté mince nebo slitky?? :oboze
To už jí zrovna můžeš poradit investovat na burze, do diamantů a vyjde to asi na stejno, když neví která bije...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 1. 2013 15:01

Jenže ten záměr, investiční horizont, požadavek na likviditu a averze vůči riziku je dost zásadní. Pokud to neznáme tak je nutno předpokládat požadavek na nulové riziko a okamžitou dostupnost, asi by se paní dost divila, kdyby hodnota poklesla nebo šlo prostředky předčasně vybrat jen za cenu velké ztráty.

V případě zlata nikdo nebude schopen garantovat za současná cena zlate je bublina nebo ne. Zrovna tak nikdo nevyloučí, že dojde k pádu Eura a hyperinflaci, i když to mi přijde daleko méně pravděpodobné než že ceny zlata jsou bublina.

Takže se opravdu nedá doporučit nic jiného, než bankovní vklad.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 26. 1. 2013 16:34

Pokud chce dáma rozhádat své dědice ať se pustí do nákupu zlata. Jsem zvědav jak pan notář po smrti majitelky zjistí, kolik těch mincí vlastně bylo, do které skříně si je ukládala a který vnuk ji nejčastěji navštěvoval.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2013 17:49

Pokud chce dáma rozhádat své dědice ať se pustí do nákupu zlata. Jsem zvědav jak pan notář po smrti majitelky zjistí, kolik těch mincí vlastně bylo, do které skříně si je ukládala a který vnuk ji nejčastěji navštěvoval.

Přesně tak. Ona si toho zlata už stejně neužije. Jak už bylo několikrát napsáno, ať si je uloží na spořicí účet a snaží si je maximálně užít.

Jestli má opravdu neodbytné nutkání něco koupit, ať koupí nějaké běžné zlaté mince (typu vídenští filharmonici, golden eagle) a každému z dětí ihned dá jednu. Stojí skoro stejně jako odpovídající zlatý slitek a vypadá to lépe.
Kdyby žila v ČR, možná bych doporučil pamětní mince ČNB, ale ty by se za našimi hranicemi obtížně prodávaly. Možná má i něco belgická centrální banka (případně zkusit Nizození, Lucembursko, Německo, Francii), ale když jsem tak juknul na Internet, našel jsem jen stříbrné (ty je ale kvůli nižší DPH výhodnější kupovat v Německu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka